OPR.DR.SELÇUK KUYUBAŞI ile Kapalı Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyat Sürecim

charm__

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2013
36
0
34
19 Ekim 2013 tarihinde Kapalı Rinoplasti Tekniği ile Burun Estetiği yaptırdım.Doktorum Selçuk Kuyubaşı'nın gerçekleştirdiği bu başarılı ameliyat sürecini ve sonrasını sizlerle paylaşacağım.Umuyorum ki ameliyat olmak isteyen ancak korkuları ve kafa karışıklığı olan tüm arkadaşlara güzel bir tecrübe olur.Hepinize sevgiler...

Burun ameliyatı olmak isteyen her kadın değişime ihtiyaç duydugu için doktorun kapısını çalar.Değişime ihtiyaç duyan kadın onu mutsuz eden şeyin yerine ''MÜKEMMEL''in konulmasını ister.
Ve aslında hiç birşey mükemmel değildir...
Bende bir kadınım ve değişimin kapısını kendi ellerimle çaldım.

Ameliyat olmaya 6 Eylülde gerçekleşen nişanımda çekilen fotograflara bakınca karar verdim.Onlara her baktıgımda mutsuz oluyordum ve ben aynı mutsuzlugu düğün fotograflarım çekilirken ASLA yaşamak istemiyordum.burun estetiği ve doktorlar hakkında en ufak bir bilgim yoktu.En yakın arkadasım ki oda bu sitede 6 ay önce burun estetiği doktorunu aylarcaaa arastırdı,hakkındaki yorumları okuyup karar verdi ve güzel bir ameliyat geçirdi.Ekim ayında kontrole giderken beni de yanında götürdü ve ilk doktor tebrubemi böylelikle yaşadım.

Birkaç gün sonra Doktorum Selçuk Kuyubaşı'ndan alınan randevu ile ameliyatıma 1 adım daha yaklaştım.Neden Selçuk Kuyubaşı? Doğal bir burundu önceliğim ve kapalı rinoplasti tekniğinde gerçekten çok ama çok başarılı bir doktor hatta tek!!! Ve tamponsuz bir süreç kesinlikte tercih etmek istediğim bir yöntemdi. Elbette deneyimi,yaptığı başarılı burunlar,o burunların doğal görüntüsü...Karakter olarakta ameliyatlarındaki kadar ciddi bu benim nacizane fikrim olarak geçsin.

Ve ameliyat günü belirlendi,15 gün sonra ameliyat olacaktım...

Ruhsal olarak çok rahat bir hafta geçirdim.Günlük hayatım rutin şekliyle devam etti.Arkadaşlarım benden daha heyecanlıydı ben ise sadece narkoz kısmı ile ilgili heyecan yasıyordum.Acaba uyanır mıyım :)
Ameliyat haftası sigarayı kullanmamak için uğraştım dersem yalan olur.Uğraşmadım.İçtim.4 gün kala bırakırım,3 gün kala bırakırım derken 1 gün öncede miktarı az da olsa sigara içtim.Eee kolay değil ertesi gün beni bekleyen bir ameliyat var....

Sabah 09:30 da uyandım.Karnımın açlığı beynimi kurcalarken saat 11:00 de ailemle ameliyat olacagım hastaneye geldik.İşte beklediğim heyecan burada baş la dıııı. Doldurmam ıstenen kagıtlar sanki bir sağa bir sola sallanıyordu.Kayıt işlemi yapan tatlı bayanın sordugu soruları hep son kelimede yakalıyordum.Odaya cıktık saat 11:30 hazırlıklar yapılıyor,nişanlım bişeylere kosturuyor,annem saçlarımı örüyor,en yakın arkadasım elimi tutuyor ve kardeşim fotograflarımı çekiyor...Doktorum geldi ve ben bir an önce ameliyat olmak istiyordum.Sedyeye yattım,odadan çıkarken hepsine el salladım.

...........................

Nasıl yani...Ameliyat bitmiş:) El sallarken film bitti,odada film tekrar başladı ortası kocaman bir boşluk :) Herkes yanımda.Çiçekler gelmiş,buzlar hazır,en telaşlı annem tabii ama ben kendımı harıka hıssedıyorummmm.Hiç buz tutmadım yuzumde,ınsanlarla konusurken yuzlerıne bakmak ıstıyordum ve buz buna engel oluyordu.Annemın ısrarları ıle sanırım 3 yada 4 kez tamamıyle gozlerımde durdu.Gece yarısından oncede suyu rahat ıcemedım ıcınde burun ustu tamponumu cıkartmasını ıstedım hemşiremden :)
Bir süre daha uyudum,bol bol sohbet ettık gülerken birazcık zorlandım gulmemeye calıstım ama hastanede kalırken gercekten hersey cok keyıflıydı :)
Sabah 6 ta erkenden uyandım herkesi (nişanlım ve annemdi refakatçılarım) uyandırdım.Hemşirelerim geldi tansiyonumu ölçtü,ateşim var mı diye baktı ama her gelen hemşire şaşkın şaşkın bana bakıyordu,ne oldugunu sordugumda göruntumun çok ıyı oldugunu ve şişliklerimin morluklarımın olmadıgı ıcın cok sasırdıklarını soyledı zannettıler ki buyuk tıtızlıkle buz terapisi uyguladımmm :KK66:)Bunu duymak çokk güzellllldii.
Kahvaltıdan sonra sıkıldıgımı farkettim ve biraz hastaneyi dolaştım.Çay içtim,sohbet ettim :) Veee doktorum geldiii Selçuk beyi görmek cok guzeldi=) Bana sadece ''günlük hayatına devam et,korkma:)''dedi.Okyanus suyumu verdıkten sonraa cıkısımızı yaptık ve dogru gezmeyeee....Burunumda sadece alçım vardı.
Akşam 18:00 gibi eve geldik arkadaslarımın zıyaretı sonrası 2.günüde bitirdim.
Ertesi gün ve ertesi gün hatta 5.güne kadar;evde değildim. Öğretmen olduğum için okulumu zıyaret ettım.Arkadaslarımla sahilde yuruyusler yaptım.3.gün gribe yakalandıgımı dusundugum ıcın ıhlamurlar,nane lımonlar ıctım.Burnum tıkandı tabii.
Şuan 6.günün gecesinde devam ediyorum bu yazıya...25.10.2013 yarın alçım alınacak ve gercekten hem cok heyecanlıyım hemde cok mutluyum.Amelıyatım ve doktorum bu kadar rıskı olan sektorde verdıgım en basarılı karardı.Ben hem cok guzel bır burna sahıp oldum hemde cok keyıflı ve saglıklı bır amelıyat sonrası gecırdım.
Bunu siz de yapabılırsınız :)

Sorularınız olursa seve seve cevaplayacagım,merak edenler ıcınde albumde bırkaç tane fotografım mevcut.Sevgiyle kalın....

Son düzenleme:
Burun ameliyatı olmak isteyen her kadın değişime ihtiyaç duydugu için doktorun kapısını çalar.Değişime ihtiyaç duyan kadın onu mutsuz eden şeyin yerine ''MÜKEMMEL''in konulmasını ister.
Ve aslında hiç birşey mükemmel değildir...
Bende bir kadınım ve değişimin kapısını kendi ellerimle çaldım.

Ameliyat olmaya 6 Eylülde gerçekleşen nişanımda çekilen fotograflara bakınca karar verdim.Onlara her baktıgımda mutsuz oluyordum ve ben aynı mutsuzlugu düğün fotograflarım çekilirken ASLA yaşamak istemiyordum.Burun estetiği ve doktorlar hakkında en ufak bir bilgim yoktu.En yakın arkadasım ki oda bu sitede 6 ay önce burun estetiği doktorunu aylarcaaa arastırdı,hakkındaki yorumları okuyup karar verdi ve güzel bir ameliyat geçirdi.Ekim ayında kontrole giderken beni de yanında götürdü ve ilk doktor tebrubemi böylelikle yaşadım.

Birkaç gün sonra Doktorum Selçuk Kuyubaşı'ndan alınan randevu ile ameliyatıma 1 adım daha yaklaştım.Neden Selçuk Kuyubaşı? Doğal bir burundu önceliğim ve kapalı rinoplasti tekniğinde gerçekten çok ama çok başarılı bir doktor hatta tek!!! Ve tamponsuz bir süreç kesinlikte tercih etmek istediğim bir yöntemdi. Elbette deneyimi,yaptığı başarılı burunlar,o burunların doğal görüntüsü...Karakter olarakta ameliyatlarındaki kadar ciddi bu benim nacizane fikrim olarak geçsin.
Ve ameliyat günü belirlendi,15 gün sonra ameliyat olacaktım...

Son düzenleme:
burnunuz üstünde bant olmasına rağmen tam göremiyoruz ama güzel gözüküyor. beğendim. selçuk bey hangi hastaneye bağlı yada hangi il/ilçede çalışıyor ve fiyat olarak aşağı yukarı ne istiyor beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Selçuk Bey,Kadıköy/Bağdat caddesinde ameliyatlarını anlasmalı oldugu hastanelerde yapıyor,Ataşehir Estetica.Ameliyat fiyatı 5 bin TL.

Son düzenleme:
aslında fiyat olarak makul aklımda şu an barış çakır ve selçuk bey var kapalı teknik mantıklı gelmeye başladı ama barış beyin ücreti biraz fazla

aslında fiyat olarak makul aklımda şu an barış çakır ve selçuk bey var kapalı teknik mantıklı gelmeye başladı ama barış beyin ücreti biraz fazla

Israrla doktor tavsiye etmek aslında çokta doğru değil,ben sadece yaşanmış ve gerçekten cok saglıklı atlatılmış ennn doğal görunumlu burun amelıyatı surecımı ve bunu gerceklestıren doktorumu buyuk bir mutlulukla paylaştım.
Karar ameliyat olmak ısteyenlerin :)

Ya reklam yapma charm senin bir hasta olmadigin ap acik ortada benum su an 3. Gunum ve senin dedigin gibi gule oynaya bi ameliyat sonrasi gecirmiyorum.insanlari yaniltmayin

kendisinden şiddetle uzak durun diyorum.Ameliyat oldum ve giden maddi manevi her şeye çok pişmanım.Şu an revizyon için para biriktiriyorum.Ne 1. ay kontrolü yapar, ne sizi arayıp sorar,ne de burnunuzu en ince ayrıntısıyla değerlendirir. Eğer imkanınız varsa biraz daha para biriktirin ve bu işte gerçekten uzman insanlara ameliyat olun.

X