Opu sonrası transfer bekleyenlere önerileriniz neler? Transfer süresi rapor istirahat süreci hakkında merak ettiklerim..

serenity90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
109
129
Merhabalar kızlar önce biraz kendimden bahsedip sonra tüp bebek tecrübesi olan arkadaşlara bazı sorular sormak istiyorum. 30 yaşında 4 senelik evliyim. Daha öncesinde 1 kürtaj ,2 kimyasal gebelik yaşadım. 2 defa aşılama yapıldı başarısız olundu. Pcos vardı bende. Eylül ayında opu yapıldı. Dr zaten pcos olduğu İçin çok yumurta oluşacağını söylemişti. 33 adet yumurta toplandı. 30u döllendi ve 5. Güne ulaşan 15 adet embriyo 5erli gruplar halinde donduruldu. Kasımda transfer için bekliyorum.

Sorularımdan biri bu kadar fazla yumurta embriyo toplanmasının kaliteyi düşürdüğü söyleniyor böyle bi durum hakkında bilgisi olan var mı? Transfer sonrasında çalışan kişiler ne yaptınız acaba rapor aldınız mı aldıysanız kaç gün aldınız evde istirahatte nelere dikkat ettiniz önerileriniz neler ben çok tempolu bir işte çalıştığım İçin bu konuda endişeliyim kaç gün rapor almalıyım doktor ne kadar verir gibisinden? Ve son olarak da böyle başarısız denemesi düşük aşılama tutmaması vb olup tüp bebekle pozitif sonuç elde edenler sonrasında işten , nöbetten muaf olmak İçin rapor aldınız mı bunu almak zor oluyor mu?

5. Güne kadar gelmiş kaliteli ki geliyor bence. İlk 2 gün önemli olduğunu söylüyor doktorlar. 2 gün dinlendirip genelde daha sonra normal yaşantınıza devam edin diyorlar. Yorucu bir işin varsa daha fazla rapor alabilirsin hastaneden.

Merhaba bende haziran ayında yumurta toplamı işlemim oldu çok zor geçmedi benim için ama agır işlerimi tabi yapmadım 21 eylül de transferim oldu 4 ekimde ilk kan testim 706 ikinci kan testim 2249 çıktı cuma günü kesr görmeye gitcm inşallah saglıklı bir gebelik olur kucagıma alırım rabbim isteyen herkese nasip etsin

Merhabalar kızlar önce biraz kendimden bahsedip sonra tüp bebek tecrübesi olan arkadaşlara bazı sorular sormak istiyorum. 30 yaşında 4 senelik evliyim. Daha öncesinde 1 kürtaj ,2 kimyasal gebelik yaşadım. 2 defa aşılama yapıldı başarısız olundu. Pcos vardı bende. Eylül ayında opu yapıldı. Dr zaten pcos olduğu İçin çok yumurta oluşacağını söylemişti. 33 adet yumurta toplandı. 30u döllendi ve 5. Güne ulaşan 15 adet embriyo 5erli gruplar halinde donduruldu. Kasımda transfer için bekliyorum.

Sorularımdan biri bu kadar fazla yumurta embriyo toplanmasının kaliteyi düşürdüğü söyleniyor böyle bi durum hakkında bilgisi olan var mı? Transfer sonrasında çalışan kişiler ne yaptınız acaba rapor aldınız mı aldıysanız kaç gün aldınız evde istirahatte nelere dikkat ettiniz önerileriniz neler ben çok tempolu bir işte çalıştığım İçin bu konuda endişeliyim kaç gün rapor almalıyım doktor ne kadar verir gibisinden? Ve son olarak da böyle başarısız denemesi düşük aşılama tutmaması vb olup tüp bebekle pozitif sonuç elde edenler sonrasında işten , nöbetten muaf olmak İçin rapor aldınız mı bunu almak zor oluyor mu?
Merhaba bendede pcos vardi ama cok fazla yumurta olusmadi ilk tup bebek deneyimim 8 yumurtadan 6si 5nci gune ulasti donduruldu iki ay sorna transfer edildi lakin tutmadi ardindan bir yil ara verdim yasimda var 35 yasindayim ikinci tup bebek deneyimim ise doktor iki tane yumurta gelistirdi 3ncu gunune bekletildi ve hemen transfer edildi ve tuttu cok sukur aslinda soylemek istedigim nasipte varsa oluyo birincide tutmasi cok yuksekti ama tutmadi ikincide tutmaz diye dusundum tuttu cok sukur dua etmek lazim bol bol ve gercekten stresten tamamen uzak durmak lazim Allah yardimciniz olsun

Merhaba bendede pcos vardi ama cok fazla yumurta olusmadi ilk tup bebek deneyimim 8 yumurtadan 6si 5nci gune ulasti donduruldu iki ay sorna transfer edildi lakin tutmadi ardindan bir yil ara verdim yasimda var 35 yasindayim ikinci tup bebek deneyimim ise doktor iki tane yumurta gelistirdi 3ncu gunune bekletildi ve hemen transfer edildi ve tuttu cok sukur aslinda soylemek istedigim nasipte varsa oluyo birincide tutmasi cok yuksekti ama tutmadi ikincide tutmaz diye dusundum tuttu cok sukur dua etmek lazim bol bol ve gercekten stresten tamamen uzak durmak lazim Allah yardimciniz olsun
Hayırlı sağlıklı olsun inşallah
Sizce ikinci denemede ne farklıydı?

Boyle hemsireler var mi gercekten ya :) Bizde hemsireler kan almaktan baska bir ise yaramiyor. Hangi merkez sizinki?
Universte hastanesiydi hemsire hanim yuksek lisans yapiyormus orda egitimi icin anketler yapiyordu bize de yardimci oldu sagolsun

Tedaviniz hayırlı olsun 😇
Ben opu zamanında rapor almadım bir gün sonra işe başlamıştım. Transfer günü içinde birkaç gün izin istemiştim iş yerinden izin vermemişlerdi . Doktorumda sağolsun 10 gün rapor verdi. Çok şükür tüp bebeğim tuttu. 10 gün sonra işe başladım bu kez de kanamalarım başladı. Doktorum kalp atışını görene kadar çalışmaya ara vermelisin dedi ve yine 10 gün rapor verdi.sonra da baktım olmayacak işten ayrılmak zorunda kaldım . Çünkü markette reyonlarda çalışıyordum öyle böyle ağır şeyler kaldırmak zorunda kalıyordum. Bebeğimi riske atmak istemediğim için işi bıraktım.
3 aşılama yaptırdım da üçü de tutmadı maalesef son çare tüp bebek yaptırdık ve ilk denemede tuttu.bende pcos eşimde de ileri hızlı hareketlilik 0 dı

X