Organik bulaşık makinesini sabunu önerisi?

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
4.217
4.999
Moms green ,green clean ,just green ( jel form) markalarını deneyimleme fırsatım oldu.

İlk ikisi temizleme de daha başarılı gbi . Fuardan aldığım ecos3 bulaşık deterjanıni denedim bugün gayet başarılı buldum . Onu da tavsiye ederim. Elite home için de güzel yorumlar okudum ama kullanmadım.

mattrujj

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2021
3
0
34
Kızlar ben bulaşık makinesinden çıkan bardaklarda ve tabaklarda sabun kalıntıları var gibi hissediyorum. Ve arada bardağa su koyarken köpürdürdüğüne şahit oldum. Ben artık organik bir sabun arayışına girdim bilgisi olan varsa öneriye çok ihtiyacım var. Bulaşık makinesına parlatıcı da koymuyorum artık. Parlatıcı da kalıntı bırakıyor çünkü. Parlatıcı yerine sirke koyayım dedim bir ara, sirkede makineye asitlik olduğu İçin zarar veriyor.
Green Clean var onu kullanıyorum

Deryat

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
359
1.083
26
Kızlar ben bulaşık makinesinden çıkan bardaklarda ve tabaklarda sabun kalıntıları var gibi hissediyorum. Ve arada bardağa su koyarken köpürdürdüğüne şahit oldum. Ben artık organik bir sabun arayışına girdim bilgisi olan varsa öneriye çok ihtiyacım var. Bulaşık makinesına parlatıcı da koymuyorum artık. Parlatıcı da kalıntı bırakıyor çünkü. Parlatıcı yerine sirke koyayım dedim bir ara, sirkede makineye asitlik olduğu İçin zarar veriyor.
Limon tuzu ve soda sirke bu 3 lüyü deneyin derim bence sirkeyi yıllardır kullanıyorum ben makinamda hiç bir sıkıntı yaşamadım ve cok güzel parlatıcı özelliği var🤔ben cok memnunum yine tabi siz bilirsiniz👍🏻

yorgunmemurr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2021
1
0
25
Bu konuda bende fermente Mutfağım bulaşık makinesi deterjanını tek geçiyorum öyle güzel temizliyor ki bi miktar Arap sabunu bi miktar deterjan ve parlatıcı gözüne sirke çok memnunum

Papatya016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
1.765
3.776
Merhaba bulabildiniz mi organık deterjanlar ve şampuanlar memnun kaldığınız ürünleri paylaşırmısınız bende arayış içindeyim

melisaamelisaa

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
534
173
Merhaba bulabildiniz mi organık deterjanlar ve şampuanlar memnun kaldığınız ürünleri paylaşırmısınız bende arayış içindeyim
Şampuan ve vücut şampuanında Dalan’ı tercih ettim. Daha az kimyasal var. Hiç kimyasal olmayan şampuan bulamadım. Bulaşık ve çamaşır deterjanlarında ise froch ve just green kullanmaya başladım.

Liveyourlife_

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
59
29
Deterjan konusunda baya takıntılı biriyim. Bi çok marka denedim sıvı olsun tablet olsun ama bulaşıkların temizliği beni tatmin etmedi en önemlisi de bardaklarım hep sapsarı oluyo. Makine yıkamıyo sanıp servis çağırdım ama adam doğal ve sıvı deterjan kullandığımı görünce resmen beni azarladı sorun bu yüzden diyip çıkıp gitti. Çamaşır içinde organik doğal deterjanlardan alıyordum onada eşim isyan etti çamaşırlar çok sert diye. Bir çözüm bulamadım ben şahsen 🤦