Ortada bir sorun var mı yoksa sorun benim kafamda mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beni neden rahatsız etsin ki?

Rahatsız olan, mutsuz olan sizsiniz.

Ev ev üstüne olunca, evli gibi hissedeceğinizi mi düşündünüz gerçekten? Eşiniz az da olsa var olan sorumluluk duygusunu kaybetmiş annesinin dizinin dibine dönünce.

Sizi mutlu edecek bir tek kayınvalidenizin vaadi olan paralar kalıyor. Onlarla avunun diyorum bende.

Biribiz de konuyu alıntılasaydınız ya, silmiş 🙄 2.Sayfada da alıntı göremeyince alıntı yok sandım

Konu sahibi allahtan belanı mı istiyorsun, kadının ağzı var dili yok.

Karı koca çalışıyorsunuz ekonominizi doğru yönetin para biriktirin. Biz kimsenin yanında kalmadan kimseden maddi yardım görmeden hem ev heö araba sahibi olabildik, pek çok insan böyle yapıyor. Yurt sışından gelecek para sevdasına kv yanına taşın ondan sonra kendini ev sahibi san, ne kadar da akılkıca, adam anası varken sana ne yardım eder ne yemekte ne olduğunu sorar.

Evliliği benimseyememen bence içinin fesatlığından, sürekli altta bir şey aramak derdindesin. Kesin zayıflıktan kemiklerin de sayılıyordur, bu fesatlıkla yediğin boşa gitmiştir.

Evliliğinde de kv ve kocanda da hiçbir sorun yok sorun bizzat sende

Hem ayranın dökülmesin hem yoğurdun ekşimesin diyorsunuz işin özeti.Ama bu gerçek hayatta çok ta mümkün değil.Kadının maddi manevi imkanlarından yararlanıp hemde rahatsız olmak çölde yaşayıp sıcaklığından şikayet etmeye benziyor.

Konuyu silip yerine yazdığınız kelimenin tam karşılığı sizsiniz. Rahat batıyor başka açıklaması yok. Hem kadının evinde otur, parasını ye hem de kadından rahatsız ol. Müge anlının bir veciz sözünü eklemek istiyorum. Senin kocanın evi yok. Çıkın kiraya oturun ev alamıyorsanız da almayın. Böyle yüzsüzlük görmedim. Umarım layığınızı bulursunuz ve hep kendiniz gibilerle karşılaşırsınız ve kayınvalidenizin yakasından da düşersiniz.

Konunun esas kısmını okuyamadım. Ama ev ev üstüne olmaz. İçimden bi his eşiniz hiç evi ayırmaz artık diyor, çünkü rahata alışıyor.

Hem konu açıp fikir soruyorsunuz hem de fikrini yazan insanlara hakaret ediyorsunuz. Konu başlığı ise "sorun benim kafamda mı?" sjsjkl
İçeriği silip kendiniz vermişsiniz cevabı.
Allah kayınvalidenize sabır, size şifa versin.

reddedilme duyarlılığı mı sizin derdiniz acaba? biraz araştırın. ingilizce biliyorsanız rejection sensitivity olarak ararsanız daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Ortada bizce bir sorun yok. Çünkü ortada bir konu yok. Olmayan konuda neden bir sorun olsun ki :işsiz:

İnsanların çok büyük bir kısmı iyi niyetli, kibar, düşünceli kişilere değer vermez adam yerine koymazlar. Daha dişli ve hatta kaba, bencil insanlar daha çok saygı görür.tüm insan ilişkilerinde genelde böyledir. İş yerinde sessizler ezilir. Arkadaşlık ilişkilerinde iyi niyetliler dışlanır. Kadınlar da genelde eşlerinin sevgililerinin kabalığından şikayet eder ama nedense kibar erkeklere değil de öküzden bozma adamlara aşık olurlar. Kadınların efendi yerine p. Ç tercihi vardır ya. Sizdeki de benzer bir durum. Eşiniz de kv niz de iyi insanlar. Siz mutlu olun diye herşeyi yapıyorlar ama olmuyor. Mutsuzluğunuzun temelinde aslında karşınızda daha dişli ve güçlü insanlar görmek istemeniz yatıyor. Eşinize de annesine de saygı duymuyorsunuz. Sizi suçlamıyorum ama yanlış bir evlilik yapmışsınız gibi görünüyor. Eşiniz ve ailesi daha zorlu birileri olmalıydı belki de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X