Östrojen yüksekliği yüzünden tüp bebek tedavim başlanamıyor.Acilll yardım istiyorum:(

GoneGirll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2018
21
27
Arkadaşlar bana tüp bebek tedavisi başlanacak,fakat adetin ikinci günü kan vermeye gittiğimde östrojen hormonum( E2) sürekli yüksek çıkıyor.3 ay önce 68 geldi,doktor doğum kontrol ilav,cı olarak Yasmin i verdi,2 ay sonra tekrar gel dedi.Gittim,bu sefer E2 değerim 100 geldi.Bu sefer bana Microgynon verdi bir ay sonra gittim tekrar 100 geldi.Fakat en son gitmeden başka bir klinikte daha baktırmıştım orda 48 gelmişti.Niyeyse Brüksel Tüp bebek merkezinde değerlerim saçma sapan yüksek çıkıyor.Bu sefer yine ilaç önerdi 1 ay sonra gel dedi ve ben ilacı almadım.Hem çok sıkıldım hem de 3 ayda 5kilo aldım,mecbur spora başladım.30 yaşındayım ve tedavim gecikiyor ve ben gittikçe sinirleniyorum.3 tüp bebek transferim var başka merkezde üçünde de hcg pozitifleşti ve 5.haftada hep kaybettim onları,dondurumuş 2 embriyom daha var ama ben Brüksel de Yücel hocaya güvendim,hata mı ettim??Lütfen biri cevap yazsın destek olsun çok mutsuzum:KK43:Ve östrojenimi düşürmem için tavsiyesi olan var mı??Kistim fln yok yumurtalıklarım normal.

Arkadaşlar bana tüp bebek tedavisi başlanacak,fakat adetin ikinci günü kan vermeye gittiğimde östrojen hormonum( E2) sürekli yüksek çıkıyor.3 ay önce 68 geldi,doktor doğum kontrol ilav,cı olarak Yasmin i verdi,2 ay sonra tekrar gel dedi.Gittim,bu sefer E2 değerim 100 geldi.Bu sefer bana Microgynon verdi bir ay sonra gittim tekrar 100 geldi.Fakat en son gitmeden başka bir klinikte daha baktırmıştım orda 48 gelmişti.Niyeyse Brüksel Tüp bebek merkezinde değerlerim saçma sapan yüksek çıkıyor.Bu sefer yine ilaç önerdi 1 ay sonra gel dedi ve ben ilacı almadım.Hem çok sıkıldım hem de 3 ayda 5kilo aldım,mecbur spora başladım.30 yaşındayım ve tedavim gecikiyor ve ben gittikçe sinirleniyorum.3 tüp bebek transferim var başka merkezde üçünde de hcg pozitifleşti ve 5.haftada hep kaybettim onları,dondurumuş 2 embriyom daha var ama ben Brüksel de Yücel hocaya güvendim,hata mı ettim??Lütfen biri cevap yazsın destek olsun çok mutsuzum:KK43:Ve östrojenimi düşürmem için tavsiyesi olan var mı??Kistim fln yok yumurtalıklarım normal.
Bu işler acele etmeye gelmez bak 3 tane düşük yaşamışsın..sabırlı olmamız çok önemli eğer değerlerin yüksekse birkaç ay daha bekle .. kendini yaşım geçiyor yumurtam kalmaz vs gibi strese sokma..,laboratuvar değerleri farklılık gösterir ama hepsinin kendi aralığı vardır .. bence dondurulmuşlarında varken bu transferini en optimal koşullarda gerçekleştir sabırsızlık yapma,kilo alıyorsan al vücudun bunu kendisi seçiyor kilo alıyorum diye düşünüp stres yaparsan o tedavi de da sana iyi gelmez..öncelikli olarak bu kilolar bu ilaçlar herşey bebeğine kavuşman için bunu böyle yorumla millet kaç kilo veriyor dert etme...kilon gebeliğe engel değilse sakın kilo vermeye yönelik işlere girişme spor diyet vs..stres hormonların yükselir bilinçaltında gerçekleşir bunlar ve buda sana iyi gelmez... östrojen değerini düşürmen için hekiminin seçtiği yolda ilerle bence..insallah hayırlı haberleri kısa zamanda alırsın.

Geçmiş olsun bence farklı doktorlardan da görüş alın. Düşmüyorsa hormon değeriniz sebebinin araştırılması lazım. Belki farklı bir tedavi yöntemi vardır. Tüp bebekte kadın yaşı cok önemli ve anlaşılan stres yapıyorsunuz bu da zaten zararlı bünyeniz için. Bence zaman kaybetmeden farklı doktordan da görüş alın. Hiçbirşey değişmese de içiniz rahatlar ve stresiniz azalır tedavinize guveniniz artar.

Merhabalar stresinizi azaltin. Duzenli ve kaliteli beslenin. Tavuk ve soyali ürünlerden uzak durun.
Benim de dogum kontrol hapiyla bile dusmemisti. Diger ay dogum kontrol hapiyla birlikte adetin 21. Günü gonapeptyl kullanmaya basladim ve dustu.

Güzel mesajlarınız ve dilekleriniz için çok teşekkürler,hakikaten fazla aceleciyim ve stresliyim sanırm,iki buçuk yıldır evliyim ve panik oldum:KK43:ama önerilerinizi uygulamaya çalışıcam..

Bir de östrojen yüksekliği için kür filan öneren var mı?Baktığım tüm kürler östrojeni yükseltiyor.

Merhabalar stresinizi azaltin. Duzenli ve kaliteli beslenin. Tavuk ve soyali ürünlerden uzak durun.
Benim de dogum kontrol hapiyla bile dusmemisti. Diger ay dogum kontrol hapiyla birlikte adetin 21. Günü gonapeptyl kullanmaya basladim ve dustu.
Merhaba..Tavuk neden yasak başka arkadaşlardan da duydum hormonlu filan olabilir diye mi..

X