Popüler Konu Otizm

hayaatt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2015
248
95
Egitime gidiyor kreşten bilgi bekliyoruz tekar vermek icin zaten seneye okulda özel egitim sinifinda olacak ram kaynastirma yapamayiz dedi cok hareketli insallah sizde yazin huylari benziyor
Bizimki eğitimi bile kabul etmiyor dogru düzgün ders bile yapmıyor. Bir sene daha geç ver bence bizimde normalde eylülde okul zamanı ama geç vericem. Bizimde alt sınıfa olur büyük ihtimal okul sevgisi olsa aslında çok rahat gider gelir ama yok okul diyince kendini yerlere atıyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2002 gün geçti.

Dolunay41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2019
215
80
36
Bizimki eğitimi bile kabul etmiyor dogru düzgün ders bile yapmıyor. Bir sene daha geç ver bence bizimde normalde eylülde okul zamanı ama geç vericem. Bizimde alt sınıfa olur büyük ihtimal okul sevgisi olsa aslında çok rahat gider gelir ama yok okul diyince kendini yerlere atıyor
Bizde aynı kayıt zorunlu dedi bizimki daha büyük Demek Ki yaşca 2016 ocak doğumlu bizde aynı derse katılım yok gittikçe başka başka davranışlar gösteriyor küçükken daha iyiydi

DerinBulut

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
27
2
31
Oğlum 37 aylık doktor tam kesin tanıyı bidahaki girişiminde koyucak şimdilik tepkisel bağlanmaya benziyor dedi oda benim oğlum büyük özellikle erkeklerle daha iyi ilişki kurduğunu ve sevdiğini söyleyince tepkisel bağlanma bozukluğu dedi ama ben b inanmıyorum çünkü oğlum bize karşi çok ilgili sarılmayı çok sever çok fazla komut almaz al ver yapar bazen oyuncağını getir dediğim zaman getirir ama .Çoğu zaman yapmıyor tinlamiyormuş gibi davraniyor
Oglunuzin durumu nasıl şuan bizde aynı durumdayiz :KK43:

Zeha1

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
566
493
Arkadaşlar bizde 1 saatlik durmadan koşma krizi başladı kendini durduramıyor bizde ne yapsak çok kötüyüm kalbi duracak diye korkuyorum siz bu kriz anında neler yapıyorsunuz

cemre1108

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
2.443
1.354
32
Arkadaşlar bizde 1 saatlik durmadan koşma krizi başladı kendini durduramıyor bizde ne yapsak çok kötüyüm kalbi duracak diye korkuyorum siz bu kriz anında neler yapıyorsunuz
kac yaşında suanda dikkatini baska bişeye veremiyormu o anda yqpmayi en çok sevdigi şey ne mesela

Zeha1

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
566
493
kac yaşında suanda dikkatini baska bişeye veremiyormu o anda yqpmayi en çok sevdigi şey ne mesela
4 yaşında trampolinde normalde zıplatmayı sever ama kriz durumunda teşfik etsem yapmıyor koşuyor en sevdiğini bile versem o esnada reddediyor malesef tekrarlayıcı hareketlere başladı sıklıkla şarj kablosunu titreyerek rahatlatma bizimki erken çocukluk otizmi böyle anneler varsa lutfen irtibat halinde olalım

Pinekleyen

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
90
47
Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. Bayağı olmuş buraya yazmayalı. Biz hala eğitimlere devam ediyoruz 4 yaşına girecek bu yazın tuvalet eğitimi düşünüyorum. Ama duyusal hassasiyeti çok fazla tuvaletten korkuyor siz nasıl öğrettiniz fikir verir misiniz?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :63.6 Kg.

Zeha1

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
566
493
Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. Bayağı olmuş buraya yazmayalı. Biz hala eğitimlere devam ediyoruz 4 yaşına girecek bu yazın tuvalet eğitimi düşünüyorum. Ama duyusal hassasiyeti çok fazla tuvaletten korkuyor siz nasıl öğrettiniz fikir verir misiniz?
Kakasını zormu yapıyor

Anilcik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2018
204
161
Zeha1 Zeha1 terapiste danistin mi? Onlar ne öneriyor?
Muhtemelen overload, cok fazla uyaran ( ses, koku, resimler) ve bu sekilde gösteriyor kendini. Bizde cok hircinlasip agresiflesirdi, belli bir zaman hic konusulmuyor/ dinlemiyordu. Sakinlesmesi maalesef sürerdi. Büyüdükce azaldi.

Zeha1

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
566
493
Zeha1 Zeha1 terapiste danistin mi? Onlar ne öneriyor?
Muhtemelen overload, cok fazla uyaran ( ses, koku, resimler) ve bu sekilde gösteriyor kendini. Bizde cok hircinlasip agresiflesirdi, belli bir zaman hic konusulmuyor/ dinlemiyordu. Sakinlesmesi maalesef sürerdi. Büyüdükce azaldi.
Şuan muzik terapi görüyor eşime dedim söyleççyecek haftaya o durumda ne yapalım 1.5 saat sürdü dokunmayın kosuyor bagırıyor gece saat 2 de çığlıklarla koşuyor Allah'ım cok zor 4 gundur gunde 1 kere yaşıyor bunu artık uyaranları azaltcağım daha çok sessiz konuşma dahi aramızda kısıtlı olacak inşallah bizimde azalır eskiden böyle değildi Allah büyük

Pinekleyen

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
90
47

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :63.6 Kg.