Oto Sanayiye gitmeden otomobil yedek parça alışveriş önerim.

Siz online yedek parça alışverişi yapıyor musunuz?

  • Evet

    OY: 1 50,0%
  • Hayır

    OY: 1 50,0%

  • Ankete Katılan
    2

mericozansoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2017
4
2
33
Yedek parça ve oto aksesuarı satın alırken kararımızı etkileyen pek çok etken var: Fiyat, kalite, model vb... Geçmişte yedek parça alışverişi oto sanayi çevresinde bulunan fiziksel mağazalardan rastgele yapıyordu, günümüzde bu deneyim teknolojik imkanlara uyum sağlayarak kolaylaştı. Yedek parça ve oto aksesuarları alanında firmaları dijital platforma taşıyarak müşterilerine online satış yapma düşüncesine sevk eden başlıca sebepler, çoğunlukla erkek egemen olan bu fiziksel mağazaların kadınlar içinde kolay ulaşılabilir olmasının gerekliliği, satın alma süreçlerinin kolaylığı, kitlelere kolay ulaşılabilir olması, birbirini tetikleyen alış-veriş deneyimi yaşatması ve özellikle çalışan insan için zamandan tasarruf etme olanağının olmasıdır.

Size, bir kadın olarak Seat Leon marka aracım için yaşadığım alış-veriş deneyimi aktarmak istiyorum. Yurt dışında yaşayan arkadaşlarımın araçlarının kullanma kılavuzlarını okuyup, kendi araçları hakkında sahip oldukları bilgiyi görünce çok şaşırdım ve bu beni aracımla barışık bir şekilde otomobiller hakkında bilgi edinmeye itti. Bir süredir aracımın ihtiyaçlarını elimden geldiğince kendim gidermeye çalışıyorum. Bu “do-it-yourself” yaklaşımım sonunda geldiğim nokta şudur; internet tarayıcı sık kullanılanlarda bulunan moda/giyim/aksesuar siteleri gitti, online yedek parça siteleri onların yerini aldı.

En iyi online yedek parça alışveriş deneyimini yaşadığım ....sitesinden bahsetmek istiyorum. Volkswagen, Audi, Seat, Skoda ve hatta Porsche marka araçlara 4 fiziksel ve bir online mağaza ile yedek parça satışı yapan bu firma Volkswagen grubu araç sahipleri için orijinal ve muadil parçalarda ürün gamında geniş bir yelpazeye sahip. Firma için müşteri memnuniyeti çok önemli, online destekten aramış olduğunuz her parça hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Hatta bu destek kanalından ihtiyacım olan ürün ile ilgili hangisini seçmem gerektiğini bilmediğimi aktardığım yetkili kişi bana telefonla dönüş yaparak her merak ettiğim konuyu büyük bir sabır ve nezaketle açıklayarak servis önerilerinde bulundu.

Bu ve bunun gibi yedek parça alışverişi yaptığım bir kaç site var fakat hem kullandığım araç grubuna hitap ettiğinden hem de alış-veriş sonucu duyduğum memnuniyetten bunu sizlerle paylaşmak ihtiyacı duydum. Eğer siz de Volkswagen grubu aracı kullanıyorsanız bu online alışveriş kanalını öneririm.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Tintlf

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
9
0
33
Paylaşımınız için teşekkür ederim, yemin ederim, ben de sanayiye gitmekten çok çekiniyorum bazen.. :)))
O bahsettiniz otomobil kullanım kilavuzu nerden bulunur?
 

mericozansoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2017
4
2
33
Rica ederim:) Kullanım kılavuzu aracınız ile birlikte gelir. Eğer ikinci el bir aracınız varsa önce ki sahibinden alırken yine araçla birlikte vermesi gerekiyor. Çok eski araçlarda bulunmaz. Fakat buna rağmen araç kullanım kılavuzunuz yoksa aracınızın üretici web sitesinden modeline uygun bulabilirsiniz.