oturduğum evi hiç sevmiyorum!!!

sizin adınıza sevindim ne kadar güzel kışın kar yağdığında kafanıza değil çatınıza yağıyor.. kocaman antresinde geçip ulaşabildiiniz sıcak bir yatağınız var yeme yapabildiğiniz mutfağınz var karnınız doyuyor sarılabilceğiniz eşiniz var ne kadar zenginsiniz ... Allah evi olmayana nasip etsin

Amiiiiiiiiinnn canım. yaa bak böyle dedin kendimi hepten kötü hissettim :KK5:
insanoğlu elindekiyle yetinmesini bilmiyo işte affet Allah'ım :KK43:

Gercekci olayim mi? 900 tl maasla kiraya cikamazsiniz. Bahsettiginiz gibi bir daireye de fazla kira alamazsiniz zaten kiranin duzenli odenecegine de kimse garanti veremiyor. Ama siz duzenli kira odemek zorundasiniz oyle degil mi? Ya calisacaksiniz yada bulundugunuz evi sevmeye calisacaksiniz. Baska yolu yok gibi.

aynen oturduğum evden kira ne kadar sıklıkla gelir muamma
şeytan diyo git başka bi şehire yerleş, kurtul istanbulun pahalılığından :KK47:
o kadar güzel ve ucuz evler varki memleketimin diğer illerinde
ama istanbula bi bakıyosun en kıytırık ev bile almış başını gidiyo
keşke bende elindekiyle yetinmesini bilen, düz, öyle herşeyi kafasına takıp düşünmeyen, sadece nefes alıp veren bi robot olsam

aynen oturduğum evden kira ne kadar sıklıkla gelir muamma
şeytan diyo git başka bi şehire yerleş, kurtul istanbulun pahalılığından :KK47:
o kadar güzel ve ucuz evler varki memleketimin diğer illerinde
ama istanbula bi bakıyosun en kıytırık ev bile almış başını gidiyo
keşke bende elindekiyle yetinmesini bilen, düz, öyle herşeyi kafasına takıp düşünmeyen, sadece nefes alıp veren bi robot olsam

İstanbul öyle gerçekten. Mesela anadoluya gittikçe harika evlerin kirası buradaki en kıytırık evin 4 te biri kadar. Ama işler burada maalesef. Şahsen eşimin ve benim iş alanımız başka şehirde olabilseydi hiç durmazdık.

haklısın tabi canım eşyalarım yeni. ama o evde daha önce rahmetli eltim oturuyomuş bende her eve girdiğimde bi tuhaf oluyorum
zaten rahmetlinin annesinde büyü işleri falan varmış
ne biliyim acaba ondan mı rahatsız oluyorum anlamadım ki. evde beni iten bişeyler var sürekli eşimle olur olmaz kavga ediyoruz :KK43:
akşam eve gidince bir iki resim çekiyim de aıtıyım buraya

evlerin ve eşyaların enerjisine inanırım,pozitif veya negatif enerji yayabilirler ,ama o evde olan ölümler,büyüler v.s den kaynaklandığını düşünmüyorum ,ona kalırsa kiralık evlerde neler yaşanıyor bilemeyiz,sizden bizden önce belki 30 aile oturdu o evlerde ,ben tamamen insandan kaynaklı olduğunıu düşünüyorum ,insanın düşünce yapısıyla ilgili
yüksek tavanlara alçıpanla asma tavan ,boğucu duvarlara çiçekli duvar kağıtları.yıpranmış kapılara boya cila ,kullanışsız zemine laminant parke,akan banyoya yeni tesisat gibi yapılacak tadilatlarla yaşanır hale ve sizi mutlu edecek eve kavuşabilirsiniz.şu anda çalışıyorsunuz ,kendi çalıştığınız ile her ay bişeyler yaptırabilirsiniz ,eviniz istediğiniz hale gelince de bebek düşüncesine girersiniz.

İstanbul öyle gerçekten. Mesela anadoluya gittikçe harika evlerin kirası buradaki en kıytırık evin 4 te biri kadar. Ama işler burada maalesef. Şahsen eşimin ve benim iş alanımız başka şehirde olabilseydi hiç durmazdık.

dimi yaa ne kadar güzel olurdu. ama küçük şehirlerde iş imkanı da çok az oluyo işte

evlerin ve eşyaların enerjisine inanırım,pozitif veya negatif enerji yayabilirler ,ama o evde olan ölümler,büyüler v.s den kaynaklandığını düşünmüyorum ,ona kalırsa kiralık evlerde neler yaşanıyor bilemeyiz,sizden bizden önce belki 30 aile oturdu o evlerde ,ben tamamen insandan kaynaklı olduğunıu düşünüyorum ,insanın düşünce yapısıyla ilgili
yüksek tavanlara alçıpanla asma tavan ,boğucu duvarlara çiçekli duvar kağıtları.yıpranmış kapılara boya cila ,kullanışsız zemine laminant parke,akan banyoya yeni tesisat gibi yapılacak tadilatlarla yaşanır hale ve sizi mutlu edecek eve kavuşabilirsiniz.şu anda çalışıyorsunuz ,kendi çalıştığınız ile her ay bişeyler yaptırabilirsiniz ,eviniz istediğiniz hale gelince de bebek düşüncesine girersiniz.

aynen insanın düşüncesi herşeyi etkiliyo maalesef. o dediklerin en az 5-6 milyara mal oluyo maalesef. o da benim şuan hiiiççç cesaret edemiycem bişey. patron da durup durup sen ne iş yapıyosun ki diyo zaten. bikaç haftaya kalmaz kapının önüne koyar. yapıcak bişey yok maalesef. hergün kiraya çıksammı becerebilir miyim diye düşünmekten başka. zaten hayatım boyunca hep böyle oldu. hep bi güvensizlik hep bi cesaretsizlik. şunu alsam ödeyebilirmiyim şunu yapsam altından kalkabilirmiyim oraya taşınsam yaşayabilirmiyim vs vs :44:

aynen insanın düşüncesi herşeyi etkiliyo maalesef. o dediklerin en az 5-6 milyara mal oluyo maalesef. o da benim şuan hiiiççç cesaret edemiycem bişey. patron da durup durup sen ne iş yapıyosun ki diyo zaten. bikaç haftaya kalmaz kapının önüne koyar. yapıcak bişey yok maalesef. hergün kiraya çıksammı becerebilir miyim diye düşünmekten başka. zaten hayatım boyunca hep böyle oldu. hep bi güvensizlik hep bi cesaretsizlik. şunu alsam ödeyebilirmiyim şunu yapsam altından kalkabilirmiyim oraya taşınsam yaşayabilirmiyim vs vs :44:

O kadar büyük şeyler yaptırmayın sizde eve, daha ufak şeylerle değişim yapabilirsiniz, yeter ki içinizden gelsin..
Güvensizlik sorununuzu çözmeniz lazım o zamn öncelikle

O kadar büyük şeyler yaptırmayın sizde eve, daha ufak şeylerle değişim yapabilirsiniz, yeter ki içinizden gelsin..
Güvensizlik sorununuzu çözmeniz lazım o zamn öncelikle

bende öyle geçen ay gittim bi ayakkabılık daha aldım antreye. ayy dedim ne güzel oldu falan bi hafta sonra yine eskiye dönüş :KK1:
ben o gecekondudaki kiracımızın cesaretini istiyorum. kadına dedim o arka bahçeden benimde payımı vericeksiniz diye
hoop hoppp sen daha buraya geleli bi sene oldu gelin hanım, ben kaç yıllık kiracıyım , kayınpederin kime inanır diyo :KK52:

$DSC_1609.jpg

evimin çoğu duvarı bu şekilde dökülüyo işte :KK43:

Kayınvalide kayınpederiniz de aynı binada mı oturuyor. Onlar oturursun giriş katta siz onların daireye taşının. onlar yaşlı ne yapacaklar güzel evi :)

Kayınvalide kayınpederiniz de aynı binada mı oturuyor. Onlar oturursun giriş katta siz onların daireye taşının. onlar yaşlı ne yapacaklar güzel evi :)

hehehehe bu da iyiymiş :KK1:
yok yaa onlar başka yerde oturuyo. hatta ben o kadar dedim siz gelin benim daireye çıkın bende başka bi yere gidiyim falan diye
ama yok benim babama da söylemişler biz orda oturamayız diye. diğer gelinlerle geçinemiyolar çünkü
hele hele o bahsettiğim gecekondu kuşunu hiç görmek bile istemiyolar
insan bi gelir evini kontrol eder arada dimi. nerdeeeeeeeee :44:

hehehehe bu da iyiymiş :KK1:
yok yaa onlar başka yerde oturuyo. hatta ben o kadar dedim siz gelin benim daireye çıkın bende başka bi yere gidiyim falan diye
ama yok benim babama da söylemişler biz orda oturamayız diye. diğer gelinlerle geçinemiyolar çünkü
hele hele o bahsettiğim gecekondu kuşunu hiç görmek bile istemiyolar
insan bi gelir evini kontrol eder arada dimi. nerdeeeeeeeee :44:

Satın o evi o zaman eşininizin ailesi de destek çıksın biraz, güzel bi ev alın kendinize, ne güzel diğer eltiler rahat mis gibi evde oturuyor siz duvarında sıva bile tutmayan evin kahrını çekiyorsunuz.

Satın o evi o zaman eşininizin ailesi de destek çıksın biraz, güzel bi ev alın kendinize, ne güzel diğer eltiler rahat mis gibi evde oturuyor siz duvarında sıva bile tutmayan evin kahrını çekiyorsunuz.

bende onu dedim eşime ama dairelerin tapusu yokmuş maalesef. arsa tapulu yani :2:
öyle olsa iki dakka durmam yaa. bide üstümde oturan eltim diyoki
ohh yıldız ne güzel valla siz taşındığınızdan beri doğalgaz derdinden kurtuldum ne güzel ısınıyoruz sayenizde :KK4:

Ayy gıcık değil mi ya sinir oldum eltine :KK47: İnşaat işinden anlayan birine o duvarların neden döküldüğünü sorun, bi yolu vardır elbet onun önüne geçmek için. bi yerden su falan çekiyorsa o yüzden de olabilir. araştırın da bi çözümü vardır elbet. Madem evden gidemiyorsunuz evi düzeltmeye bakın :)

Ayy gıcık değil mi ya sinir oldum eltine :KK47: İnşaat işinden anlayan birine o duvarların neden döküldüğünü sorun, bi yolu vardır elbet onun önüne geçmek için. bi yerden su falan çekiyorsa o yüzden de olabilir. araştırın da bi çözümü vardır elbet. Madem evden gidemiyorsunuz evi düzeltmeye bakın :)

evin derdi bitmiyo ki. geçen sene 120 lira su faturası gelince bi şok olduk sonra da kaçak varmış onu anladık..400 liraya kaçağı buldu yaptı adamlar :KK43:
bi sürü kişiye danıştık ettik sorduk falan en sonunda evin duvarlarını komple alçıpan ya da strafor yapıcaksınız dediler
bu da bayaa maliyetli olucak yaa napıcaz hiç bilmiyoum :KK14:

eltim çok fesatmış ben daha yeni yeni anlayabiliyorum. kadın bizi banyodan dinliyomuş
geçen yine beraber banyo yapıyodunuz sizi gidileeeerrr öyle konuşmayın banyoda felan dedi nasıl utandım :26:

Evini sevmeyen evliliginde de huzuru yakalayamaz. Bence bi yolunu bul bi sekilde tasin. Kendini enayi gibi hissetme kira odeyecegin icin. Cunku huzur cok onemli.

ben şuan çalışıyorum ama çocuk yapıp evde çocuğuma bakmak istiyorum.
eşimde çok istiyo çıkmayı. mahallenin delisi var bi tane sürekli camımızda acayip sinir oluyoruz karıkoca
ama 900 lira maaşla nasıl yetiririz ki :2:

Hem ayrı eve çıkacaksınız, hem işten çıkıp çocuğunuzu büyütmek istiyorsunuz, o para ile geçinemezsiniz...

Bence eşiniz babası ile konuşsun, madem dükkandan bozma bir ev çok da sorunu var belki satıp başka bir ev almaya ikna eder...

Son düzenleme:
Evini sevmeyen evliliginde de huzuru yakalayamaz. Bence bi yolunu bul bi sekilde tasin. Kendini enayi gibi hissetme kira odeyecegin icin. Cunku huzur cok onemli.

aynen sonuna kadar katılıyorum sana. evde huzur olmuyo bi türlü..gözüm hep duvarlarda kulağım sürekli yukarının seslerinde :KK25:
annecimin yakınlarında uygun fiyata ev bulsam çıkmak istiyorumda orası da metro geldi diye bi değerlendi ateş pahası
gerçi babamda ablamlardan dolayı artık torun bakmak istemiyo o ayrı :KK50:

Hem ayrı eve çıkacaksınız, hem işten çıkıp çocuğunuzu büyütmek istiyorsunuz, o para ile geçinemezsiniz...

Bence eşiniz babası ile konuşsun, madem dükkandan bozma bir ev çok da sorunu var belki satıp başka bir ev almaya ikna eder...

Allah var kayınpederim çok iyi bi insan. beni de çok sever. ama yıllardır eşimin abilerine para yedirdiği için (ve hala yediriyo) bi de biz yük olmayalım diyoruz adama yazık
hatta kendi de söyledi kızım sen burda mutlu değilsin isterseniz kiraya çıkın ben öderim diyo
ama hem vicdanım el vermiyo hem de ya ilerde başıma kakarlarsa, lafını edip beni utandırırlarsa diye çekiniyorum
şurda yeni gelin sayılırım sonuçta tam olarak bilememki içlerini :44:

evin derdi bitmiyo ki. geçen sene 120 lira su faturası gelince bi şok olduk sonra da kaçak varmış onu anladık..400 liraya kaçağı buldu yaptı adamlar :KK43:
bi sürü kişiye danıştık ettik sorduk falan en sonunda evin duvarlarını komple alçıpan ya da strafor yapıcaksınız dediler
bu da bayaa maliyetli olucak yaa napıcaz hiç bilmiyoum :KK14:

eltim çok fesatmış ben daha yeni yeni anlayabiliyorum. kadın bizi banyodan dinliyomuş
geçen yine beraber banyo yapıyodunuz sizi gidileeeerrr öyle konuşmayın banyoda felan dedi nasıl utandım :26:

Terbiyesiz yaa, çarpamadın mı ağzına bir tane
Rezil yaratık:KK47:

X