oturduğum evi hiç sevmiyorum!!!

eski evimi bende sevmiyordum. k.validenin eviydi. kira vermiyorz diye duruyorduk. duvarlar vasat. ikidebir su borusu yada yukarda tuvalet intihar eder. sular bize.. temiz su olsa hadi diyeceğim ama pis sular... bizimde boru patladı aşağıya akmıştı. 2 aylık evliyken tamir edecez diye evin ortasından yol geçti resmen. yandaki teyzenin telefon konuşmalarını net duyuyorduk. hele gecenin üçünde çamaşır çalkalarken ki ilahi seslerii... ünv. öğrencilerinin gece yarılarına kadar ki canlı müzik keyfi... amann dertti kısaca... biz şükür kurtulduk. para denkleştirip borç alıp başka ev aldık... şükür... ama ben çalışmasaydım alamazdık...

sizi anlıyorum. hemde çokk iyi anlıyorum.. ama sizin 900 tl ile geçinmeniz zor olur... bence sabredin... ben 3 yıl o evde oturdum.. evin rutubeti yüzünden hastalığım arttı... birde kira ya çıkarsanız o evin kirasını alabileceğinizi sanmıyorum... vermezler.. birde evden olursunuz... sabredin. o evi basamak olarak görün... küçük rütuşlar yaptırın. elinizden geldiğince...

Ne zor durumdasın canım ya çare bulamıyoz ki derdine... O eltinde yani ne biçim kadın, sanane benim banyomdan konuşmamdan. Utanmadan bide söylüyor sizi dinlediğini, keşke deseydin Bizi dinledin bide utanmadan söylüyomsun diye. Ayy gıcık ya gıcık

Terbiyesiz yaa, çarpamadın mı ağzına bir tane
Rezil yaratık:KK47:

valla hiç bişey diyemedim o an..benim kaynanam başımda diil ama eltimden süper kaynana olur
bi keresinde de ben böyle banyodan çıkmışım bornozla salonda oturuyorum
geldi geldi camın önüne yaklaştı evi dikizledi beni öyle gördü bide eliyle seni gidi gidi yapıyo
yanındada kaynımın çocuğu vardı ne utandım yaa elimle git git yaptım bende napim :KK30:

eski evimi bende sevmiyordum. k.validenin eviydi. kira vermiyorz diye duruyorduk. duvarlar vasat. ikidebir su borusu yada yukarda tuvalet intihar eder. sular bize.. temiz su olsa hadi diyeceğim ama pis sular... bizimde boru patladı aşağıya akmıştı. 2 aylık evliyken tamir edecez diye evin ortasından yol geçti resmen. yandaki teyzenin telefon konuşmalarını net duyuyorduk. hele gecenin üçünde çamaşır çalkalarken ki ilahi seslerii... ünv. öğrencilerinin gece yarılarına kadar ki canlı müzik keyfi... amann dertti kısaca... biz şükür kurtulduk. para denkleştirip borç alıp başka ev aldık... şükür... ama ben çalışmasaydım alamazdık...

sizi anlıyorum. hemde çokk iyi anlıyorum.. ama sizin 900 tl ile geçinmeniz zor olur... bence sabredin... ben 3 yıl o evde oturdum.. evin rutubeti yüzünden hastalığım arttı... birde kira ya çıkarsanız o evin kirasını alabileceğinizi sanmıyorum... vermezler.. birde evden olursunuz... sabredin. o evi basamak olarak görün... küçük rütuşlar yaptırın. elinizden geldiğince...

aynen canım bizim evde rutubetli..ama evde başlı başına bi musibet var derdi bitmiyo.
mesela 4 ay önce yanımızdaki gecekondu yandı cayır cayır
hem de biz eşimle evde saf saf otururken oldu :KK52:

eşim bana kurtlu diyo bişeye karar verdimmi hemen olsun istiyorum sabır 0
onu nasıl bekledim 15 ay hiç bilmiyorum valla

Ne zor durumdasın canım ya çare bulamıyoz ki derdine... O eltinde yani ne biçim kadın, sanane benim banyomdan konuşmamdan. Utanmadan bide söylüyor sizi dinlediğini, keşke deseydin Bizi dinledin bide utanmadan söylüyomsun diye. Ayy gıcık ya gıcık

olsun canım en azından burda oturup derdimi dinliyosunuz ne kadar şanslıyım çok teşekkür ederim herkese :nazar:
bi keresinde bi laf sokmuştum da bi ay konuşmamıştı. habire birbirimize gidip gelelim istiyo ama napim sevmiyorum öyle zırt pırt

ya parasız kalıp başka bi yerde huzurlu olucaz, ya da paralı olup burda huzursuz olucaz :KK5:

Ne desem bilemedim, para olmayınca da huzursuzluk çıkacak yine, çıkar yani, akşama yapacak yemek bulamayınca sorun çıkacak, istediğin bişeyi alamadığında sorun çıkacak. Bence bi şekilde eşinin ailesinden de ufak ufak yardım alıp biraz birikimde siz yapın da evin tadilat işlerini halledin. Evin tüm fotolarını koyabilir misin merak ettim nasıl :)

Ne desem bilemedim, para olmayınca da huzursuzluk çıkacak yine, çıkar yani, akşama yapacak yemek bulamayınca sorun çıkacak, istediğin bişeyi alamadığında sorun çıkacak. Bence bi şekilde eşinin ailesinden de ufak ufak yardım alıp biraz birikimde siz yapın da evin tadilat işlerini halledin. Evin tüm fotolarını koyabilir misin merak ettim nasıl :)

aynen para olmayınca huzursuzluk çıkıcağı %100 :KK14: o konuları acayip dert ederim
evin tadilat işleri için yardım alabiliriz aslında. sonuçta babasının evi yaniiiiiiiiiii dimi :KK34:
evin fotolarını koyamam yaa gizli kalsın nolur nolmaz eşim görür tatsızlık çıkmasın :KK50:

Haklısın canım.

Tabiki ya bide sonuçta yabancıya yapmiycak yardımı kendi oğluna yapıcak kendi evine yapıcak yani. kayınpederden yardım al sen evin tadilatını hallet güle güle otur :)

Haklısın canım.

Tabiki ya bide sonuçta yabancıya yapmiycak yardımı kendi oğluna yapıcak kendi evine yapıcak yani. kayınpederden yardım al sen evin tadilatını hallet güle güle otur :)

sağolsun diğer oğullarından bizede parası kalırsa alırız yardımı artık :99:

Senin kocanda onun oğlu sonuçta, istemeyi bilcen demek ki :) artık o size kalmış ama anladığım kadarıyla kayınpederin yardım edebilecek biri yani eder gibi geliyo :)

Senin kocanda onun oğlu sonuçta, istemeyi bilcen demek ki :) artık o size kalmış ama anladığım kadarıyla kayınpederin yardım edebilecek biri yani eder gibi geliyo :)

Allah razı olsun daha hiç kötü bi yönünü görmedim çok iyi bi insan kaynanamda öyle. diğer çocuklar çok sömürmüş bu zamana kadar. hatta hala kullanmayada devam ediyolar :KK4:
insan vicdan yapıyo işte. gelmişler 60 küsür yaşlarına. bide biz ellerindeki paradan etmeyelim diye düşünüyorum bende
zaten eşimi zorlasam gidip ister de, du bakalım ben bi vicdan muhasebesi yapıyım önce :KK9:

E canım kendilerini zorlamayacak derecede yardım yapabilirler, sonuçta senin eşinde evlat diğerleri de. Bi yerde haklısın 60 yaşına gelmiş insanlar sömürüyorlar olmuyo ama sende zorlayacak değilsin yani yardıme edebilecekleri kadar edecekler

aynen oturduğum evden kira ne kadar sıklıkla gelir muamma
şeytan diyo git başka bi şehire yerleş, kurtul istanbulun pahalılığından :KK47:
o kadar güzel ve ucuz evler varki memleketimin diğer illerinde
ama istanbula bi bakıyosun en kıytırık ev bile almış başını gidiyo
keşke bende elindekiyle yetinmesini bilen, düz, öyle herşeyi kafasına takıp düşünmeyen, sadece nefes alıp veren bi robot olsam

aynen insanın düşüncesi herşeyi etkiliyo maalesef. o dediklerin en az 5-6 milyara mal oluyo maalesef. o da benim şuan hiiiççç cesaret edemiycem bişey. patron da durup durup sen ne iş yapıyosun ki diyo zaten. bikaç haftaya kalmaz kapının önüne koyar. yapıcak bişey yok maalesef. hergün kiraya çıksammı becerebilir miyim diye düşünmekten başka. zaten hayatım boyunca hep böyle oldu. hep bi güvensizlik hep bi cesaretsizlik. şunu alsam ödeyebilirmiyim şunu yapsam altından kalkabilirmiyim oraya taşınsam yaşayabilirmiyim vs vs :44:

Allah yardımcınız olsun. evi sevmek çok önemli. sizin istediğiniz saray, villa değil sanırım. kendi beğendiğiniz, belki biraz yeni ve eltilerden uzak bir ev. Allah inşallah nasip eder. ama şu anda 900 tl eşinizden hadi bi bu kadar da sizden gelsin. bu maaşla istanbul'da çok zor kiraya çıkmak. eğer kayınbabanız öyle iyi ise bence çekinmeyin. anlatın durumu, halden anlayan biriymiş. eşinizi ikna edin, konuşun. kira yardımını kabul edin, gurur yapmayın. adam teklif etmiş zaten. çok uçuk olmayan minik temiz bir eve çıkın. sizi küçümseyen bu salak patronunuzdan da kurtulmak için daha iyi bir iş arayın. yeni işi de bulunca para biriktirmeye asılın. çocuğu da biraz erteleyin. eğer erteleyemem derseniz de eşinize çok yüklenmeyin. çalışan anne olun.

E canım kendilerini zorlamayacak derecede yardım yapabilirler, sonuçta senin eşinde evlat diğerleri de. Bi yerde haklısın 60 yaşına gelmiş insanlar sömürüyorlar olmuyo ama sende zorlayacak değilsin yani yardıme edebilecekleri kadar edecekler

dimi az da olsa yardım alıyım en azından. sonuçta benim ne kadar gururlu olduğumu anlamışlardır heralde
inşallah bana da o gözle bakmazlar yaa :44:

Allah yardımcınız olsun. evi sevmek çok önemli. sizin istediğiniz saray, villa değil sanırım. kendi beğendiğiniz, belki biraz yeni ve eltilerden uzak bir ev. Allah inşallah nasip eder. ama şu anda 900 tl eşinizden hadi bi bu kadar da sizden gelsin. bu maaşla istanbul'da çok zor kiraya çıkmak. eğer kayınbabanız öyle iyi ise bence çekinmeyin. anlatın durumu, halden anlayan biriymiş. eşinizi ikna edin, konuşun. kira yardımını kabul edin, gurur yapmayın. adam teklif etmiş zaten. çok uçuk olmayan minik temiz bir eve çıkın. sizi küçümseyen bu salak patronunuzdan da kurtulmak için daha iyi bir iş arayın. yeni işi de bulunca para biriktirmeye asılın. çocuğu da biraz erteleyin. eğer erteleyemem derseniz de eşinize çok yüklenmeyin. çalışan anne olun.

Allah razı olsun rabbim tüm darda kalan kullarına yardım etsin inşallah
tabi yaa şöyle küçük ama duvarları dökülmeyen bi evim olsun valla çok yükseklerde gözüm yok. akraba apartmanı gerçekten olmuyo insanın canına tak ediyo bi yerde. mesela dış kapıyı gavurun malı gibi vuruyo çocuklar. e bende sinirleniyorum ama bişey diyemiyorum. benim ev zangır zangır titriyo.
nereye gittik nerden ne zaman geldik elimizde ne vardı vs kaynana gibi takip ediyo bizi elti cadısı :KK47:
eşim her ay babamdan kira parası alamam ben yediremem kendime diyo. bende çalışan anne olmayı o kadar istiyorum ki rabbim görüyo zaten. ama öyle bi durumda iki annede bakamaz. bi eltiye kalırım. zaten ona bırakıcama oturur kendim bakarım çocuğuma mazallah güvenemem yani :KK50:
evimi sevmemem için o kadar çok neden var ki.. insanlarda hiç edep kalmamış yaa. giriş katta olunca pencerene tıklayanda çok oluyo maalesef :KK4:

başka eve çıkıp her ay kira vereceğinize duvarları yaptırsanız taksitle duvar kağıdı falan da yaparsınız üstüne.. kendi eviniz sonuçta..

başka eve çıkıp her ay kira vereceğinize duvarları yaptırsanız taksitle duvar kağıdı falan da yaparsınız üstüne.. kendi eviniz sonuçta..

valla tapunun üstünde benim veya eşimin adı yazmadığı sürece ev benim değildir :KK50:
doğru söylüyosun ama aile apartmanı gerçekten zor. zaten ordan kurtulmak istiyorum ama elimden hiiiiiiiiiç bişey gelmiyo işte
bende acaba eve bişeyler yapsam mı yapmasam mı diye hergün düşünüyorum öyle :KK14:

arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun yaa çok bunaldım artık :KK5:

evleneli bi buçuk yıl oldu. kayınpederimin evi olduğu için oraya yerleştik ama ev çok sinirimi bozuyo
1) aile apartmanı. yani ben giriş katta oturuyorum 3 eltiyiz :KK43:
2) duvarlarım acayip bi şekilde dökülüyo hala bi çözüm bulunamadı
3) eskiden dükkanmış ev çok yüksek ısınmıyo
4) kocamaaaan bi antresi var diğer odalar tırt orayıda kullanamıyorum her yerde kapı var
5) bi komşum var felfecir gözleri dillere destan :18:
eltilerle olan kısma şimdilik girmiyim

sizce ben napim kızlar yardım edin. başka eve çıkmak istiyorum ama ozamanda kira vericez ve bu şekilde kendimi enayi gibi hissediyorum. diğer eltilerim üst katlarda keyif yaşıyolar ne güzel. offfffffff offf evlendiğimden beri çıkmak istiyorum bi türlü kendime güvenemiyorum
:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Canım şartlar o kadar kötüyse tabii ki kiraya çıkın, yeni gelin dediğin dökük duvarlı evde mi oturur? Baştan hiç kabul etmemeliymişsin. Getirdiğin çeyize yazık günah öyle bi evde..
Herkes kirayla geçinebiliyo iyi kötü.
Araştırın, iyi bi ev bulursunuz uygun fiyata.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım şartlar o kadar kötüyse tabii ki kiraya çıkın, yeni gelin dediğin dökük duvarlı evde mi oturur? Baştan hiç kabul etmemeliymişsin. Getirdiğin çeyize yazık günah öyle bi evde..
Herkes kirayla geçinebiliyo iyi kötü.
Araştırın, iyi bi ev bulursunuz uygun fiyata.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

eşimin maaşı asgari ücret olmasa inan gözüm kapalı çıkardım. dediğin gibi eşyalarımda hep pislik içinde kalıyo. hele tv ünitemin arkası tam rezalet bakmak bile istemiyorum :KK50: nerde o eski günler ne güzel 500 liraya mis gibi evler kiralıktı..şimdi en dandik ev bile nasıl pahabiçilmez oluyo

arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun yaa çok bunaldım artık :KK5:

evleneli bi buçuk yıl oldu. kayınpederimin evi olduğu için oraya yerleştik ama ev çok sinirimi bozuyo
1) aile apartmanı. yani ben giriş katta oturuyorum 3 eltiyiz :KK43:
2) duvarlarım acayip bi şekilde dökülüyo hala bi çözüm bulunamadı
3) eskiden dükkanmış ev çok yüksek ısınmıyo
4) kocamaaaan bi antresi var diğer odalar tırt orayıda kullanamıyorum her yerde kapı var
5) bi komşum var felfecir gözleri dillere destan :18:
eltilerle olan kısma şimdilik girmiyim

sizce ben napim kızlar yardım edin. başka eve çıkmak istiyorum ama ozamanda kira vericez ve bu şekilde kendimi enayi gibi hissediyorum. diğer eltilerim üst katlarda keyif yaşıyolar ne güzel. offfffffff offf evlendiğimden beri çıkmak istiyorum bi türlü kendime güvenemiyorum
:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
sende kiraya verip cıkıcaksın mantıklı olan bu ya da kredı cekıp yenı eev ıstedıgınız gbı alıcksınız

X