oturduğum evi hiç sevmiyorum!!!

Lola bunny

O şimdi anne :)
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2012
268
53
arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun yaa çok bunaldım artık :KK5:

evleneli bi buçuk yıl oldu. kayınpederimin evi olduğu için oraya yerleştik ama ev çok sinirimi bozuyo
1) aile apartmanı. yani ben giriş katta oturuyorum 3 eltiyiz :KK43:
2) duvarlarım acayip bi şekilde dökülüyo hala bi çözüm bulunamadı
3) eskiden dükkanmış ev çok yüksek ısınmıyo
4) kocamaaaan bi antresi var diğer odalar tırt orayıda kullanamıyorum her yerde kapı var
5) bi komşum var felfecir gözleri dillere destan :18:
eltilerle olan kısma şimdilik girmiyim

sizce ben napim kızlar yardım edin. başka eve çıkmak istiyorum ama ozamanda kira vericez ve bu şekilde kendimi enayi gibi hissediyorum. diğer eltilerim üst katlarda keyif yaşıyolar ne güzel. offfffffff offf evlendiğimden beri çıkmak istiyorum bi türlü kendime güvenemiyorum
:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Konuyu gorunce sanki beni anlasmissiniz warya bende ewimi sewmiyorum ayni durumdayiz ama ewde bi sorun yok ve odalari kucuk bende burda oturmak istemiyorum :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

evleneli bi buçuk yıl oldu. kayınpederimin evi olduğu için oraya yerleştik ama ev çok sinirimi bozuyo
4) kocamaaaan bi antresi var diğer odalar tırt orayıda kullanamıyorum her yerde kapı var

sizce ben napim kızlar yardım edin. başka eve çıkmak istiyorum ama ozamanda kira vericez ve bu şekilde kendimi enayi gibi hissediyorum. diğer eltilerim üst katlarda keyif yaşıyolar ne güzel. offfffffff offf evlendiğimden beri çıkmak istiyorum bi türlü kendime güvenemiyorum

kendinize güvenmeme sebebiniz ne?çalışmıyormusunuz.başka eve çıkma isteğinize eşiniz ne diyor?

Bulunduğunuz dairede siz yaşıyorsanız kiracı da yaşayabilir bence. Verin kiraya belki üzerinde 100-200 bişey daha korsunuz dilediğiniz evde oturursunuz.
Ama bunu eşinize anlatabilmenin binbir türlü yolu var. Acaba eşinizin fikri ne olur bu konuda

oturduğunuz evi kiraya verseniz başka bir eve çıkınca ordan aldığınız kirayla diğerini ödeseniz?

kendinize güvenmeme sebebiniz ne?çalışmıyormusunuz.başka eve çıkma isteğinize eşiniz ne diyor?

ben şuan çalışıyorum ama çocuk yapıp evde çocuğuma bakmak istiyorum.
eşimde çok istiyo çıkmayı. mahallenin delisi var bi tane sürekli camımızda acayip sinir oluyoruz karıkoca
ama 900 lira maaşla nasıl yetiririz ki :2:

Bulunduğunuz dairede siz yaşıyorsanız kiracı da yaşayabilir bence. Verin kiraya belki üzerinde 100-200 bişey daha korsunuz dilediğiniz evde oturursunuz.
Ama bunu eşinize anlatabilmenin binbir türlü yolu var. Acaba eşinizin fikri ne olur bu konuda

canım onuda düşündük ama o bölgede kimse oturmak istemiyo. hatta çingeneler yüzünden millet sokağa bile girmiyo korkudan

oturduğunuz evi kiraya verseniz başka bir eve çıkınca ordan aldığınız kirayla diğerini ödeseniz?

kayınpederim o konuda çok şanssız. bizim yan tarafta gecekondu var onun kirasını alamıyo adam aylardır
bide çatı katında oturan biri vardı oda 4 ay ödemeyip kaçtı :KK50:
kira işi çok düşündürüyo o yüzden beni

Çalışıyorsunuz.Eşinin maaşı 900 sanırım.Bu durumda işten çıkıp çocuk yapmayı düşünüyorsun.Hem kira hem çocuk hem tek maaş,geçim sıkıntısı insana bu evi de arattırır.İnan bana daha beter bodrum katlara insanlar kira ödeyerek oturuyor.Ya diğer çatı katı daha iyiyse oraya geçin,ya da bir süre daha dişinizi sıkın.Eltilerinin üst katlarda oturmaları sana haksızlık değil ki.Ne diyeceklerdi,yeni gelin gelecek sen aşağı in o otursun mu?
Evinde huzurn varsa,sağlığında yerindeyse problem etme.Zaten sabah gidip akşam geliyorsun.

canım onuda düşündük ama o bölgede kimse oturmak istemiyo. hatta çingeneler yüzünden millet sokağa bile girmiyo korkudan

örneğin evin içinde içten montalama yapıp, farklı dekorasyonlar ile ufak dokunuşlar ile sevmenizi sağlayabilirsiniz belkide. Örneğin uzun koridorlarınıza küçük dolaplar vs odaların içini azıcık boşaltın. Benimde evim resmen antreden ibaret ben öyle kullanıyorum. Ayakkabılık havluluk vs hep orda

Çalışıyorsunuz.Eşinin maaşı 900 sanırım.Bu durumda işten çıkıp çocuk yapmayı düşünüyorsun.Hem kira hem çocuk hem tek maaş,geçim sıkıntısı insana bu evi de arattırır.İnan bana daha beter bodrum katlara insanlar kira ödeyerek oturuyor.Ya diğer çatı katı daha iyiyse oraya geçin,ya da bir süre daha dişinizi sıkın.Eltilerinin üst katlarda oturmaları sana haksızlık değil ki.Ne diyeceklerdi,yeni gelin gelecek sen aşağı in o otursun mu?
Evinde huzurn varsa,sağlığında yerindeyse problem etme.Zaten sabah gidip akşam geliyorsun.

Çatı katı maalesef oturulcak gibi değl çok alçak :KK43: orda bekar biri oturuyodu.
Eltilerimin üst katlarda oturmasına bişi demedimki sadece ben kiraya çıkarsam o açıdan haksızlık olur diyorum. Dış etkenler yüzünden maalesef evde huzur kalmıyo hep kavga

örneğin evin içinde içten montalama yapıp, farklı dekorasyonlar ile ufak dokunuşlar ile sevmenizi sağlayabilirsiniz belkide. Örneğin uzun koridorlarınıza küçük dolaplar vs odaların içini azıcık boşaltın. Benimde evim resmen antreden ibaret ben öyle kullanıyorum. Ayakkabılık havluluk vs hep orda

İşte insan evden çıkmayı kafasına koyunca eve herhangi bi yatırım yapmak istemiyo :KK43:
Belki yarın bigün karar verip çıkarsam yaptığım harcamalar boşa gider diyorum

eve masraf yapmak istemiyorum, çıkabilirim çünkü diyorsunuz.
Kiraya çıkamam yetmez diyorsunuz..
evin size olan payını satın diycem oda olmaz diyceksiniz. bence ne istiyorsanız tam karar verip eşinize bastırın. devamlı konusunu açın. onu etkileyebilirseniz meselede hallolur gibi geliyor. eğer olacak iş değilse. eve alışmaya çalışın. sizi huzursuz edecek unusrları belirleyip teker teker önleminizi alın..

ay cok guldummmmmm...cok komik anlatmissinnn...komsunun gozlerineeeeee guldummm.allah yardimcin olsunnn.ben de ilk evlendigimde cok zor durumdaydikkk..hic esyamm yoktuuu.ama simdi super bir ev.hatta iki bucuk kat dubleks arabam ve bol maasss...cnm her sey zamanla...ama cok cektimmm...

eve masraf yapmak istemiyorum, çıkabilirim çünkü diyorsunuz.
Kiraya çıkamam yetmez diyorsunuz..
evin size olan payını satın diycem oda olmaz diyceksiniz. bence ne istiyorsanız tam karar verip eşinize bastırın. devamlı konusunu açın. onu etkileyebilirseniz meselede hallolur gibi geliyor. eğer olacak iş değilse. eve alışmaya çalışın. sizi huzursuz edecek unusrları belirleyip teker teker önleminizi alın..

Sürekli lafını ettiğim için eşimin gözünde dengesiz oldum çıktım zaten :'( o da öyle diyo bi öylesin bi böyle napıcam bensenle diyip duruyo

ay cok guldummmmmm...cok komik anlatmissinnn...komsunun gozlerineeeeee guldummm.allah yardimcin olsunnn.ben de ilk evlendigimde cok zor durumdaydikkk..hic esyamm yoktuuu.ama simdi super bir ev.hatta iki bucuk kat dubleks arabam ve bol maasss...cnm her sey zamanla...ama cok cektimmm...

Hatta ben o karıyı evimi dikizlerken kameraya aldım mahallece güldük :KK70: Allah daha çok versin canım ne güzel mutluluğı bulmuşsun rabbim hep daim etsin

Böyle konular açıyosunuz ,bende bu evleri merak ediyorum ,yazık ama banada :) resimlerini koysan çok süper olur
şaka bir yana da eminim oturulmayacak gibi değildir,eşyaların filan yenidir zaten,bir kaç ufak tadilatla değişi1 belki ,bir arkadaş ta bu eve ısınamadım gibi bi konu açmıştı ,ama hiçte anlattığı gibi değildi ,hatta harika mobilyaları vardı ,bir kaç fikir vermiştik hatta.sende resim at bi bakalım ,maddi ölçüler doğrultusunda belki ufak dokunuşlar yapılabilir ve evini sevebilirsin.

sizin adınıza sevindim ne kadar güzel kışın kar yağdığında kafanıza değil çatınıza yağıyor.. kocaman antresinde geçip ulaşabildiiniz sıcak bir yatağınız var yeme yapabildiğiniz mutfağınz var karnınız doyuyor sarılabilceğiniz eşiniz var ne kadar zenginsiniz ... Allah evi olmayana nasip etsin

Gercekci olayim mi? 900 tl maasla kiraya cikamazsiniz. Bahsettiginiz gibi bir daireye de fazla kira alamazsiniz zaten kiranin duzenli odenecegine de kimse garanti veremiyor. Ama siz duzenli kira odemek zorundasiniz oyle degil mi? Ya calisacaksiniz yada bulundugunuz evi sevmeye calisacaksiniz. Baska yolu yok gibi.

Böyle konular açıyosunuz ,bende bu evleri merak ediyorum ,yazık ama banada :) resimlerini koysan çok süper olur
şaka bir yana da eminim oturulmayacak gibi değildir,eşyaların filan yenidir zaten,bir kaç ufak tadilatla değişi1 belki ,bir arkadaş ta bu eve ısınamadım gibi bi konu açmıştı ,ama hiçte anlattığı gibi değildi ,hatta harika mobilyaları vardı ,bir kaç fikir vermiştik hatta.sende resim at bi bakalım ,maddi ölçüler doğrultusunda belki ufak dokunuşlar yapılabilir ve evini sevebilirsin.

haklısın tabi canım eşyalarım yeni. ama o evde daha önce rahmetli eltim oturuyomuş bende her eve girdiğimde bi tuhaf oluyorum
zaten rahmetlinin annesinde büyü işleri falan varmış
ne biliyim acaba ondan mı rahatsız oluyorum anlamadım ki. evde beni iten bişeyler var sürekli eşimle olur olmaz kavga ediyoruz :KK43:
akşam eve gidince bir iki resim çekiyim de aıtıyım buraya

X