Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle kullananlar bilginize ihtiyacım var

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

birumitt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2014
540
265
Arkadaşlar merhaba

7 aydır deniyoruz, geçen ay kimyasal gebelik geçirdim bu ay kontrol için doktora gittik rahim temizlenmiş mi diye bir de 7 ay oldu hani üzülüyoruz ne yapalım vs

Şimdi doktordan çıktık, Doktor rahim temizlenmiş birşey yok 16 mm yumurtan var tam zamanında gelmişsin dedi. (Bugün cumartesi) Ovitrelle yazdı yarın akşam yani pazar akşamı bunu vur pazartesi salı ilişki olsun dedi..

Ama bana biraz erken gibi geliyor
yumurta henüz 16 mm yarın 17mm üzerine çıkmış olacak (dr dedi) çatlama için erken değil mi 17-18mm ?

Bir de onu geçtim, benim çatlamayla ilgili bir problemim yok ki yani en azından varsa da hani bunun tespiti yapılmadı bu doktora ikinci gidişim öyle düzenli gittiğim beni bilen bir doktor falan değil birinci de alakasız bambaşka birşey için gitmiştim… e benim zaten yumurtam çatlıyor femara yada klomen vermeden çatlatma iğnesi yapmanın ne gibi bir anlamı var gerçekten çok sinirlerim bozuk… ama çaresiz oldugum için içüme sinmese de mantıksız gelse de yaptım iğneyi fikirlerinizi yazabilir misiniz sizce de saçma değil mi , yumurta tedavisi takibi yapmadan ilk defa ultrason bakan bir doktorun yumurta gördü diye direk sadece çatlatma iğnesi vermesi saçma değil mi

(Konuyu okuyup merak edenler için yazıyorum , iğne yaptığım ay hamile kaldım arkadaşlar.. ancak 7+3te boş gebelik olduğunu öğrendik.. önceki ay da kimyasal yaşamıştım.. sanırım gen testlerine vs başlayacağız.. söyleyecek birşey yok yaşaması çok zor)

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba

7 aydır deniyoruz, geçen ay kimyasal gebelik geçirdim bu ay kontrol için doktora gittik rahim temizlenmiş mi diye bir de 7 ay oldu hani üzülüyoruz ne yapalım vs (medicalpark nur dokuzeylül)

Şimdi doktordan çıktık, Doktor rahim temizlenmiş birşey yok 16 mm yumurtan var tam zamanında gelmişsin dedi. (Bugün cumartesi) Ovitrelle yazdı yarın akşam yani pazar akşamı bunu vur pazartesi salı ilişki olsun dedi..

1-yumurta henüz 16 mm yarın 17mm üzerine çıkmış olacak (dr dedi) çatlama için erken değil mi 17-18mm ?
2-biz çatlama öncesi ilişkiye girmeyelim mi şansı arttırmak için tüplerde sperm beklemesi açısından(sperm sayısını etkilemez çünkü bugün ctesi bir sonraki ilişki ptesi) illa çatlama iğnesinden sonra mı girelim
Canım bende iki gün önce iğnemi oldum iki yumurtam vardi biri 15 mm diğeri 20 mm doktor hemen yapalım dedi kendisi yaptı bana benim ilk hamileliğim 19 mm lik yumurta ile gerceklesmisti senin yumurtada iğne olana kadar biraz daha gelişir zaten doktorunu dinle ve iğneden sonra olsun ilişki bana kalırsa yanlış bilgi vermek istemem ama seni en iyi bilen şuanda doktorun

Canım bende iki gün önce iğnemi oldum iki yumurtam vardi biri 15 mm diğeri 20 mm doktor hemen yapalım dedi kendisi yaptı bana benim ilk hamileliğim 19 mm lik yumurta ile gerceklesmisti senin yumurtada iğne olana kadar biraz daha gelişir zaten doktorunu dinle ve iğneden sonra olsun ilişki bana kalırsa yanlış bilgi vermek istemem ama seni en iyi bilen şuanda doktorun
Canım inşallah darısı başıma 🙏🏻

Merhabalar bende bugün çatlatma iğnesi oldum yumurtam 20mm olmuş bı dolu bı boş ilişki önerdi doktorum ve sabahtan beri hafif bı kasik ağrım var nasıl bı yol izlenir ne kadar süre sonra test yapmaliyim 2senedir korunmuyoruz ayrıca ilk çatlatma ignem bu benim yardımcı olur musunuz ?

Merhabalar bende bugün çatlatma iğnesi oldum yumurtam 20mm olmuş bı dolu bı boş ilişki önerdi doktorum ve sabahtan beri hafif bı kasik ağrım var nasıl bı yol izlenir ne kadar süre sonra test yapmaliyim 2senedir korunmuyoruz ayrıca ilk çatlatma ignem bu benim yardımcı olur musunuz ?
Merhaba çatlatma iğnesinden sonra özellikle 14 gün hamilelik testi yapılmamasını çünkü iğneden dolayı testte yalancı pozitif çıkabileceğini söylüyorlar, 14. Gün genelde test öneriliyor..

Merhaba çatlatma iğnesinden sonra özellikle 14 gün hamilelik testi yapılmamasını çünkü iğneden dolayı testte yalancı pozitif çıkabileceğini söylüyorlar, 14. Gün genelde test öneriliyor.
Hmm ozman 17gun geçmesi lazım vurulduktan sonra öyle bakayım adet gunumede daha var ayrıca çatlatma iğnesi erkenden adet getirirmi peki.?

Hmm ozman 17gun geçmesi lazım vurulduktan sonra öyle bakayım adet gunumede daha var ayrıca çatlatma iğnesi erkenden adet getirirmi peki.?
Hiç bilmiyorum canım bence bünyeden bünyeye değişir ama erken okuduğumu hatırlamıyorum ama gününde yada geç getirdiğini okumuştum

Arkadaşlar merhaba

7 aydır deniyoruz, geçen ay kimyasal gebelik geçirdim bu ay kontrol için doktora gittik rahim temizlenmiş mi diye bir de 7 ay oldu hani üzülüyoruz ne yapalım vs

yumurta henüz 16 mm yarın 17mm üzerine çıkmış olacak (dr dedi) çatlama için erken değil mi 17-18mm ?

Bir de onu geçtim, benim çatlamayla ilgili bir problemim yok ki yani en azından varsa da hani bunun tespiti yapılmadı bu doktora ikinci gidişim öyle düzenli gittiğim beni bilen bir doktor falan değil birinci de alakasız bambaşka birşey için gitmiştim… e benim zaten yumurtam çatlıyor femara yada klomen vermeden çatlatma iğnesi yapmanın ne gibi bir anlamı var gerçekten çok sinirlerim bozuk… ama çaresiz oldugum için içüme sinmese de mantıksız gelse de yaptım iğneyi fikirlerinizi yazabilir misiniz sizce de saçma değil mi , yumurta tedavisi takibi yapmadan ilk defa ultrason bakan bir doktorun yumurta gördü diye direk sadece çatlatma iğnesi vermesi saçma değil mi
Bende çatlatma iğnesi kullandım bugün 5 günüm ve sol kasık da ağrı var acaba neden

Bende çatlatma iğnesi kullandım bugün 5 günüm ve sol kasık da ağrı var acaba neden
tamamen iğnenin etkisi; bende de oldu bir kaç gün devam edip geçti. Şuan 11. günüm ağrı falan kalmadı adet olcam büyük ihtimal akıntım ve göğüslerim ona işaret ediyor.

kızlar selam bende aya giricem deneme için . Eşimde ve bende sorun yok. bu çatlatma iğnesi için dr ne zaman gdilmeli ?

tamamen iğnenin etkisi; bende de oldu bir kaç gün devam edip geçti. Şuan 11. günüm ağrı falan kalmadı adet olcam büyük ihtimal akıntım ve göğüslerim ona işaret ediyor.
Bnm de 10. Gün yarın adet günüm ama test yapmaya korkuyorum sahte pozitif cıkarsa hayal kırıklığı yaşamayım diye…

Arkadaşlar merhaba

Canım kontrollü çatlatma yapmak için söylemiştir.İlişki tarihlerini vermiş dene hiçbir sakıncası yok .Her ay düzenli yumurtan oluşabilir .Ama bazen çatlamadan vücut atabilir .Doktor sana tavsiyede bulunmuş .Değerlendirip değerlendirmemek sana kalmış

28 günde bir adet gördüğüm için , sizin düzenli değil mi ?
Ovitrelle ile erken çatlatıldığı için iğneden sonra 14. gün adet
benimde 28 gün döngüm ama çatlatma iğnesi sebebiyle erken olucam. Benim 25 eylül iğne 9 ekim adet

X