Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon testi bilgilendirme

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

rufflesss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2014
10
3
Arkadaşlar merhaba, ovülasyon testi öncesi sıvı alımını durdurmak gerekiyormuş. En son kaç saat önce sıvı alımı durdurulmalı, ilk idrar ile test yapılmamalıymış doğru mu gibi soruların cevabını merak ediyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim 🙂 başka nelere dikkat etmek gerekiyorsa onları da söylerseniz mutlu olurum 🙂

Arkadaşlar merhaba, ovülasyon testi öncesi sıvı alımını durdurmak gerekiyormuş. En son kaç saat önce sıvı alımı durdurulmalı, ilk idrar ile test yapılmamalıymış doğru mu gibi soruların cevabını merak ediyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim 🙂 başka nelere dikkat etmek gerekiyorsa onları da söylerseniz mutlu olurum
Testi öğlen 2 ile 4 arasında yapmak en doğru sonucu verir diye hatırlıyorum saatleri yanlış hatırlıyorsam lütfen düzeltin.
Testi kesinlikle ilk idrarla yapmayın. Test yapmadan en az 2 saat once sıvı alımını kesin, çorba dahil. Biri koyu biri silik iki çizgi olacak. Iki çizgi aynı koyulukta olduğu zaman veya t çizgisi ç çizgisinden daha koyu olduğu zaman pik olmuş demektir. Testi yapmayı bırakmayın ertesi gün tekrar test yapın silikleşmeyi görmeniz lazım. Pikten sonrasını değerlendirmeye başlayabilirsiniz ama mutlaka çatlamayı ve sonraki 2 günü de değerlendirin derim. Eşinizde sperm sorunu varsa iki günde bir değerlendirebilirsiniz.

İlişkinizi doggy pozisyonda yapmak gebelik şansını artırıyormuş.ve yüzüstü 15dk boyunca yatmakta da fayda varmış 🤗

Arkadaşlar merhaba, ovülasyon testi öncesi sıvı alımını durdurmak gerekiyormuş. En son kaç saat önce sıvı alımı durdurulmalı, ilk idrar ile test yapılmamalıymış doğru mu gibi soruların cevabını merak ediyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim 🙂 başka nelere dikkat etmek gerekiyorsa onları da söylerseniz mutlu olurum 🙂
Testi Her gün aynı saatte yapmaya özen göster

X