Ovülasyon testi ve gebelik testi ile hamilelik öğrenme

denizdiyaroglu

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
47
16
28
Kızlar merhaba. Ben bu ay ilişkimden sonra yerleşme kanaması denilen olayı yaşadım. Regl günüm yarın. Evde kocakarı testleri yaptım şeker ve karbonat ile. Onlar pozitif çıktı. Reglime 9 gün kala erken gebelik testi yaptım silik pozitif çıktı.Dün ovülasyon testi yaptım, çift çizgi çıktı silik. Bugün de ovülasyon testi ve bebetime denilen gebelik testi yaptım. Ovülasyon yine silik pozitif. Ama bebetime negatif çıktı. Sizce nedir? 3 gündür kasıklarım ağrıyor. Fotoğrafı ekliyorum. Silikler ovülasyon, negatif olan bebetime.

Eklentiler

• 7204EB23-60F7-4A6D-AA6A-10D278F27602.jpeg
    7204EB23-60F7-4A6D-AA6A-10D278F27602.jpeg
    47,3 KB · Görüntüleme: 760
  • C704A6CD-98D9-4ACD-BFF9-7A215EFC073A.jpeg
    C704A6CD-98D9-4ACD-BFF9-7A215EFC073A.jpeg
    52,6 KB · Görüntüleme: 723

kzlrgn05

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
779
879
Bugünden itibaren kac gün kaldı reglinize, erken gebelik testi alip yarın sabah ilk idrarla yapın , ovulasyon testleri gebelikte güvenilir değil

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-07-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

hayalleredogru

Ol der ve olur!
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2019
453
399
28
Bugünden itibaren kac gün kaldı reglinize, erken gebelik testi alip yarın sabah ilk idrarla yapın , ovulasyon testleri gebelikte güvenilir değil
Canım benim 2 sabahtır yaptığım teste ikinci çizgi vardı akşam yaptığımda yok çıkmadı sıvı tüketimine bağlı olabilir mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

kzlrgn05

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
779
879
Canım benim 2 sabahtır yaptığım teste ikinci çizgi vardı akşam yaptığımda yok çıkmadı sıvı tüketimine bağlı olabilir mi
Olabilir canım ama çizginin ilk 2 3 dakkada çıkması daha önemli, testin markası neydi

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

hayalleredogru

Ol der ve olur!
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2019
453
399
28
Olabilir canım ama çizginin ilk 2 3 dakkada çıkması daha önemli, testin markası neydi
Testin markası ovülasyon testiyle beraber gelmişti canım bir gebenin günlüğünden iki dk da çıktı resmini özelden ayin sana

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

kzlrgn05

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
779
879

simurg90ceren

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
21
10
30
Kızlar merhaba. Ben bu ay ilişkimden sonra yerleşme kanaması denilen olayı yaşadım. Regl günüm yarın. Evde kocakarı testleri yaptım şeker ve karbonat ile. Onlar pozitif çıktı. Reglime 9 gün kala erken gebelik testi yaptım silik pozitif çıktı.Dün ovülasyon testi yaptım, çift çizgi çıktı silik. Bugün de ovülasyon testi ve bebetime denilen gebelik testi yaptım. Ovülasyon yine silik pozitif. Ama bebetime negatif çıktı. Sizce nedir? 3 gündür kasıklarım ağrıyor. Fotoğrafı ekliyorum. Silikler ovülasyon, negatif olan bebetime.
Sonuç ne acaba regl oldun mu? Kocakarı yesti dediğin nedir?

denizdiyaroglu

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
47
16
28
Sonuç ne acaba regl oldun mu? Kocakarı yesti dediğin nedir?
Regl oldum evet. Hem de en uzun süren ağrılı regli diyebilirim, regl 2 gün sürdü ama ben 6 gündür hala ağrı yaşıyorum. Kocakarı testi için de google’a “şeker veya karbonat ile hamilelik testi” yazarsanız çıkar. Eski zamanlarda testler daha yokken, büyüklerin gebeliği anlamak için uyguladığı şeylermiş.

simurg90ceren

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
21
10
30
Regl oldum evet. Hem de en uzun süren ağrılı regli diyebilirim, regl 2 gün sürdü ama ben 6 gündür hala ağrı yaşıyorum. Kocakarı testi için de google’a “şeker veya karbonat ile hamilelik testi” yazarsanız çıkar. Eski zamanlarda testler daha yokken, büyüklerin gebeliği anlamak için uyguladığı şeylermiş.
Bende bugün oldum regl 😔 normalde bel ağrım vs olurdu olmadı. Bugünde günüm dü zaten ama ara ara kahve rengi akıntım geldi, acaba mı demiştim değilmişim 😔

Phaloex

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2019
124
107
33
pazartesi günü hamile oldugumu öğrendim,sonra hep merak ettigim bişey vardı ovülasyon gebeligi gösterir mi? Damlatır damlatmaz koyu bir cizgi cıktı.Ama bat tarihinize yakın bir tarih olması gerekir,e zaten gebelik testiyle de gayet öğrenilebilir bu durum ama evde sadece ovülasyon varsa denemeye değer kızlar👍🏼

Eklentiler

• 4792B0F7-96B4-42EE-AF69-8883524FD1A9.jpeg
    4792B0F7-96B4-42EE-AF69-8883524FD1A9.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 669

Hanimelibahar

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2019
106
77
30
Merhaba. Tekrar gebelik testi yapmanızı öneririm :) arkadaşımın da regli 3 gün sürdü normalde bir hafta oluyordu. Ancak regl değil üstüne görmeymiş. Tekrar test yapınca hamilelik olduğunu gördü. Sizin erken gebelikler de pozitif. Bir tekrarlayın isterseniz