Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testi yardımcı olurmusunuz?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

esynily

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2021
15
12
32
merhaba arkadaşlar buraya yeni üye oldum anne olmak istiyorum ve bu ay ilk kez ovulasyon testi kullanmaya basladım 15 nisanda 1 kez yaptım t hiç görünmüyordu bende 21 nisana kadar tekrar yapmadım ama 21 22 23 ve 24 nisanda her gün test yaptım hatta 23 ve 24 nisanda hem kaset test hem strip test kullandım emin olmak için :) 21 nisanda t hafif belirgin ama 22 ve 23 te t epey koyuydu dünde karnımda agrı hissettim tüm gün ve bugün yaptıgımda ise siliklesmiş gördüm acaba bugün çatlama mı oldu ki merak ediyorum. Tecrübeleri arkadaslar varsa doğru mu yorumladım emin olmak istedim cevaplarsanız sevinirim :)

ah ben fotografları attım sanıyorum ilk açtığım konu olunca heyecan yaptım galiba :)

Eklentiler

• IMG_8140.PNG
    IMG_8140.PNG
    640,3 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_8141.PNG
    IMG_8141.PNG
    607,4 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_8142.PNG
    IMG_8142.PNG
    485,1 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_8143.jpg
    IMG_8143.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_8145.PNG
    IMG_8145.PNG
    210,9 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_8146.PNG
    IMG_8146.PNG
    241,4 KB · Görüntüleme: 65
Kızlar merhaba ben 15 Nisan’da çatlatma iğnesi olmuştum sol tarafda 19 mm büyüklüğünde yumurtam oluşmuştu bi kaç gün sonra da tekrar gittiğimde yumurtam çatlamıştı doktor söyledi bugün iğnenin 9.günü arkaşım sağolsun biri ovülasyon testi gönderdi onunla bi deneyeyim dedim C ve T eşit çıktı fotoğrafını yüklüyorum bi anlam veremedim acaba iğneden dolayı mı yardımcı olursanız sevinirim

Eklentiler

• 0CAC00B2-5259-4265-A766-243DD1BCC35A.jpeg
    0CAC00B2-5259-4265-A766-243DD1BCC35A.jpeg
    141,8 KB · Görüntüleme: 66
Kızlar merhaba ben 15 Nisan’da çatlatma iğnesi olmuştum sol tarafda 19 mm büyüklüğünde yumurtam oluşmuştu bi kaç gün sonra da tekrar gittiğimde yumurtam çatlamıştı doktor söyledi bugün iğnenin 9.günü arkaşım sağolsun biri ovülasyon testi gönderdi onunla bi deneyeyim dedim C ve T eşit çıktı fotoğrafını yüklüyorum bi anlam veremedim acaba iğneden dolayı mı yardımcı olursanız sevinirim
C ve T eşit çıkmamış ki. Yumurtlamanın olması için T çizgisinden koyu ya da en azından eşit olmalı. Bu test negatif.

C ve T eşit çıkmamış ki. Yumurtlamanın olması için T çizgisinden koyu ya da en azından eşit olmalı. Bu test negatif.
Nasıl yani tam anlamadım canım ilk kez yapıyorum zaten ben yumurtlamayı doktor kontrolünde yapmıştık ve yumurtada çatlamıştı bu testide öylesine yaptım bata 6 gün var daha

Nasıl yani tam anlamadım canım ilk kez yapıyorum zaten ben yumurtlamayı doktor kontrolünde yapmıştık ve yumurtada çatlamıştı bu testide öylesine yaptım bata 6 gün var daha
Bu test yumurtlamayı göstermiyor. Zaten bir ayda ikinci kez yumurtlamak binde bir bile değil. Bu teste göre yumurtlama yok. Çünkü T çizgisi C çizgisinden silik. Yumurtlamanın olması için T ve C çizgileri en azından eşit koyulukta olması gerekiyor.

X