Öyle güzel evlilikler...

Hayalimde birbirimize değer verdiğimiz, hayatı paylaşabildigimiz, saygı duyduğumuz, desteklenip desteklediğimiz bir ilişki vardı. Öyle güzel evlilikler var mı bu hayatta?
Benim için yokmuş bunu anladım. Kendim için pek bir şey istemezdim. Sanki mutsuz olacağımı biliyormus gibi evlenme fikrine hiç sıcak bakmazdım. Eşimin bitmek bilmeyen ısrarları ile adım attık. Eşya konusunda, bir seyleri alma konusunda hiçbir sorun çıkmadı çünkü ben pek bir sey istemedim illa şu olsun demedim. Kendi ailemi de onun ailesini de zorlamadım. Ne alırsanız dedim. Isterseniz almayin biz yavas yavas alırız modundaydım. Belki bundan dolayi esimin cimri olduğunu bilemedim.
Evlenmeden önce güzeldim. Simdi hic guzel gelmiyorum kendime. Evlenmeden önce kendimi severdim. Simdi kendimi sevemiyorum. Evlenmeden önce mutluydum, yalnızlığımın değerini bilirdim simdi yalnız kalmaktan hoşlanmıyorum mutsuz oluyorum.
Mutlu evliliği olanlari görünce keske ölsem ve bir yerlerde yeniden doğsam yeniden bir hayata başlasam diyorum.
Sevsem sevilsem... Tekrar güzel olsam. Tekrar zayıf olsam. Tekrar neşeli olsam. Ben olsam...
İnsanlardan, arkadaslarimdan kaçıyorum. Sevdigim yalnızlığımı sevmedigim yalnızlığa, kendi hapishaneme çevirdim. Esimi artik seviyor muyum bilmiyorum. Aşk istiyorum biraz da huzur.
Ozaman hadi bi cesaret canım maddi özgürlüğün çocuk vs varmı bilmiyorum ama bukadar mutsuzsan önce bi eşinle paylaş bu duygularını

sana değer veriyosa bu hissettiklerini tersine çevirmek için çaba gösterir yok sallamazsa seni böyle mutsuz ve bitik hissettiğin bi ilişkide

tutma kendini..

Hayalimde birbirimize değer verdiğimiz, hayatı paylaşabildigimiz, saygı duyduğumuz, desteklenip desteklediğimiz bir ilişki vardı. Öyle güzel evlilikler var mı bu hayatta?
Benim için yokmuş bunu anladım. Kendim için pek bir şey istemezdim. Sanki mutsuz olacağımı biliyormus gibi evlenme fikrine hiç sıcak bakmazdım. Eşimin bitmek bilmeyen ısrarları ile adım attık. Eşya konusunda, bir seyleri alma konusunda hiçbir sorun çıkmadı çünkü ben pek bir sey istemedim illa şu olsun demedim. Kendi ailemi de onun ailesini de zorlamadım. Ne alırsanız dedim. Isterseniz almayin biz yavas yavas alırız modundaydım. Belki bundan dolayi esimin cimri olduğunu bilemedim.
Evlenmeden önce güzeldim. Simdi hic guzel gelmiyorum kendime. Evlenmeden önce kendimi severdim. Simdi kendimi sevemiyorum. Evlenmeden önce mutluydum, yalnızlığımın değerini bilirdim simdi yalnız kalmaktan hoşlanmıyorum mutsuz oluyorum.
Mutlu evliliği olanlari görünce keske ölsem ve bir yerlerde yeniden doğsam yeniden bir hayata başlasam diyorum.
Sevsem sevilsem... Tekrar güzel olsam. Tekrar zayıf olsam. Tekrar neşeli olsam. Ben olsam...
İnsanlardan, arkadaslarimdan kaçıyorum. Sevdigim yalnızlığımı sevmedigim yalnızlığa, kendi hapishaneme çevirdim. Esimi artik seviyor muyum bilmiyorum. Aşk istiyorum biraz da huzur.
Of ya gencecik kadınların yasama sevincini alıp ,oturuyor adamlar.
Tam olarak sorun nedir?
Esim cimri dediniz.
Konustunuz mu rahatsızlıklarınızı?

Bir önceki konuyu okudum,yorumumdan vazgectim.
Bu adamla konusarak anlasamazsınız.
Ve suna eminim,atanın maasınızı krusu krusuna alacak sizden.
Siz de 1 ay calısıp 5 krs göremeyeceksiniz.
Özgüveninizi toplamanız sart.
O sizin esiniz,veliniz değil.
Bizim toplumda erkekler genelde seviyor,velimizmis gibi davranmayı.
Bu siddette olmasa da bende de evde bu modelden var.
Mümkün mertebe karıstırmamaya calısıyorm özelime.
Bazen krusuna kadar eve harcıyorm maasımı,ama eline vermiyorm.
Calısacak,atanacak kapasiteye sahipseniz,hayatınıza da sahip cıkın.
Yarın cocuk yaparsanız, ona da sahip cıkmanız gerecek cünkü.
Bu modelde bir adam,hep biseyleri israf olarak görür cünkü.
Siz cocugunuza 1 oyuncak alırken sormak zorunda kalacaksanız ,asla mutlu olamazsınız.
Atansanız da ,para da kazansanız olamazsınız:KK43:

Onun izni olmadan hiç bir şey yapamazmisim. O ne derse o olacakmış. Ben çok aptaldım. Şoktan mıdır nedir, düzelir ümidiyle bekliyordum. Çünkü nişanlı iken her şeyi evimize göre aileleri de yormadan yavaş yavaş yaparız demişti. Evlenince içindeki gerçek kişi çıktı. İnandığım adamı bekledim ama o hiç gelmedi ve bende bosaniyorum artık.
Yok artık daha neler. E kurtulun bu adamdan
Onun izni olmadan hiç bir şey yapamazmisim. O ne derse o olacakmış. Ben çok aptaldım. Şoktan mıdır nedir, düzelir ümidiyle bekliyordum. Çünkü nişanlı iken her şeyi evimize göre aileleri de yormadan yavaş yavaş yaparız demişti. Evlenince içindeki gerçek kişi çıktı. İnandığım adamı bekledim ama o hiç gelmedi ve bende bosaniyorum artık.
Böyle bir adamla yaşanmaz ki. İş olmadan nasıl ayaklarınızın üzerinde duracaksınız. Ayrılsanız aileniz destek olur mu?

Bende istıyorum .Hep ostıceksın bence .Insanlar en cok alışverıste tanınıyor.Bazılarıda var gercı borç yapıo sonra evlı olunca gercek yuzlerı cıkıyor meydana.Bende ıstıyorum aşk ,Huzur .Umarım sizde bende bulursunuz.

Bir yerlerde yeniden doğmak hayata başlamak için ölmek kadar büyük şeylere gerek yok, bu sayfayı kapatıp temiz bir sayfa açmak gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Fakat bu defa bu kadar pasif, kabullenici, sessiz olmak yerine kendi hayatınız ve mutluluğunuz için aktif, sorgulayıcı, kendine değer veren tarzda olmayı deneyin 🙃

Yok artık daha neler. E kurtulun bu adamdan

Böyle bir adamla yaşanmaz ki. İş olmadan nasıl ayaklarınızın üzerinde duracaksınız. Ayrılsanız aileniz destek olur mu?
Ben çalışıyordum zaten o süreçte de, şu anda da . Boşanma davam 3. yılında. Çok şükür kurtuldum. Anlatmak istediğim böyle adamlar ne iyi niyetten anlar, ne tok gönüllü olmaktan. Maalesef evlenmeden de pek ayırt edilemiyor.

Esim çalışmıyorum diye surekli atan atan diyor. Kenara para atiyor. Bana 200 tl veriyor onun da lafini yapiyor. Harcatmiyor. Aldigim her seyin lafini yapiyor. Internet baglatmiyor ders videolarimi bile izleyemiyorum. Hoyrat bir adam. Ruhumu yordu
Bu ne ya afedersinde video izlemeden konuları nasıl anlayacakmışsın. Kafası bu adamın basmıyor mu? Hayır yani kadınların her zaman çalışması taraftarıyım ama böyle değil ya bu nasıl şuursuzluk :sinirli: Atanmayı kolay sanıyor herhalde dangoz:işsiz:Verdiği 200 liranında lafını yapıyor hee be adam bu kadın ona ne alsın bir üst bile ya gelir ya gelmez. Bunun kişisel bakımı var bir arkadaşınla gidip kahve içersin vs neyine yetecek. Bence video işini bir yakınından indir atan bununda bir tarafına tekmeyi bas.Canınıda sıkma şu an psikolojik olarak yeme bozukluğun var. Kendini demoralize etme. Sinirlendiğinde yemek yerine başka bir uyarıcı bulmalısın. Atandığında da spor salonuna yazılırsın. Şu an git diycem adam ona bile para vermez

X