Doğuma Hazırlık Özel hastane de doğum ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Amin cok tesekkur ederim..sıkı araştırmak gerekiyor ben belki anadolu nun butun ozellerınj aramıstm o donemde 😍uygun ama bilinen bir hastaneydi. Hemde ekip cok iyiydi dahıliyeden endokrine cocuk doktorundan ebelere anestezıste kadar.
Benimde şuan aklımda Anadolu var diğerlerine nazaran bakalım yarın arıcam telefondan bilgi verirlerse artık..

Ah birde ona anlatabilsek insan bu durumda bunu bile istememeli ama kendisi inatla istiyor cezaevinde abimi bile darlıyor 15 dakikalık konuşmada artık ona nasıl açıklıcağımı bilmiyorum bu kadar masrafa çocuğun 2 yıllık eşyası alınır doğru değil mi 😞
Neye dayanarak istiyor ki bunu? Kendi birikmişi vardır ister anlaşılır da abisinden değil sizden istemesi de oldukça tuhaf. Durumunuzun olmadığını karşılayamayacağınızı söyleyin açıkça, zorunda değilsiniz zaten. Çocuk gibi tutturmakta şımarıklıktan başka birşey değil. Ayrıca eminim ki küçük şehirlerde devlet hastaneleri de oldukça iyidir. Doğurup çıkıyorsun zaten çokta bir olay olmuyor özel hastane olunca da verilen paraya değer bir fark olmayacak

Dogmamış cocgu alet etmesin ne demek göstermemek. Bu tür insanlarıda anlamıyrm he, sanki mecbursunuz herseyi yapmaya erkek tarafı olarak. Allah yardmcınz olsn umarm hal olur hersey.
Yani göstermem demedi ama yanımda olmuyorsunuz hastane bakmıyorsunuz ben abin içeri girmeden özele gidiyordum orda doktorum iyiydi felan diyor ama durum bir değil ki artık abime de orda para yolluyoruz annem babam emekli değil annem çalışamıyor hasta yeni beyin ameliyatı geçirdi bir sene önce babam lokantalara patates soğan verir koranadan dolayı zaten işler belli yani özel hastane doğum mümkün değil annemin evleri var kirada sanırım onlara güveniyor ama onları satıp ona doğum yaptırmak hiç mantıklı değil

Neye dayanarak istiyor ki bunu? Kendi birikmişi vardır ister anlaşılır da abisinden değil sizden istemesi de oldukça tuhaf. Durumunuzun olmadığını karşılayamayacağınızı söyleyin açıkça, zorunda değilsiniz zaten. Çocuk gibi tutturmakta şımarıklıktan başka birşey değil. Ayrıca eminim ki küçük şehirlerde devlet hastaneleri de oldukça iyidir. Doğurup çıkıyorsun zaten çokta bir olay olmuyor özel hastane olunca da verilen paraya değer bir fark olmayacak
Doğum bu öncelik zaten Allah’ın kolaylık vermesi tabiki özel çok fark ediyordur ama şuan zaten şehir hastaneleri de iyi altınlar onda zaten 6 sı onda bileziklerin onları bozdur deyince çirkinleşiyor ona mı kaldınız benim çocuğumun geleceği nasıl bunu söylersiniz felan diyor çok değişik birine denk geldik valla annemde dünya iyisi biridir hep üzülüyor bende tamam abla bakalım hastane dedim yarın nasıl açıklıcam ne dicek bilmiyorum

Anneniz beyin ameliyatı geçirmiş ve çalışmıyor. Babanızın işleri pandemiden dolayı durmuş durumda. Çocuğumun rızkı diye çocuğunu düşünmeyen bileziklerine kiyamayan uyanik anne bileziklerini satmiyor ama" kaynanam üzülüyor zaten beyin ameliyatı da geçirdi ya benim yüzümden birsey olursa" demiyor. Bu insanlar eşime para gönderiyor bir de üzerlerinde ben varım" demiyor " biraz da annemgil destek versin" demiyor kiradan geçirmenize göz koyuyor. Ve siz de kendisine " sen çocuğun için bileziklerine kiyamiyosun da bizim bogazimizi doyurup size harcadığımiz kiraya mi göz koyuyorsun? Git anangil dogurtsun seni özelde gostermiyosan da gösterme" diye bir rest cekemiyormusunuz ? Emin olun kendisine karşı cirkinlesmelisiniz çünkü zaten bebeğin masraflarini da size yikacagi için doğumdan sonra, çocuğu göstermeme gibi bir durum olamaz. Eşine giden paranın kesilmesini vs göze alamaz. Ayrıca abiniz bu durumu biliyor mu bilmiyorsa neden soylemediniz? Söyleyin ki eşine ayar versin. Begenmiyorsa annesigile gitsin.

SİZ SADECE BEYİN AMELİYATİ OLAN ANNENİZİ DÜŞÜNÜN. O DAHA ÖNEMLİ.

Anneniz beyin ameliyatı geçirmiş ve çalışmıyor. Babanızın işleri pandemiden dolayı durmuş durumda. Çocuğumun rızkı diye çocuğunu düşünmeyen bileziklerine kiyamayan uyanik anne bileziklerini satmiyor ama" kaynanam üzülüyor zaten beyin ameliyatı da geçirdi ya benim yüzümden birsey olursa" demiyor. Bu insanlar eşime para gönderiyor bir de üzerlerinde ben varım" demiyor " biraz da annemgil destek versin" demiyor kiradan geçirmenize göz koyuyor. Ve siz de kendisine " sen çocuğun için bileziklerine kiyamiyosun da bizim bogazimizi doyurup size harcadığımiz kiraya mi göz koyuyorsun? Git anangil dogurtsun seni özelde gostermiyosan da gösterme" diye bir rest cekemiyormusunuz ? Emin olun kendisine karşı cirkinlesmelisiniz çünkü zaten bebeğin masraflarini da size yikacagi için doğumdan sonra, çocuğu göstermeme gibi bir durum olamaz. Eşine giden paranın kesilmesini vs göze alamaz. Ayrıca abiniz bu durumu biliyor mu bilmiyorsa neden soylemediniz? Söyleyin ki eşine ayar versin. Begenmiyorsa annesigile gitsin.

SİZ SADECE BEYİN AMELİYATİ OLAN ANNENİZİ DÜŞÜNÜN. O DAHA ÖNEMLİ.
Abimde biliyor ama elinden bir şey gelmiyor mektup yazmış özel hastane diye beynimi yiyor diye benim şimdi yanımda olmayan çocuk doğunca olmasın o zaman ben zaten bakarım diyor çok değişik biri gerçekten rest çekmek istemiyorum kötü olup zarla zorla çocuğu görmek istemiyorum bizi kötü anlatsın istemiyorum abimde eminim açıklıyordur özel hastane de yapamıcağını bana doğum bu başka bir şey değil felan diyor kendi zaten çok istiyorsa iki bilezik bozdurup özelde yapar ama bunu bile istemesi nasıl biri olduğunu gösteriyor kimse onla muhattap olmak istemiyor çünkü böyle üzücü kırıcı sözler söylüyor herkesin asabını bozuyo kiradaki evi boşaltmıştık teyzesi işte kızımızı oraya yerleştirin dedi bizde abla hani gelir durumumuz belli onu oraya yerleştirirsek hem o evin doğalgazı elektriği hem ordan gelcek kira olmıcak hem çocuk doğacak hem abim içerde yani o kadar zengin değiliz dedik yani yine kötü biz olduk ama gelip annemle babam ikisi yaşıyor ananem tek yaşıyor 2+1 evler gelip onlarla yaşayabilirsin dedik ama yine kötü olduk kardeşi haklısınız diyor o evi kiraya verin onun kirasıyla işte enişteye bakın felan ama kendileri aşırı değişikler.Annemleri uzak tutmaya çalışıyorum ama benimde çok moralimi bozuyor inanın ne yapacağımı bilmiyorum

Abimde biliyor ama elinden bir şey gelmiyor mektup yazmış özel hastane diye beynimi yiyor diye benim şimdi yanımda olmayan çocuk doğunca olmasın o zaman ben zaten bakarım diyor çok değişik biri gerçekten rest çekmek istemiyorum kötü olup zarla zorla çocuğu görmek istemiyorum bizi kötü anlatsın istemiyorum abimde eminim açıklıyordur özel hastane de yapamıcağını bana doğum bu başka bir şey değil felan diyor kendi zaten çok istiyorsa iki bilezik bozdurup özelde yapar ama bunu bile istemesi nasıl biri olduğunu gösteriyor kimse onla muhattap olmak istemiyor çünkü böyle üzücü kırıcı sözler söylüyor herkesin asabını bozuyo kiradaki evi boşaltmıştık teyzesi işte kızımızı oraya yerleştirin dedi bizde abla hani gelir durumumuz belli onu oraya yerleştirirsek hem o evin doğalgazı elektriği hem ordan gelcek kira olmıcak hem çocuk doğacak hem abim içerde yani o kadar zengin değiliz dedik yani yine kötü biz olduk ama gelip annemle babam ikisi yaşıyor ananem tek yaşıyor 2+1 evler gelip onlarla yaşayabilirsin dedik ama yine kötü olduk kardeşi haklısınız diyor o evi kiraya verin onun kirasıyla işte enişteye bakın felan ama kendileri aşırı değişikler.Annemleri uzak tutmaya çalışıyorum ama benimde çok moralimi bozuyor inanın ne yapacağımı bilmiyorum
Yapılacak tek şey var. Hicbirsey yapmamak. O çocuğu bana güvenip mi yaptın? Anneysen sorumluluğu nu bileceksin. Eğer özel istiyorsan bozdurursun bilezigini, bizi kötü mü anlatacaksin? Kendimizi ispata ihtiyacımız yok. Çocuğu mu göstermeyeceksin? Vallahi kocana da yardım etmeyiz çocuğunun da ihtiyacına destek olmayız kendine gel. Diyip bir daha bu konu açıldığında konuyu kapat diceksiniz odadan çıkacaksınız dinlemeyeceksiniz dediğimizi dedik diceksiniz . Bu kadar. Dik duracaksiniz.

Özel merakı neden ki sonuçta durumda belli yani 😑

Ben konyada yaşıyorum şehirden şehire hastaneden hastaneyede değişiyor bu durum ben 1600tl normal doğum yapmıştım.

Çok yazık gerçekten, Rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın, ama siz bu şekilde hep kendinizden ödün verirsiniz üzülen olursunuz, zaten kocan içerde bu insanlar hem ona hem bana bakıyor minnet duyacagı yerde hala suçlamaya yer arayan bir insan sadece bununla da kalmaz yarın öbür gün cocugu özel okula da yollatmak ister size diye düşünüyorum. Lütfen ama lütfen anne babanızı düşünün yazık onlara, o çocukta elbet yeğeniniz ama anne babanıza Allah korusun birşey olsa inanın umrunda olmaz gelininizin!!

İstanbulda özel hastane fiyatları 5000 den başlıyor. Eskisehirde nasıldır bilemem ama yengeniz tam bir şımarık. Durumunuz olsa zaten yaparsınız ama madem durununuz yok neyle yapacaksınız? Çocuk sadece doğunca bitiyor mu aylık kontrolünden kıyafetine doğumdan sonra ne olacak ?

2019 ocakta doğum yaptığımda Acıbadem hastanesinde yaptım ve 12-13 bin ödemiştik sanmıyorum şehirlere göre değişeceğini

Valla ben devlette yaptım. Kadın doğum hastanesi. Özelden hiç bir farkı yoktu. İmkanları. Odaları. Ebeler. Doktorum hepsi öyle güzel ilgileniyo ki. İyiki devlette yapmışım.

X