Sünnet Özel Hastane mi? Devlet mi? Eve sünnetci mi?

E) hicbiri yani yaptirmamak; cunku adi ustunde sunnet, farz degil (dini acidan)

Saglik vs diyenler de antitez makaleleri okusun diyorum

Bence şu dönemde biraz erteleyin. En azından 2-3 yaşında yaparsanız herhangi bir durumda hastaneye götürebilirsiniz.

Benim abim genel cerrah. Kendi oğlu var. Sünnetini 6 yaş öncesi yapmayacağız diyor.
2-4 yaşlar arası zaten önerilmiyor tıbbi bir zorunluluk yoksa.
Beklerseniz daha iyi.
İllaki olacaksa hastanede olsun ama.

Biz de haftaaiçi yaptrtacağız. Eşimin abisinin ce ablasını7 çocuklarının sünnetini yapan sünnetçisi varmış eve gelip ona yaptrtacaklarmış.. Korona yüzünden güvenemiyorum ama dinleyen kiimmm. 😒

Oğlum 50.günlükken hastanede çocuk cerrahi tarafında yapıldı sünnet

Aldığım.en güzel.kararlardan

Dönemiyordu emekleme koşma çarpma yok aglaya ağlaya bi parçası kesilecek gibi saçma düşüncelere kapılma yok

Mis gibi hemen de iyileşti

Oğlum 50.günlükken hastanede çocuk cerrahi tarafında yapıldı sünnet

Aldığım.en güzel.kararlardan

Dönemiyordu emekleme koşma çarpma yok aglaya ağlaya bi parçası kesilecek gibi saçma düşüncelere kapılma yok

Mis gibi hemen de iyileşti

Surec hakkinda ayrintili bilgi verebilir misiniz size zahmet?

Surec hakkinda ayrintili bilgi verebilir misiniz size zahmet?

Valla hatırladığım kadarıyla yazayim.su an 2.5 yaşında oğlum

Sabah gittik süt sağdım biberon emzik hep verdik hemşireye

Uyku saatine denk getirmeye çalıştık

Süreç boyunca uyumuş zaten ameliyathanede olmuştu

Sonrasında bardak kapattık bi ďe krem sürdük

Ilk idrarda bile ağlamadı cook rahat geçti her şey

Arkadaslar 3 aylik bebegim var. Esim eve sunnetci getirip kesstirmek istiyor. Siz nasil yaptiniz paylasir misiniz?
Bizde 10 gun once 6 yasinda oglumu eve sunnetci cagirip yaptirdik. Fazla hafife almisiz onu anladim. Lokal anesteziliydi ama oglum cok korktu cok agladi bizde perisan olduk tabi o halini gorunce. Keske daha kucuk yaptirsaymisiz dedik. Cunku hemuz korku bilmiyor ve hatirlamiyor olicak. Kesinlikle kucukkem yaptirmanizi dogru buluyorum. Ama evde yaptirmayin benxe o ani gormemek daha iyi ben etkisinden cikamadim. Birde yetmez gobi esimin ailesi bize tavir aldi onl arda sunneti gorcekmis neden sulaleyi eve cagirmamisiz die. Tam rezillik...

Biz 9 aylık oğlumuzu bu salı sünnet yaptırdık. Yılların sünnetçisi bir amca var, kardeşim hariç ailemizin her erkeğini bu amca sünnet ettirmiş. Kardeşimi doktor sünnet ettirmiştir ve saatlerce uğraşmıştı. Sonra pipide ip unuttuğu ortaya çıkmıştı. Yıllarca kardeşimi kesip biçtiler. Meğerse o doktor yarım sünnet yapmış. O yüzden gözümüz korkmuştu ve bu sünnetçi amca ile anlaştık. Tabi oğlum büyüdüğü için çok zor geçiyor. Devamlı kucakta, ağlıyor, huysuzlanıyor. Çok şükür sünneti iyi geçmiş ama acıyı anladığı için dayanamıyor.

Acaba kaç gün sonra iyileşir, oturur ve örümceğin biner??

E) hicbiri yani yaptirmamak; cunku adi ustunde sunnet, farz degil (dini acidan)

Saglik vs diyenler de antitez makaleleri okusun diyorum
Bende yaptirmadim. Oglum 5 aylik. Yaptirmicam da büyüdüğünde isterse kendisi yaptırır. Böyle hurafeler eskide kaldı. Dediğiniz gibi zarari da var

Tabıkı hastane. Ama biraz daha beklerseniz daha iyi olmazmı. Pandemı sureci biter insallah.

Bizde 10 gun once 6 yasinda oglumu eve sunnetci cagirip yaptirdik. Fazla hafife almisiz onu anladim. Lokal anesteziliydi ama oglum cok korktu cok agladi bizde perisan olduk tabi o halini gorunce. Keske daha kucuk yaptirsaymisiz dedik. Cunku hemuz korku bilmiyor ve hatirlamiyor olicak. Kesinlikle kucukkem yaptirmanizi dogru buluyorum. Ama evde yaptirmayin benxe o ani gormemek daha iyi ben etkisinden cikamadim. Birde yetmez gobi esimin ailesi bize tavir aldi onl arda sunneti gorcekmis neden sulaleyi eve cagirmamisiz die. Tam rezillik...
Hıc sormayın. Bizde buyuk oglum 8 yasında iken yaptırdık. Eve cagırdık dru. Ve gercekten hafife alınacak bısey degıl. Cocugum sapsarı kesildi mahvoldu bizde karsısında izlerken oyle tabı. Zor bir surec. RABBIM Bu konuda da herkesin yardımcısı olsun. AMIN

Arkadaslar 3 aylik bebegim var. Esim eve sunnetci getirip kesstirmek istiyor. Siz nasil yaptiniz paylasir misiniz?
Konuyu yazalı baya olmuş ama sonradan okuyacak arkadaşlar için belki faydalı olur

biz aslında doğduğunda hemen yaptıracaktık ama sünneti kimin yapacağı konusunda kararsızdık o yüzden doğduğu anda yaptıramadık.

1 aylıkken yaptırdık dikişli değil klampli sünnetti tüp gibi birşeyin içinde kalıyor pipi dikiş yok zaten estetik sünnet tüpün içinde olduğu içinde enfeksiyon riski yok. rahatlıkla çişini de yaptı

enjektör içinde anestezi ve krem verdi doktorumuz aglarsa tüpün içine sıkın biraz dedi ki çok degil bir yaptirdigimiz gun birde 3 gun biraz sızlandı ondada tupe anestezi sıktık cok az aninda kesildi aglamasi

4. Gün tupün kenarlarina doktorun kendi karıstırarak yaptığı kremi cogu vazelinmis icerigi onu sürmeye basladik 7. Gün tüp kendiliginden düştü ve hiç canı yanmadı tüp çıkarken

Şuan görüntüsü cok düzgün ve muntazam iyi ki doktorumuzu tercih etmişim sünnet sonrasında da hiç bir sıkıntı yaşamadık

Özel bir klinikte oldu bu arada sünneti

Ben de yazayım, okuyanlara fikir olsun.
Oğlum 38 günlükken sünnet oldu. Özel hastanede profesör çocuk cerrahı yaptı operasyonu. Bize doktor mutlaka erken yaptırın diye tavsiye etmişti zaten. Doktor ilk gün fitil verdi ağrı kesici olarak. Sonra bir iki krem. Bunları karıştırıp sürdüm bir hafta boyunca, her bez değişiminde. Sargı beziyle kapattım üstünü, sonra da bezini taktım. Olağan hayatımıza devam ettik. Ne ekstra bir ağlaması oldu ne de sağlık problemi. Bir haftada iyileşti bitti. Aradan çıktı. Bebek hareketlendikçe bu süreç zorlaşıyor. Erken yaptırmak en iyisi.

X