Doğuma Hazırlık Özel Hisar Hospital ve Medipol koşuyolu

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Pembe Bal10cuk

Oğlum 👼🏻♥️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2018
1.440
3.784
Merhaba arkadaşlar;

Doğum ve gebelik takibi için,
Özel Hisar Hospital veya Medipol koşuyolu hastanelerini düşünüyorum.

Buralarda doğum yapan var mı?

Normal doğal doğum destekcisi, suni sancısız, kesi ve dikişsiz doğum yapmak istiyorum hipnoz ile. Şuan eğitim alıyorum.

Ben şimdilik Hisar’da Dr.Nur bestay
Medipol koşuyolunda Dr. Selda Esra Çakırca Aran
Doktorına gittim. İkisinden de memnun kaldım. Sizin tavsiyeleriniz nedir?

Medipolde 3 arkadasim dogum yapti. Ilk bas hepsine normal dogum dediler. Dogum zamanı sezeryan olmasi lazim diyip sezeryan yaptılar. Normal dogum yapan illaki vardir ama benim cevremdekiler ve duyduklarimda hep sezeryan oldular medipolde.

Birde her ne kadar normal dogum istesende bazen bazi durumlar sezeryana da mecbur birakabiliyor orasi ayri bi durum. Bende bir suru eğitim plates yuzme vs normal dogum icin ugrastim. Ancak kizim makat gelisti bir turlu bas asagi donmedi. Son haftama kadar doktorum bekledi belki kizim dönerde normal dogum yaptiririm diye. Sirf doktorum normal doğumu destekliyor ve yaptiriyor diye evimden cok daha uzaktaki o doktora gittim 9 ay. Kizimin Dönmesi icinde ayrica egzersizler yaptim.. Ama kizim dönmedi. En son hareketleri yavaslayinca ve suyumda bitince acil sezeryan olmak zorunda kaldim. Ne kadar istesemde normal dogum olmadi. Dogumda ogrendik ki rahim yapim unicornuat utures denilen bir yapidaymis. Hamile kalmam bile zor ihtimalken hamile kalip rahat bir hamilelik gecirip kizimi kucagima aldim. Bu rahim tipinde dis gebelik ve düşük yapma riski yüksekmis. Kizimim donememe sebebi de bundanmis. Kzim suan 4 bucuk aylik ve saglikli cok sukur. Insallah sizde bebeginizi en saglikli sekilde kucaginiza alirsiniz. Normal dogumu hedefleyin ancak kendinizi sartlamayin ben bunu ogrendim.

Medipolde 3 arkadasim dogum yapti. Ilk bas hepsine normal dogum dediler. Dogum zamanı sezeryan olmasi lazim diyip sezeryan yaptılar. Normal dogum yapan illaki vardir ama benim cevremdekiler ve duyduklarimda hep sezeryan oldular medipolde.

Evet şikayet var da da gördüm hep. Sezeryana alıyorlarmış gereksiz sebeblerden. 🙄 Siz nerede yaptınız?

Ben basaksehir tip merkezinde yaptim.

Bana baya uzakmış 🙄 Şile deyim. Ve istanbul da yeniyim hiç çevremde yok.

Sizin yakınlarınızdan özelde normal doğum yapıp memnun kalan var mı bildiğiniz hastane önerebilceğiniz.🙈

Tabii dedikleriniz doğru. Ben normal için uğraşıyorum ama doktor gerçekten geçerli bi sebeble zorunlu sezeryan derse kabul ederim seve seve. Yeterki herşey sağlıklı olsun. Doğalından olsun. Sonuçta sezeryanda zorunlu olursa doğal bir durum. Eğer sezeryan derlerse Tuzla devlet hastanesi çok güzel özel hastanelerden bile iyi yapmışlar yeni. Orada isterim hem özele para vermem.

Bana baya uzakmış 🙄 Şile deyim. Ve istanbul da yeniyim hiç çevremde yok.

Sizin yakınlarınızdan özelde normal doğum yapıp memnun kalan var mı bildiğiniz hastane önerebilceğiniz.🙈

Tabii dedikleriniz doğru. Ben normal için uğraşıyorum ama doktor gerçekten geçerli bi sebeble zorunlu sezeryan derse kabul ederim seve seve. Yeterki herşey sağlıklı olsun. Doğalından olsun. Sonuçta sezeryanda zorunlu olursa doğal bir durum. Eğer sezeryan derlerse Tuzla devlet hastanesi çok güzel özel hastanelerden bile iyi yapmışlar yeni. Orada isterim hem özele para vermem.
Emsey hospital var pendikte..oraya giden bi kaç arkadaşım ve kuzenimin eşi var. Hem hastaneden memnunlardı hemde normal doğum yaptılar. Kuzenimin esi daha yapmadi ama suan icin onunda normal görünüyor. Eylülde doğum yapacak.

Emsey hospital var pendikte..oraya giden bi kaç arkadaşım ve kuzenimin eşi var. Hem hastaneden memnunlardı hemde normal doğum yaptılar. Kuzenimin esi daha yapmadi ama suan icin onunda normal görünüyor. Eylülde doğum yapacak.

Hımm bide orayı araştırayım. Çok teşekkür ederim cnm 😍🙏🏻

Ben doguma geldim diye gidemezsiniz ki hastaneye hastaneden ziyade doktor arastirsaniz. Zaten devletler belli bir haftadan sonra almiyor doktoru basta secmeniz lazim..

Ozel muayenehanesi olan doktorlari arastirabilirsiniz genelde en az 3 hastane ile anlasmlari oluyor dogum paketleri normal sizin arayarak sordugunuz fiyatlardan daha uyguna geliyor. Hisar sgk anlsmasi olmayan hastanelerden academic hospital acibademler gibi.

Ben doguma geldim diye gidemezsiniz ki hastaneye hastaneden ziyade doktor arastirsaniz. Zaten devletler belli bir haftadan sonra almiyor doktoru basta secmeniz lazim..

Ozel muayenehanesi olan doktorlari arastirabilirsiniz genelde en az 3 hastane ile anlasmlari oluyor dogum paketleri normal sizin arayarak sordugunuz fiyatlardan daha uyguna geliyor. Hisar sgk anlsmasi olmayan hastanelerden academic hospital acibademler gibi.

Yani doktor için çok konu açtım hiç öneri görmedim. Doğal doğum destekleyen hipnoz eğitimine sahip doktorlarda ancak Acıbadem de vs yapıyorlar orasıda çok uçuk. Hisar fiyatları bizim için ödenebilir boyutta ve oradaki doktorumu seviyorum aslında. Tabi doğum yapanlardan öneriler almam gerek. Araştırma sürecindeyim. Bu iki hastanede doktorum olduğundan doğum yapanları merak ettim.

Ama başka normal doğum destekçisi memnun kaldığınız doktorlar varsa tavsiyelerinizi alabilirim elbette. 🙏🏻

Dediğim gibi İstanbul’da çok yabancıyım. Ne doktor biliyorum, ne hamile yada yeni doğum yapmış arkadaşım var.😓

Baglarbasinda dilek yagmur var, academicte yaptiriyor, kosuyolu murat emanet oglu var bi.kac farkli hastane ile anlasmasi var, medicana kiziltoprakta banu hanim,

Bunlardan biri benim doktorum digerleri tavsiye bi arastirabilirsin...

Benim doktorum zamani geldiginde bebek ne durumdaysa ona gore karar vericez diyor ne sezeryan nede normal icin kesin bi tavri yok ki bencede hakli ben ne kadar normal desemde bebek uygun degilse olmazsa olmuyor.

Baglarbasinda dilek yagmur var, academicte yaptiriyor, kosuyolu murat emanet oglu var bi.kac farkli hastane ile anlasmasi var, medicana kiziltoprakta banu hanim,

Bunlardan biri benim doktorum digerleri tavsiye bi arastirabilirsin...

Benim doktorum zamani geldiginde bebek ne durumdaysa ona gore karar vericez diyor ne sezeryan nede normal icin kesin bi tavri yok ki bencede hakli ben ne kadar normal desemde bebek uygun degilse olmazsa olmuyor.

Teşekkür ederim. Elbette öyle ama işte bazı hastaneler kar amacı ile normal diyerek sonradan bi sebeb uydurup sezeryan istiyorlar. Amaç fazla para almak. Şikayetvar da baya okudum o şekilde olup başka hastaneye gidip normal yapan. Tek korkum o. Güvenilir bi doktor ve hastane istiyorum. Araştıracağım bunlarıda.🙏🏻

X