özel okulda doğum izni nasıl oluyor?

Birsosyalci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
505
178
33
Merhaba arkadaşlar. Özel okulda öğretmenim .
4 ay ücretli 6 ay ücretsiz hakkımız var ya.. Tam yarıyıl tatili benim 33.haftama denk gelecek. bu durumda 35.haftaya kadar çalışmış mı oluyorum? Bir de 4 ay ücretli izni toplu mu alıyorum ay ay maaş olarak mı biliyor musunuz?

Victoriaa89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2019
488
521
Merhaba. Ne yaptınız? Ben de kolejde çalışıyorum ve hamileyim. İşten çıkarmazlar umarım. Sizin sorunsuz geçti mi?

tembelanne

Guru
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
672
1.359
Ben de bir kolejde çalışıyorum. Bu hafta yeni dönem sözleşmeleri yapılacak. Henüz test yaptırmadım. Yasal olarak hamileliğimi öğrenmedim. İmzayı attıktan sonra işten çıkarırlar mı bilmiyorum. Kurumda 3. senem. Oğlum da aynı okulda 1. Sınıfa başlayacak. Doğum ocak ayında olacak. Yeni döneme başlayıp aralık ayında izne ayrılmak niyetim. Ne zaman söylemeliyim hamileliğimi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-01-2023

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 243 gün kaldı.

Bu sıralarda, yolk kesesinde bulunan kök hücreler bebeğin vücudunun arka duvarına geçerler. Bu kök hücreler bebeğin üreme yolunu oluşturacaklardır. Ay sonuna kadar bebeğinizin gelişiminde büyüklük ve fiziksel çok büyük değişiklikler olacaktır. 5 gün içinde, döllenmiş yumurta halinden 10.000 kat daha büyük olacaktır. Gerçekte bir pirinç tanesinden daha büyük değildir. Sabah bulantılarınız var ise kraker yemek size yardımcı olacaktır.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ahhgulumahh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
10
8
41
iş kanuna göre hamile olan doğum izninde olan ve süt izni kullanan anneyi işten çıkaramazlar lütfen haklarınızı çok çok iyi bilin kullanın iş kur bu konuda bilgi veriyor. iş kanunu bu konuda kesinlikle kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor haklarınızı bilin ve kullanın