Özel sektör mü KPSS çalışmak mi?

clarissa12

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2021
24
37
Merhaba kızlar
Ben hemşirelik ve diyetisyenlik lisans mezunuyum okulum bu yıl bitti sağlık problemlerim nedeniyle çalışmaya henüz başlayamamıştım. Şimdi KPSS nin 2 yılda bir yapılması nedeniyle oturup düzgünce KPSS mi çalışsam yoksa özel bir hastanede hemşire olarak işe mi başlasam çok kararsızım. Bir yandan deneyim açısından güzel olacağını düşünüyorum diğer yandan 1 yıl dişimi sıkıp daha rahat bir işte çalışmak daha uygun geliyor. Siz olsanız hangisini yapardınız?

Merhaba kızlar
Ben hemşirelik ve diyetisyenlik lisans mezunuyum okulum bu yıl bitti sağlık problemlerim nedeniyle çalışmaya henüz başlayamamıştım. Şimdi KPSS nin 2 yılda bir yapılması nedeniyle oturup düzgünce KPSS mi çalışsam yoksa özel bir hastanede hemşire olarak işe mi başlasam çok kararsızım. Bir yandan deneyim açısından güzel olacağını düşünüyorum diğer yandan 1 yıl dişimi sıkıp daha rahat bir işte çalışmak daha uygun geliyor. Siz olsanız hangisini yapardınız?
Kendini sıkıp daha rahat bi işte çalışman kesinlikle hemşire ataması güzel ve makul bi puan özeller çok kötü kendini hiç mahvetme özelde otur güzelce sınavına calış canım benim

Merhaba kızlar
Anlamadım ikisini de mi okudunuz ?
Hemşirelik ve diyetisyenlik diye birleştirilmiş bir bolum mu açıldı .

Kavram karmaşası yaşadım😓

Kendini sıkıp daha rahat bi işte çalışman kesinlikle hemşire ataması güzel ve makul bi puan özeller çok kötü kendini hiç mahvetme özelde otur güzelce sınavına calış canım benim
Haklısınız çok teşekkür ederim kafam bu konuda çok karışıktı

Hiç kafanı karıştırma güzelim güzelce otur çalış atanmanın rahatı ve keyfi gibi hiç bi şey yok bunu atandığın zaman çok iyi anlayacaksın😇
İnşallah o zaman bir an önce KPSS çalışmaya başlamalıyım tekrardan teşekkür ederim😊

Merhaba kızlar
kesinlikle kpss çalış net

Özelde calismaya başlarsan temizlik personelinden birkaç yüz lira fazla alıp birkaç kat fazla yorulacaksin. Para kazanmaya basladigin için üç kurusta olsa artık hayatını bu paraya göre idame ettirmeye başlayacaksın. Bir süre sonra kaç paraya ne kadar çalıştığını fark edeceksin ama devamlı para kazanma döngüsüne girdiğin için borçlar, kimseden para istemeden geçinme belki evlilik gibi sebeplerle kolay kolay ise ara verip ders çalışamayacaksin işle beraber ders çalışmak zaten bir hayal bunu fark edeceksin. Ben kimyagerim hastane laboratuvarında şu an nöbetteyim. Eleman sayımız iyi. Dokuzdan üçe kadar bosum. Üçten beşe kadar çalışıp beşten sekize kadar yine boş olacağım. Zamanım bol oldugundan geçen senelerde sınava hazırlanıp başka bir lisansa başladım. Evliyim en geç dörtte işten çıkıp 16.20 de evde oluyorum. Çalışmaya baslarsan hata yaparsın. Hemşireliği kazanıp yerlesmeni ardından zorlanirsan unvanda yükselme sınavına girip diyetisyenligi dusunmeni tavsiye ederim

Her ikisinide denemiş biri olarak söylüyorum.İyiki işi gücü bırakıp kpssye hazırlanmışım zamanında.
Kesinlikle kpss diyorum.Kula kölelik yapma özelde.Hastalık sahibi oldum sayelerinde
Çok haklısınız stajlardan deneyimlediğim kadarıyla özel gerçekten zordu acaba unuturmuyum deneyimsiz olarak başlamak kötü olduğu için böyle düşünmüştüm

X