Ozellikle Cocuk Baktiranlar ya da Bakanlar Yorum Yaparsa Sevinirim.

evet , bahsettiğim rakam ingilizce bilmeyen bakıcılar için. ingilizce bilenler drdotty nin de söylediği gibi 800 dolardan başlıyor. Ülkenin durumu malumken dolar ile bakıcı çalıştırmak bizim için çok mümkün görünmüyor. Doların yarın ne olacağı belirsiz.Gönül isterdi ki ingilizce de bilsin ama bütçe sınırları içinde kalmamız gerekiyor.İngilizce olayını artık okulda çözmeye çalışacağız 😊

B
Merhabalar...
Daha once konu acmistim maddi yonden biraz sikintili oldugum bir donem. Ve ben cocuk bakiyorum. Pazarlik yapamam oyle bir ozelligim hic olmadi ne yazikki. Ama su aralar cidden cok sikilip bunaldigimi hissediyorum. Bu ay tam gun oldu gecen kadin bana sordu ama aklimda bir fiyat yoktu bisey diyemedim. Kadina biraksam kesinlikle ölü bir fiyat verecek eminim ki cokta iyi biri cok seviyorum ama hakkimi alamazsam verimli olmayacagimi da dusunuyorum.
Simdi anlatayim 2 cocuk var biri 8 digeri 5 yasinda ikisi de anlasamiyorlar surekli kavga halindeler. Surekli ciglik atma bagiris cagiris ki buyugu kendi cocugum olsa gercekten bu tavirlarina saglam bir sopa yerdi (kesinlikle cok sabirli biriyim). Ailede cocuklarin farkinda ki benden sonra bakici dayanmamis (bir donem cikmistim) Haftada uc gun cocuklardan birini spora goturuyorum. Digeriyle de ugrasiyorum orda. Onun disinda ev isi vs istemediler ki karismam da ama cocuklari banyo yaptiriyorum temizlikleribi dislerini kontrol ediyorum kac defa doktora da ben goturdum. Baska kimse bunlarla ugrasmaz. Bunun disinda seyi inkar edemem evde ne varsa ye sende ic sende diyorlar arada kart para birakip disarda yiyin sana da degisiklik olur diyorlar. Sinema vs goturuyorum.Sabah 7.30 aksam 18.30 arasi burdayim. Su ana kadar daha sabirliydim ama son zamanlarda sabrim kalmadi farkindayim ama bir sekilde dayanmaya calisiyorum. Sizce ucret ne olmali bu durumda? Ya da kadin daha asagida bir rakam teklif ederse nasil bir konusma yapmaliyim.
Ben sizin kesinlikle çocuklara özellik ile büyük olana yapmacık olduğunuzu ve bu sıkıntılı döneminizde ruhsal problemler yaşadığınızı düşünüyorum dün gece okumuştum yazınızı ve çoğu yorumları kalanları bugün okudum para konusunda haklısınız diycem oda değil ortq yol o çpcukları cidden seviyorsanız bulunabilir kusura bakmayın sizi kırmak ya da rencide etmek değil amacım hem 2 çocuk annesiyim hemde kaç çocuk baktım uzun dönemler buna istinaden fikrimi söylüyorum bana göre ailenin ve büyük çocuğun size olan zaafını kullanmak bu yaptığınız ben o aile olsam inanın size çocuk teslim etmem yediğiniz ekmeğe ihanet çocuğu burda yerden yere vurmanız ailesi psikolojik destek konusunu ihmal ediyorsa siz abla olarak kızınca küsmek yerine gitmeyle korkutmak yerine ilgisini başka şeylere çekin o ufacık dünyasına bu denli kaybetme korkusu kazımak inanın bi anne olarak çok üzüldüm

Bayram ücretini kesmeleri gerçekten çok çirkin... Sonuçta sen onların çalışanısın sigortan olmasa da... Bayram da resmi tatil, ücretini kesemez... Ücretini kestirme kesinlikle... Ben yıllık izine çıkıp memlekete gittiğimde bile kesmiyorum bakıcımın ücretini. Sana daha bayram harçlığı vermesi gerekirken ne maaş kesmesi??? Bu gerçekten sömürmek...
Yorum yapamiyorum. Aslinda boyle biri degilmis gibi bahsediyor annesi, eve gelen diger kadin falan... Konusurken bazen yorum yapiyorlar.
Insallah su kadin su konuyu okurda isinize son verir.
😌😌🌺🌺 guzel temenniler icin tesekkurler.

B
Ben sizin kesinlikle çocuklara özellik ile büyük olana yapmacık olduğunuzu ve bu sıkıntılı döneminizde ruhsal problemler yaşadığınızı düşünüyorum dün gece okumuştum yazınızı ve çoğu yorumları kalanları bugün okudum para konusunda haklısınız diycem oda değil ortq yol o çpcukları cidden seviyorsanız bulunabilir kusura bakmayın sizi kırmak ya da rencide etmek değil amacım hem 2 çocuk annesiyim hemde kaç çocuk baktım uzun dönemler buna istinaden fikrimi söylüyorum bana göre ailenin ve büyük çocuğun size olan zaafını kullanmak bu yaptığınız ben o aile olsam inanın size çocuk teslim etmem yediğiniz ekmeğe ihanet çocuğu burda yerden yere vurmanız ailesi psikolojik destek konusunu ihmal ediyorsa siz abla olarak kızınca küsmek yerine gitmeyle korkutmak yerine ilgisini başka şeylere çekin o ufacık dünyasına bu denli kaybetme korkusu kazımak inanın bi anne olarak çok üzüldüm
Kizinca bagirip cagirmaktansa uzuldugumu gorup kusmelerini tercih ediyorum evet hatta bunu ogretmenligimde de yapiyorum ters davranisinda cocukla arama mesafe koyarim ki iyi oldugumuz gunlerin kiymeti bilinsin. Kaybetmeyle korkutmadim cidden birakmayi dusundugum icin bildirim gibi dusunun yarin ben olmayabilirim dedim ki o gun de cocugun annesiyle konustum. Sorunlardan oturu psikolojim bozuk evet bunu kabul ediyorum zaten. Ama bunu cocuklara yansitmiyorum hatta bana iyi geliyorlar oynarken onlarla kafam dagiliyor.

Eve ne kadar para girdiği sizi ilgilendirmez ,akıllarındaki ücreti beğenmezseniz bakmazsınız olur biter.ayrıca şikayetlerinizi de tarzını da hiç beğenmedim .yok sopa atardım yok dayanılacak gibi değil vs.
Bunları aile duysa 1 dk baktırmazdı size .
Aileye söyleyelim de size sorsun kime baktıracağını!
Biz de annemizden dayak yedik ama hiç bize keşke başkası baksa demedik. Zaten "eğer kendi çocuğum olsa" demiş. Gerçi sizin gibiler okumayı değil yazmayı bilir.

Aileye söyleyelim de size sorsun kime baktıracağını!
Biz de annemizden dayak yedik ama hiç bize keşke başkası baksa demedik. Zaten "eğer kendi çocuğum olsa" demiş. Gerçi sizin gibiler okumayı değil yazmayı bilir.
Bakıcı konusunda herkesin tercihi farklıdır ,ben düşüncemi yazdım .Evet ben yanımda bu şekilde benim maaşımı hesaplayan birini istemem ,”sopa,dövme “ gibi kelimeleri her ne olursa olsun kullanan birini de istemem.Ayrıca siz yemiş olabilirsiniz ama ben ailemden hiç dayak yemedim ve bu şekilde olan birine de emanet etmem .
Yazım tarzınızdan dolayı da kibledim.Alıntı yapmazsanız sevinirim .
İyi günler

Allah nasip ederse benimde çocuğum olacak çalışıyorum bakıcıya vermem gerekirse 1500 den fazlasına vermeyi düşünmüyorm ve vesaitle gelecek bri değilde yakından birini bulmaya çalışırım 2-3 yaştan sorası için kreşe veririm. Hiç kimseyi bulamazsam kendim bakarım o kadar para veremem çalışmanın ne anlamı kalıyorki.
Zaten çocuğa bakacak vaktiniz imkanınız yoksa, bakıcıya verecek paranız yoksa neden çocuk yaparsınız hiç anlamam. Sokağa atmak için mi?

Bakıcı konusunda herkesin tercihi farklıdır ,ben düşüncemi yazdım .Evet ben yanımda bu şekilde benim maaşımı hesaplayan birini istemem ,”sopa,dövme “ gibi kelimeleri her ne olursa olsun kullanan birini de istemem.Ayrıca siz yemiş olabilirsiniz ama ben ailemden hiç dayak yemedim ve bu şekilde olan birine de emanet etmem .
Yazım tarzınızdan dolayı da kibledim.Alıntı yapmazsanız sevinirim .
İyi günler
Kimsenin kimsenin maaşında gözü yok. Siz konuya fazla art niyetli yaklaşıyorsunuz. Kişi karşındakini kendinden bilirmiş. Ayrıca hiçbirimiz dayak konusunu savunmayız ama annesinden bir tokat yedi diye sevgisi azalan bir evlat tanımadım.

Kimsenin kimsenin maaşında gözü yok. Siz konuya fazla art niyetli yaklaşıyorsunuz. Kişi karşındakini kendinden bilirmiş. Ayrıca hiçbirimiz dayak konusunu savunmayız ama annesinden bir tokat yedi diye sevgisi azalan bir evlat tanımadım.
Şimdi cevap verip sizinle polemik yaşamak istemiyorum .
Sizi de kibledim.Alıntı yapmazsanız sevinirim .
İyi günler

X