özlemle andıklarımız:)

M

masal

Ziyaretçi
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Kızlar burayada unutamadımız çocukluk anılarımızı yazalım:1yes2: Bende o kadar çokki hangisini yazacağıma karar verince bende yazacağım:)

Çocukluğumun bir kısmı Kahramanmaraşta geçti .Evimiz toprak damlı ve bir odalıydı .Odanın bir kısmı bölünüp mutfak olarak kullanılıyordu .Canım anneciğim ne sıkıntılar çekerdi bu bir göz odalı evde şimdi daha iyi anlıyorum .Evet tuvaletimiz dışardaydı bahçe içi ama eve (bir odalı) uzaktı .Canlı belgesel gibi her türlü hayvan mevcuttu evde bahçeli olunca .Gece tuvalete gitmek benim için işkenceydi ve korkumda cabası .Canım annem veya ablalarım o tatlı uykularından uyanır ve bana yardımcı olurlardı .Kışın gelmesini hiç istemezdik .Dam toprak olunca çatı akması felaketti .Hele kar yağdığı zaman erimeye başlayınca aşağıya sızan sular tam yatağımızın üstüne akardı .O güzelim uykumuzdan su damlalarıyla uyanırdık .Babacığım gecenin bir yarısı dama çıkar ve lo denilen silindir bir taşla damdaki karları ve toprağı sıkılaştırır ki aşağıya sular akmasın diye .Nerden açtın masalcım ya bu topicki ağlattın beni ,anılarım içimi acıttı .Bunlar daha bir kısmı .Bilmiyorum iyimi ettim anlatmakla acaba .

Bu olayların özlemle anılacak bir tarafı yok tabii .Benim özlemim bu olayda hep birlikte oluşumuz anne ve babamın sağ oluşu .Bir odaydı evimiz ama mutluyduk ve bir aradaydık .Oysa şimdi .

:uhm: allaalla bu kadar olur! lerenim ya şimdi bu anlattıkların varya kelimesi kelimesine benim çocukluğum. damdaki silindir bile:)sanki biz aynı evde büyümüşüz. şimdi bi ablam olsa diyeceğimki ablamda benden gizli kk ya üye olmuş. ama yok. annem dersen o zaten anlamaz bu işlerden:) her şeye rağmen güzel günlerdi benim içinde o günler :1yes2: en azından özlemlerimiz hayallerimiz vardı.bu akşamki sohbetimizden sonra, bu gerçekten benim için güzel bir tesadüf oldu lerenim:1yes2:

Masalcım gerçekten ilginç bir tesadüf .Hayat sürpriz ve tesadüflerle dolu .Bizde bunlardan birini yaşıyoruz şu an .Yalnız olmadığıma sevindim ..

ben çocukluk arkadaşlarımı çok özlüyorum.dağıldık kum taneleri gibi bir taraflara
bazılarlyla arada buluşuyoruz ama çocukluktaki gibi olmuyor nedense. çocukluğumuza bir günlüğüne dönebilsek..ve kaybettiğim kız erkek arkadaşlarımı
özlüyorum biliyorum ki onlar hiç dönmiyecekler...

lerecımmmm çokk anlamlı anlatmışsın..ayyy çok duygulandım ya..cnm benımmm bunu anlatmandada her satırda özlem yüklüü..babacım,annecım derkenn ogunlere duyulann baglılık ,sevgı var..bencee belkı yaşanılanlar sıkıntılıymış ama yınede sevgı varmış saygı varmış,,bu bence çok guzel bı anımsama..sıkıntının ardındakı güzellıkler saklanmış ve sen bunları bulmuşsun..anne özlemı baba sevgısı ..bundan daha yüce sevgı ..özlem anı olurmu hiçç...cnm benım...

Çocukluğumun bir kısmı Kahramanmaraşta geçti .Evimiz toprak damlı ve bir odalıydı .Odanın bir kısmı bölünüp mutfak olarak kullanılıyordu .Canım anneciğim ne sıkıntılar çekerdi bu bir göz odalı evde şimdi daha iyi anlıyorum .Evet tuvaletimiz dışardaydı bahçe içi ama eve (bir odalı) uzaktı .Canlı belgesel gibi her türlü hayvan mevcuttu evde bahçeli olunca .Gece tuvalete gitmek benim için işkenceydi ve korkumda cabası .Canım annem veya ablalarım o tatlı uykularından uyanır ve bana yardımcı olurlardı .Kışın gelmesini hiç istemezdik .Dam toprak olunca çatı akması felaketti .Hele kar yağdığı zaman erimeye başlayınca aşağıya sızan sular tam yatağımızın üstüne akardı .O güzelim uykumuzdan su damlalarıyla uyanırdık .Babacığım gecenin bir yarısı dama çıkar ve lo denilen silindir bir taşla damdaki karları ve toprağı sıkılaştırır ki aşağıya sular akmasın diye .Nerden açtın masalcım ya bu topicki ağlattın beni ,anılarım içimi acıttı .Bunlar daha bir kısmı .Bilmiyorum iyimi ettim anlatmakla acaba .
LERENİMMMMMMMM bebeğim bence en güzel anılar bunlar ben bayıdım birtanem ...hayat bu yaşadıklarımız bizler için en güzeliyle en doğrusuyla dersitir birtanem ...canım sın bebeğimmm seni çok seviyordum şimdi sana bayılıyorummmmmmm... beniim canım arkadaşımmmmmmm....

leerenim sana yorum yapmıyacaktım ama şila yapınca dayanamadım
hatıralarında özlemle,sevgiyle anneciğini,babacığını,ablalarını anman beni duygulandırdı ve senin adına çok mutlu oldum...güzel günlerdi demen,ayrı bir lezzet varmış hayatında ne mutlu sana leerenim. burukta olsa ne mutlu.

X