Özür diledim ama gönül alamadım

P

poeme

Ziyaretçi
çok samimi kardeşten öte bir arkadaşım vardı.Biz birbirimizin kötü gün dostuyduk ruh ikizi gibiydik her iki tarafta birbirinin bir olay karşısında nasıl davranacağını bilirdi birbirimizi hiç şaşırtmazdık.Herkes bizim dostluğumuzu kıskanırdı.Bir gün bir sorun yaşadık ve çok basit bişey bu.Birbirimizi aldatacak, güven kaybına sebep olacak bir sorun değil biraz tartıştık ve koptuk sonra zaman içinde bu konuda kendimi haksız gördüm ve ondan özür diledim.Hatanın hepsini üzerime aldım.(gerçi kısmen hatalıydım)Ona benim için değerli olduğunu ve onu kaybetmek istemediğimi söyledim.Ama o geri adım atmadı ve 2 yıldır hiç görüşmüyoruz
Ben onun dostluğunu çok arıyor ve özlüyorum.Aynı şey onun için geçerli değilmiş diye düşünüyorum.Sizin de böyle tecrübeleriniz var mı ?

2 sene uzun zaman.bu kadar can olduğunuz biriyle çok basit bir sebepten bu hale gelmeniz şaşırtıcı.hem de özür dilemenize rağmen.çok kırılmış olmalı.ya da haksızlığa uğradığını düşünüyor olmalı.ya da sizin onu gördüğüüz gibi görmüyor bu kavgayı bahane ediyor olmalı.çok özlüyorsanız bir arayın derim.naber diye...bakarsınız o da bu ayrılığın çocukca olduğunu düşünüp sizin aramanız bahanesiyle konuşur...

olmaz mı..:gitme: benim de 3 tane çok yakın dostlarım vardı biz yaklaşık 6 yıl boyunca dost kaldık hatta içlerinden biri sevgilimle aramı yapmıştı biriyle aynı okulda aynı sıradaydık diğerleriyle farklı okullardaydık ama sık sık görüşürdük hiç kopmazdık birbirimizden...Sonra ne mi oldu? Birden çekildiler koptular benden... Ben ne olduğunu anlayamadım 1 yıl boyunca kendimi yiyip bitirdim psikolojim bozuldu farkında olmadan yanlış bişey yaptıysam diye defalarca özür diledim onlardan çünkü yaşanmışlıkları insan bir anda çöpe atamıyo..Kaldıramıyosun dostum dediğim kişilerin seni dışlamasını... Onlar bana erkek arkadaşımla daha çok vakit geçirdiğimi söyleyip ya o ya biz durumuna getirdiler.Biz en başından beri erkek arkadaşımla ciddi düşünüyoduk zaten yani ne biliim insanın dostunun yeri ayrıdır,sevgilisinin yeri ayrı.Onları aynı kefeye koyamazsın ki zaten.Beni böyle bir seçim yapmak zorunda bırakan insanlara ne diyebilirdim ki..mafoldumben onlar için kendimi yıprattığım 1 sene boyunca beni teselli eden, omzunda ağladığım, onların boşluğunu hissettirmemek için elinden geleni yapan, yeri geldiğinde dostum olan hep erkek arkadaşımdı.Bunun üzerinden 2 yıl geçti.Artık üzülmüyorum, onlar gibi kıskanç dostlarım olucaksa hiç arkadaşım olmasın daha iyi.

herşeyimizi paylaştığımız bir dostum vardı benimde...
ağustos ayında çok çok küçük birşey yüzünden bana tavır koydu,aslında çok değil 1 ay önce kendisi o küçücük şey yüzünden beni kırdığı halde dostum deyip görmezden gelmiştim.Çok inatçı olduğu için herhangi bir kırgınlık vb durumda kim olursa olsun arama huyu yoktu,ufak tefek pürüzlerde ben aramadan aramazdı.en son tavır koyduğunda kendisinin 1 ay önce yaptığını görmezden gelince,bende kendimce hakkım olduğunu düşünerek eğer dostsak mutlaka araması gerektiğini düşündüm ama aramadı.Bu kez bende aramadım ve öylece kaldı.Özlemiyor muyum evet çok özlüyorum çünkü herşeyi paylaşır en kötü günlerinde birbirimizin yanındaydık hatta defalarca birbirimizin omzunda ağladık ama çok değil 1 kez yapsaydı şu an bu halde olmazdık.Keşke bir adım gelebilseydi ondaki değerimi gösterseydi de 10 adım daha gitseydim...

benimde böyle dostlukla alakalı bi anım vardı bende kırılan haksızlığa uğrayan taraftımm siz özür dilediğinizden bahsediyosunuz ama isterseniz defalarca özür diileyin eskisi gbi olmuyo bide kırılan taraf rol yapamayan yapmacık olamayan biriyse asla eskisi gibi olmuyo ben kendmden biliyrum bazen ufacık bi konu kopmaya neden olurmu oluyo evet

ozzy-mim arkadaşım mesele o kadar küçük ki fındık kabuğunu bile doldurmaz ben onun beni bir konuda ihmal ettiğini düşündüm ve bunu açıkça söyledim çok kızdı tepki gösterdi.Düşünün ben ona kırıldığımı söylemeyip dürüst davranmasaydım ilişkimiz eskisi gibi devam edecekti hiçbir şey olmamış gibi davransaydım.E ben en yakın dostuma açık olmayacağımda kime olucam Ben özür diledim ama bir daha da aramadım artık ondan adım atmasını bekliyorum.onunda adım atması gerekmezmiydi bu dostluğa benim kadar önem verseydi

giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir:umursamaz:
bu benim felsefemmmmaklinialirimsmile

boşver canım demekki senin düşündüğün gibi bir dost değilmiş.

ozzy-mim arkadaşım mesele o kadar küçük ki fındık kabuğunu bile doldurmaz ben onun beni bir konuda ihmal ettiğini düşündüm ve bunu açıkça söyledim çok kızdı tepki gösterdi.Düşünün ben ona kırıldığımı söylemeyip dürüst davranmasaydım ilişkimiz eskisi gibi devam edecekti hiçbir şey olmamış gibi davransaydım.E ben en yakın dostuma açık olmayacağımda kime olucam Ben özür diledim ama bir daha da aramadım artık ondan adım atmasını bekliyorum.onunda adım atması gerekmezmiydi bu dostluğa benim kadar önem verseydi

o zaman benc o arkadaşınızın başka problemleri var siizn bilmediğiniz.çünkü ddiğiniz gibi insan değer verdiği kişiye kırılır.siz bunu söylemişssiniz kaybetmemek istediğinizi belirtmişssiniz.o zaman ne diyeyim.arkadaşın dediği gibi giden gitmiştir.
bence başka sebeperi var o insanın.siz canınızı sıkmayın.gün gelir belki karşılaşırsınız bir yerde...kendiliğinden çözülür birşeyler.herşeyi yaptığınızı düşünüyorsanız tabi ki aramayın...
sevgiler...

evt arkadaşım en azından ilk adımı ben attım bana biri bir adım atsa ben 10 adım giderdim herşeyi senin dediğin gibi zamana bıraktım en azından gurur yapıp bu arkadaşlığa ziyan etmedim.ne oldu benim dostluğumu kaybetti.çok özel ve önemli birşeyi kaybetti.

bu iliskinin dost tarafi senmissin canim karsindaki degil.. birak yolunu secmis o ozlesen de tas basicaksin bagrina..

sen elinden geleni yapmissin
ozur dilemissin
ama o sizin icin hic brsy yapmamis
garip...
bence ufak tefek seyler boyle guclu dostluklara zarar vermemeli
veriorsada biyerlerde bi yanlis var demekki

benimde 7 senelik can dostum var bizde arada takışırız böle ama çok sürmeden hatalı olan özür diler kapanır olay gerçek dostlukta böyle olmalı kardeş misali yani...ortada basit bi neden varsa bu yüzden 2 sene süren bir küslük varsa bu gerçekten çok düşündürücü bide özür dilemişsin gerçek dostunsa büyütmemeliydi ...kimse dört dörtlük olamaz bazen kusurları görmeyip affetmeyi bilmek lazım can yakılacak bi sorun yaşanmamışsa ben dostluktan biraz şüphe etmenizi öneririm sanki zaten görüşmek istemiyomuşta bahane olmuş bu olay gibi geldi ...sizin yerinizde olsam kafama takmam malesef or bu zamanda dost bulmak ..bide olayı açık açık anlatsaydınız belki daha iyi fikir sahibi olabilirdik karşı tarafıda tek taraflı dinleyip suçlamış olmayalım şimdi ...sizin için basit bişey onun canını yakmışta olabilir bide bu yönü var.......

mesele çok basit bir konuda beni ihmal ettiğni benimle ilgilenmediğini düşündüm bunu da ona açıkça söyledim ama kabul etmedi benim yanlış anladığımı bana değer verdiğini söyledi olay bu ne kalleşlik ettim ne onurunu kırdım ne güvenini sarstım

mesele çok basit bir konuda beni ihmal ettiğni benimle ilgilenmediğini düşündüm bunu da ona açıkça söyledim ama kabul etmedi benim yanlış anladığımı bana değer verdiğini söyledi olay bu ne kalleşlik ettim ne onurunu kırdım ne güvenini sarstım

hımmm ozaman salla gitsin canım onun niyeti varmış zatenalsanaalsanasmile sevmesen dile getirmezsin zaten onu önemsemişsin sonuçta bilmiyorumkismilebazıları gördüğü değeri anlamaz da görmezdealsanaalsanasmile dediğin gibi ortada onur kırıcı v.s bişey yoksa seni haketmemiş diyebiliyorum sadece :eek:lmaz:

o senin için değerliymiş de,sen onun içinn pekte değerli deilmişsinn canımmm.basit bi nedenden dolayı tümm ipleri koparmasıı seni gerççektenn dost gibi benimsemediğini gösterir.

demekki arkadaşına karşı hatan bir ilk değilmiş cnm. benimde ortaokul arkadaşım vardı çok samimiydik sürekli aradım görüştük işe başladığımızda hep ben ziyaretine gittim hiçde gocunmadım ama bir gün hiç haketmedim bir tavır sergiledi ve o gün bitti. bir dahada ne aradım ne sordum görünce bile slm vermedim. iş arkadaşım yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen çok güvendiğim ve sevdiğim sürekli birbirimizle dertleştiğim arkadaşım izine giderken sarmaştık dönüşünde kudurmuş gibiydi anlam veremedim. meğer birisi istemiş böyle olmasını aylarca uğraştı sonra rica minnet birim değiştirdim. şimdi çok pişmanmış yaptıklarına ama geçti dedim. çünkü onun benimle uğraştığı dönemde kaynanamda uğraşıyordu ve bebeğimi kaybettim onlar yüzünden.
Bazı hatalar geri dönüşü imkansızdır ne kadar özür dilesende affedemez karşındaki çünkü tamiri mümkün değildir. değil bir adım yüz adım atsanda demekki arkadaşını çok üzen bir konuymuş ki unutamıyor. bir defa daha dene istersen yinede karşılık bulamazsan uğraşma bitmiştir çünkü.

cok kırılmıs demekkı arkadasınız ya dusunemıyom 13 senelık dostum var ya onla aramıza bısı gırerse allah korusun cok zor olmalı..sızın ıcın..

valla arkadaşım aslında çok kırılcak bir durum değil ama burda bazı arkadaşların dediğine katılıyorum sanırım benim dosluğum ona fazla geldi.size diyorum ya en kötü günlerinde yanındaydım erkek arkadaşından ayrıldı bi dönem günlerce yemedi içmedi ben başından ayrılmadım zorla yemek yedirdim,kafasını dağıtsın diye gezdirdim toplum içine soktum. bunları da isteyerek yaptım yanlış anlamayın.canı gönülden.en büyük sırları bendedir benimle mezara kadarda gidecektir.sırtından vurmadım güvenini sarmadım.şimdiye kadar onun gönlünü kıracak hiçbir şey yapmadım.zaten bu durumu kendisi de kabul etti bu senle yaşadığım ilk sorun bu oldu dedi.ama mesele o kadar basitki dediğim gibi bir konuda beni ihmal ettiğini düşündüm ve bunu açıkça söyledim kabul etmedi itiraz etti biraz tartıştık.uzun süre görüşmedik sonra gönlünü almak için aradım aslında kabahatli tarafta ben değilim ama büyüklük bende kalsın diye ve onu çok özlediğim için aradım soğuk davrandı geri adım atmadı bu dostluğu arasaydı önemseseydi ben hazır adım atmışken bunu geri çevirmezdi dimi 2 yıl oldu

zaten 2 sene aradan sonra görüşsenizde eski tadı verirmi acaba. bende bu konuda hayalkırıklıkları yaşadım ama artık hiç umrumda deiller. aramayanı sende arama kendinide hiç sorgulama bana göre. sen elinden geleni yaptıgına inanıyorsan arkadaşlıklarında için rahat olsun boşver.. ben öyle yapıyorum artık.

X