P.FORMASYON FEF.lere de verılıyor mu???

KETU25

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
1.210
248
Fen Edebiyat mezununa öğretmenlik şansı
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yekta Saraç, fen edebiyat fakültesi öğrencilerine öğretmenlik formasyonlarının birinci yıldan sonra verilebileceğini açıkladı...

canlarım yaa bunun aslı var mıı??? yök ılımlı bakmıstı sonuc ne dıye baktıgımda tam bır sey ogrenemıyorum boşuna sevınmeyım dıye...
gerçi olursa egıtımcı kardeslerım bıraz kızacak ama umarım olur yaa bır de mezun olduktan sonraa formasyonla ugrasmak ıstemıyorum..nasılsa hepımızın onunde kpss var herkes hunerını orada gosterecek...

lütfen kızlarr fef.lerı asagılar gıbı sozler kullanılmasın rıca edıyorum.. azönce bır sıtedekı yorumları okuyunca cok sınırlendım de..:eek:lmaz:
konuyu arastırdım ama bulamadım varsa baska baslık kusura bakmayın..sıcak haber dıye yazayım dedım:kedi:

ışin aslının olup olmadığını bilmiyorum malesef. Bir kaç arkadaşım var Mühendislik mezunu ve ingilizce öğretmeni olmak için formasyon alıyorlar. Benim 1 sene boyunca oturup çalıştığım derslerin bir tanesini 2 haftada bitiriyorlar. Ve ücret ödedikleri için genellikle dersten kalınmıyor.
Sonuçta bir düzen var ve ne söylesem değişmeyecek. Tek kaygım niteliksiz öğretmenlerin yetişmesi! Çünkü bilmek ve öğretmek çok ama çok farklı şeyler.
Umarım ülkemiz ileride bu şekilde devam etmez...

fef teki öğrencilerin daha geniş ve ayrıntılı bilgiye sahip oldukları kesin.inş bu olay gerçekleşir.arkadaşımızın da dediği gibi herkesin önünde kpss var herkes orda göstersin bilgisini

fef teki öğrencilerin daha geniş ve ayrıntılı bilgiye sahip oldukları kesin.inş bu olay gerçekleşir.arkadaşımızın da dediği gibi herkesin önünde kpss var herkes orda göstersin bilgisini
tsk canım bana katıldıgın ıcın... daha okul baslamadı ama valla kafamın etını yemıyor bu konu desem yalan soylemıs olurum... umarım gerceklesır tek duam bu

bazı üniverstlere vermeye başlamış eğer sizin okuduğunuz üniverste de yök e başvurursa alese girmeden formasyon verebilir

verecekmıs sanırım canm toplantıda hocalar yok.e rapor sunacagını konusmuslar cok sevındım valla.. ama sımdı dırek ogrenmenmı cıkarız yoksa baska bı sınava da gırecez mı formasyonu aldıktan sonra kpss harıc..

ya ben anlamıyorum neden fef te okuyanlara salakmış muamelesi yapıyo bu insanlar!! öss de aldığınız puan sizin nekadar akıllı olduğunuzu belli etmiyo arkadaşlar!!(eğitimdekiler)
bölüm okurken daha detaylı bilgi aldığımızı kabul etsinler artık, bölümler bilimadamı yetiştirir.. bırakın herşey kpss de belli olsun ya.. önceden de demiştim, KıMSE KıMSENıN ÖNÜNÜ KAPATMIYOR.. ve para verdiler geçtiler diye birşey yok, prestijli ünivlerde böyle şeyler sözkonusu değil. 1yılda nerdeyse 1500tl harç ödedim, ama ayyy bu kız para ödedi geçirelimmi diyorlar, aynı şey formasyon içinde geçerli kimse para verdi diye dersten geçmez..
ayrıca nitelikli öğretmen eğitimfakültesinden mezun olununca elde edilcek bir şey değil. öyle olsaydı piyasada niteliksiz diye bi kavram olmazdı heralde dimi??? bırakında herkes kendi bilgi donanımıyla biryerlere gelsin..

ya ben anlamıyorum neden fef te okuyanlara salakmış muamelesi yapıyo bu insanlar!! öss de aldığınız puan sizin nekadar akıllı olduğunuzu belli etmiyo arkadaşlar!!(eğitimdekiler)
bölüm okurken daha detaylı bilgi aldığımızı kabul etsinler artık, bölümler bilimadamı yetiştirir.. bırakın herşey kpss de belli olsun ya.. önceden de demiştim, KİMSE KİMSENİN ÖNÜNÜ KAPATMIYOR.. ve para verdiler geçtiler diye birşey yok, prestijli ünivlerde böyle şeyler sözkonusu değil. 1yılda nerdeyse 1500tl harç ödedim, ama ayyy bu kız para ödedi geçirelimmi diyorlar, aynı şey formasyon içinde geçerli kimse para verdi diye dersten geçmez..
ayrıca nitelikli öğretmen eğitimfakültesinden mezun olununca elde edilcek bir şey değil. öyle olsaydı piyasada niteliksiz diye bi kavram olmazdı heralde dimi??? bırakında herkes kendi bilgi donanımıyla biryerlere gelsin..
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

teşekkür ederim tubacım alkışlar için:) ÇıÇEKLER EVE LÜTFEN sositososito

bunlarda benden sana a.s.
bideeeeeeeeee fefte okuyan ÇALIŞKAN arkadaşlara:) a.s.

gazide başvurmuş formasyon için sositososito bgn danışmanımla konuştuk, seneye başlıycakmış. 2.sınıflara başlatcaklarmış. bizde krediyle tamamlıycakmışız 3.sınıfta:) 14saat flnmış. darısı başınıza arkadaşlar:)

Hakkınızda hayırlısı olsun arkadaşlar.
ış keşke formasyon alma ile bitse :KK43:
KPSS gibi aptalca bir sınav var bu ülkede. ınsanların öğretmen olup olamayacaklarına bu saçma sapan sınav ile karar veriyorlar. Ben liseden 1 den sonra matematik görmemişim beni matematikten sorumlu tutuyorlar. Liseden sonra tarih coğrafya görmemişim beni onunla imtihan ediyorlar. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği sadece bir sınav kalıpları içinde değerlendiriyorla, yazık gerçekten çok yazık. ılgisiz bölümlerden mezun olan adamlar gidip ingilizce öğretmenliğinden formasyon alıyor, bizler şaşkınlıkla izliyoruz. Bu konuda o kadar çok doluyum ki :KK43: ha bir de ef mezunlarının fef mezunlarını küçük görme gibi bir bozuklukları var. Sözüm meclisten dışarı tabi. Her ef mezunu böyle değil ancak öyle düşünenlerin de sayısı az değil maalesef. Sen kimsin ki ben fef mezunuyum diye benim öğretmenlik yapamayacağımı düşünüyorsun. Valla karşıma böyle biri çıktığı zaman açıyorum ağzımı yumuyorum gözümü :) Allah böyle düşünenlere akıl fikir versin ne diyeyim... Allah yardımcınız olsun arkadaşlar. Öğretmenliği düşünüyorsanız inşaallah bu maratondan alnınızın akı ile çıkarsınız...

Hakkınızda hayırlısı olsun arkadaşlar.
İş keşke formasyon alma ile bitse :KK43:
KPSS gibi aptalca bir sınav var bu ülkede. İnsanların öğretmen olup olamayacaklarına bu saçma sapan sınav ile karar veriyorlar. Ben liseden 1 den sonra matematik görmemişim beni matematikten sorumlu tutuyorlar. Liseden sonra tarih coğrafya görmemişim beni onunla imtihan ediyorlar. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği sadece bir sınav kalıpları içinde değerlendiriyorla, yazık gerçekten çok yazık. İlgisiz bölümlerden mezun olan adamlar gidip ingilizce öğretmenliğinden formasyon alıyor, bizler şaşkınlıkla izliyoruz. Bu konuda o kadar çok doluyum ki :KK43: ha bir de ef mezunlarının fef mezunlarını küçük görme gibi bir bozuklukları var. Sözüm meclisten dışarı tabi. Her ef mezunu böyle değil ancak öyle düşünenlerin de sayısı az değil maalesef. Sen kimsin ki ben fef mezunuyum diye benim öğretmenlik yapamayacağımı düşünüyorsun. Valla karşıma böyle biri çıktığı zaman açıyorum ağzımı yumuyorum gözümü :) Allah böyle düşünenlere akıl fikir versin ne diyeyim... Allah yardımcınız olsun arkadaşlar. Öğretmenliği düşünüyorsanız inşaallah bu maratondan alnınızın akı ile çıkarsınız...
size çok katılıyorum.. okadar saçma insanla dolu ki bu ülke.. hislerime tercüman oldunuz:)

Fen Edebiyat mezununa öğretmenlik şansı
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yekta Saraç, fen edebiyat fakültesi öğrencilerine öğretmenlik formasyonlarının birinci yıldan sonra verilebileceğini açıkladı...

canlarım yaa bunun aslı var mıı??? yök ılımlı bakmıstı sonuc ne dıye baktıgımda tam bır sey ogrenemıyorum boşuna sevınmeyım dıye...
gerçi olursa egıtımcı kardeslerım bıraz kızacak ama umarım olur yaa bır de mezun olduktan sonraa formasyonla ugrasmak ıstemıyorum..nasılsa hepımızın onunde kpss var herkes hunerını orada gosterecek...

lütfen kızlarr fef.lerı asagılar gıbı sozler kullanılmasın rıca edıyorum.. azönce bır sıtedekı yorumları okuyunca cok sınırlendım de..:eek:lmaz:
konuyu arastırdım ama bulamadım varsa baska baslık kusura bakmayın..sıcak haber dıye yazayım dedım:kedi:

ya inanmıorummmmm ya ben okulu bitirincemii çıktı bu yöntemm offf offfff :eek:klava: :eek:klava:

evet canım yururluge gırdı 3_4. sınıflar ıcınde bı yontem bulurlar sanırım..ıns seneye bızım okul da verecek

Pedagojik Formasyon Müjdesi

Yök‘ün almış olduğu bir karara göre kaliteli üniversitelerin Fen-Edebiyat fakülteleri eğitim süresi içinde formasyon eğitimi verebilecek. Yani bu da hem Ales snavı derdinden kurtarıyor öğrencileri hem de okul bittikten sonra 1 yıl ekstra eğitim almak derdinden.

Şu ana kadar bu sistem için 4 üniversitenin başvurusu kabul edildi. Bunlar:

* Marmara Üniversitesi
* Atatürk Üniversitesi
* ıstanbul Üniversitesi
* Uludağ Üniversitesi

kızlar böyle bi durum var benim merak ettiğim bu okullardan birinden formasyon almak isteyenler ille o okullarda okumak zorundamı başka bi okulda okuyanda bu okullardan birinden formasyon alabilirmi

Son düzenleme:
X