Pahalı Bir Hediye Nasıl İade Edilir?

MissMoonTwilight

Guru
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2013
7.263
1.743
Hanımlar selamlar. Arkadaşım ile fikir alışverişi yaptık ancak işin içinden çıkamadık.
Fikirlerinize çok ihtiyacımız var. Güzel fikirler geleceğine çok eminim.

Sevgiliden ayrılma sebebi ile karşı tarafa iade etmeniz gereken pahalı bir hediye (pırlanta yüzük) var diyelim elinizde. Bunu ne şekilde iade edersiniz?
Normal şartlarda karşı karşıya gelinmek istenmiyorsa, güvenilir biri vasıtası ile iletilir ancak arkadaşımın durumu pek normal değil.
Ayrılık normal, öyle aldatma, dayak vs. söz konusu değil ancak karşı taraf ayrılığı asla ve asla kabullenemiyor. En son artık işin ucu çeşitli iftiralara, evin önüne gelip rezillik çıkarmalara kadar gelmiş. Daha öncesinde o yüzük senin istemiyorum verme çöpe at istersen diyen çocuk, sanki arkadaşım vermeyi istemiyormuş gibi yüzük de yüzük diye bugün elli defa aramış yüzüğü istiyorum diye.

Arkadaşım da zaten vermeyi istiyor ancak, çocuğun bugünkü tutumundan sonra alıp da almadım demesinden ya da sahte yüzük iade ettiler bana diye saçmalamasından çekiniyor. Ki bugünkü yaptıklarından sonra yapması mümkündür.

Siz olsanız böyle birine bu yüzüğü nasıl iade ederdiniz?
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.

Arkadaşlar selam yüzüğü sabah aldım ben. Öğlen de tanıdık birine gösterdim.
Ürünün sertifikası arkadaşımda değilmiş, çocukta veya satın alınan kişide sanırım.

Sertifikası olmadığından ederini öğrenememekle birlikte, yüzüğün gerçek pırlanta olduğunu ve 1 ct a yakın olduğunu öğrendim. 14 ayar beyaz altın üzerine taşı yerleştirilmiş.

Ct meselesini ben yanlış anlamışım muhtemelen. Buradaki arkadaşların dediği gibi renk berraklık vs ile 100 200 bin gibi bir rakam etmiyordur.

Merak edenler olmuştu bilgilendireyim istedim.
Eline ulaştı mı eski sevgilinin

benim anlamadığım şey şu,
çocuk arkadaşınıza yüzüğü geri vermedi diye ne yapabilir ki? o bir hediye sonuçta. hırsızlıkla mı suçlayacak sanki? yapabilir mi böye bir şeyi?
benden böyle bir şeyi geri alması çok zor olurdu açıkçası.
ayağıma gelsin kendisi alsın ben niye teslim edeyim, götüreyim?
zaten üçün beşin peşine düşecek adam öyle pahalı bir hediye almaz, alamaz biliyoruz bu ülkenin gerçeklerini.

benim anlamadığım şey şu,
çocuk arkadaşınıza yüzüğü geri vermedi diye ne yapabilir ki? o bir hediye sonuçta. hırsızlıkla mı suçlayacak sanki? yapabilir mi böye bir şeyi?
benden böyle bir şeyi geri alması çok zor olurdu açıkçası.
ayağıma gelsin kendisi alsın ben niye teslim edeyim, götüreyim?
zaten üçün beşin peşine düşecek adam öyle pahalı bir hediye almaz, alamaz biliyoruz bu ülkenin gerçeklerini.
Şeyma Subaşıda bilmem kaç karatı vardı milyonluk yüzük. Ayrılınca geri vermesin mi yani? 😅saat kolye çanta bileklik verilmez ama teklif yüzüğü ya da bizim geleneğimizde nişanda takılan herşey geri verilir.

O da sahte diyollağ
Olabilir valla. Adam milyarder dendi sonra dolandırıcı dendi kadın evlenmeden çocuk yapmam dedi arkasından hamileyim dedi 1 gün geçti bebek düştü dedi 3 gün geçti ibizaya tatile gitti. Hayatları yalan dolan. Neyse Acunun nafakasını yemeye devam eder🤣

Şeyma Subaşıda bilmem kaç karatı vardı milyonluk yüzük. Ayrılınca geri vermesin mi yani? 😅saat kolye çanta bileklik verilmez ama teklif yüzüğü ya da bizim geleneğimizde nişanda takılan herşey geri verilir.
Bizim gelenek ve şeyma subaşı mi çok uyumsuz

Aman Bu kadını hep soyadiyla yaşantısıyla ozlestriiyorum subaşı ne kadar uyumlu kadın karaya hiç basmıyor hep sulu yerlerde

Bizim gelenek ve şeyma subaşı nu çok uyumsuz

Aman Bu kadını hep soyadiyla yaşantısıyla ozlestriiyorum subaşı ne kadar uyumlu kadın karaya hiç basmıyor hep sulu yerlerde
Allah onu çok seviyormuş ondan da verdikçe veriyormuş. Böyle dedi yaa. Metres olmakta moda oldu anacığımmm olanlar utanacağına övünüyorlar bir de😂

Allah onu çok seviyormuş ondan da verdikçe veriyormuş. Böyle dedi yaa. Metres olmakta moda oldu anacığımmm olanlar utanacağına övünüyorlar bir de😂
ÖYlemiymis vay be duymamıştım boşver.onlarinda.bir gun utanacağı bir zaman gelir ceyceycim

Hanımlar selamlar. Arkadaşım ile fikir alışverişi yaptık ancak işin içinden çıkamadık.
Fikirlerinize çok ihtiyacımız var. Güzel fikirler geleceğine çok eminim.

Sevgiliden ayrılma sebebi ile karşı tarafa iade etmeniz gereken pahalı bir hediye (pırlanta yüzük) var diyelim elinizde. Bunu ne şekilde iade edersiniz?
Normal şartlarda karşı karşıya gelinmek istenmiyorsa, güvenilir biri vasıtası ile iletilir ancak arkadaşımın durumu pek normal değil.
Ayrılık normal, öyle aldatma, dayak vs. söz konusu değil ancak karşı taraf ayrılığı asla ve asla kabullenemiyor. En son artık işin ucu çeşitli iftiralara, evin önüne gelip rezillik çıkarmalara kadar gelmiş. Daha öncesinde o yüzük senin istemiyorum verme çöpe at istersen diyen çocuk, sanki arkadaşım vermeyi istemiyormuş gibi yüzük de yüzük diye bugün elli defa aramış yüzüğü istiyorum diye.

Arkadaşım da zaten vermeyi istiyor ancak, çocuğun bugünkü tutumundan sonra alıp da almadım demesinden ya da sahte yüzük iade ettiler bana diye saçmalamasından çekiniyor. Ki bugünkü yaptıklarından sonra yapması mümkündür.

Siz olsanız böyle birine bu yüzüğü nasıl iade ederdiniz?
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.

Beraber kuyumcuya gidip teslim ettim teslim aldım diye video çeksinler 😀

Acun evliydi şeymayla tanıştığında da bebek yaptığında da. Gençlerimiz de bu kadını fenomen yaptı yazıkkk🙁
Aaa onu biliyorum valla bu fenomen konusuna bir.girsel.bedevan ekmek giyenler var yazık yani eğitim yok kültür yok bir şey yok ya gayler ya zengin kocaları var yada arkalarında birileri yoksa bez para etmezler

Çocuğun kuzeni kuyumcu, aynı zamanda pırlanta vs de satıyor. Zaten yüzük de oradanmış sanırım.
Yüzüğü güvenilir birine versek çocuğa da kuzeninin iş yerine gelmesi gerektiğini söylesek, yüzük teslim edilirken kuzeni de kontrol eder sahte olmadığı teyitlenir dedik ama çok da emin olamadık bu fikirden.
Siz teslim edemezmisiniz arkadaşınızla gidip? Kuyumcuya çağırsın arkadaşınız,gelince kontrol ettirip teslim edin.

adamın ayağına yüzük götürecek halimiz yok ya.
ayrılık sırasında, son görüşme esnasında vermediysem misal, ayağına da hayatta götürmem. gelsin kendisi alsın.

X