Pakdemirli ülkesini unuttu, Tanzanya'yı kalkındırmaya çalıştı!

Saraylim

Vazgec gonul.. Vazgec sesini duyan yok
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2012
6.957
19.368
Gıda fiyatlarındaki yükseklik için kurulan tanzim çadırlarını ve kırmızı etteki zammı unutan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tanzanya'nın kalkınması için bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizi Tanzanyalı dostlarımızla paylaşmaya hazırız" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara'da bir otelde düzenlenen “Tanzanya Milli Günü” resepsiyonuna katıldı. Bakan Pakdemirli, yaptığı konuşmada “Tanganyika ve Zanzibar'ın Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti olarak hayat bulmasını sağlayan bu özel günün Tanzanya için öneminin farkındayız. Türk Hükümeti ve halkı adına, Tanzanya halkı ve Hükümeti ile Ankara Büyükelçiliği mensupları ve ülkemizde yaşayan Tanzanya vatandaşlarına en içten tebriklerimizi iletiyoruz.” diye konuştu.

Türk firmalarının Tanzanya'ya ilgisinde son yıllarda ciddi bir artış gözlemlediklerini, iş insanlarının Tanzanya'da özellikli altyapı alanında önemli projeler üstlenmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını anlatan Bakan Pakdemirli, “Tanzanya'nın kalkınması için bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizi Tanzanyalı dostlarımızla paylaşmaya hazırız. Tanzanya ile Türkiye arasındaki mesafe 5 bin kilometreden fazladır. Ancak biz THY'nin Darüsselam, Klimanjaro ve Zanzibar uçuşlarıyla bu mesafeyi kısalttık. Mesafelerin azalması insani temasların, ticaret ve yatırımların kolaylaşması demektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak Yeniçağ: Pakdemirli ülkesini unuttu, Tanzanya'yı kalkındırmaya çalıştı!
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/...-tanzanyayi-kalkindirmaya-calisti-231914h.htm

Patates 8 lira ,dün pazarda 3 patates aldım🙄
Sizin hakkinizda kendileri boyle dusunuyor. Uc patates cok bile.. Beyimiz dunyayi kurtarmaya gidiyor..:halay:

2263434

Sizin hakkinizda kendileri boyle dusunuyor. Uc patates cok bile.. Beyimiz dunyayi kurtarmaya gidiyor..:halay:

Eki Görüntüle 2263434
Şaka gibi ya sabah sabah sinirim bozuldu.
Millet bir soğana talim eder, ama neden etsin.
O değilde insanlara yetinmeyi öğretmeye çalışanların maaşı ne kadardı? :işsiz:

Şaka gibi ya sabah sabah sinirim bozuldu.
Millet bir soğana talim eder, ama neden etsin.
O değilde insanlara yetinmeyi öğretmeye çalışanların maaşı ne kadardı? :işsiz:
Dün eşime dedim ki 20 yıllık muhendissin asgari ücret bile değil tam 2000 alıyor,12 yıllık muhendisim 1000 lira alıyorum ve bizim elektri su aidat paramızı annem babam ödüyor 😩 evi gecindiremiyor iki mühendis, iş yok suç bizde de değil.

Dün eşime dedim ki 20 yıllık muhendissin asgari ücret bile değil tam 2000 alıyor,12 yıllık muhendisim 1000 lira alıyorum ve bizim elektri su aidat paramızı annem babam ödüyor 😩 evi gecindiremiyor iki mühendis, iş yok suç bizde de değil.

Tanzanyaya gidersek kalkınırız belki biz de onlarla bu sayede :KK53: yani yallah Tanzanyaya diyelim :KK70:

1000 mi:KK57: ama çok az ya

X