PANDEMİ SÜRECİNDE MEME BÜYÜTME AMELİYATIM

6. Ay güncellemesi -19 Mayıs 2021 (6 ay 8 gün)

Merhaba kıZlar tekrar... 6 ay ne çabuk geçti:)

Uzun zamandır foruma giremedim. 6. Ayımı tamamladım. Dün muayenemi oldum. Doktor bey yumuşaklığını,yara izini ve duruşunu beğendi, şükür bir sıkıntı yok. 1. Yılda meme ultrasonu yaptırmamı kontrol amaçlı önerdi.
Benim tek bir problemim var. Sağ elimle sağ mememi sol elimle sol mememi tutup birleştirmeye çalışınca kaslarım sanki mememi çekiyor, memem sabitleşiyor
:KK43:
... 3. 4. Aylarda bu şikayetim daha üst boyuttaydı ,mememi hiç birleştiremiyordum ama bu sorun her ay azalarak devam etti. Doktor kas altı ameliyat olduğu için bunun fonksiyonel bir sorun olduğunu , zamanla memenin salacağını , kasın rahatlayacağını söyledi. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama sanki kas altı ameliyat ya ,memem de arkaya daha çok yapışmış gibi geliyor.Nasıl anlatsam, mememi tuttuğumda önde ayrı parça gibi löp löp gelmiyorda sanki arkada bağlıymış gibi bi his.Buarada bu durum bu his sadece sağ elimle sağ mememi sol elimde sol mememi birleştirmeye çalışınca oluyor.Çapraz olarak ellerimi tutup birleştirince bir sorun yok. Ben kendimi fazla dinlediğim içinde böyle hissediyor olabilirim, bilmiyorum.
Bunun dışında gerçekten görüntüsü çok doğal oldu,75B desteksiz süttenleri doldurabiliyorum. Bence görüntü olarak silikonlu olduğu anlaşılmaz. Yumuşaklığı 6. Ayda daha iyi. Ama natural meme gibi yumuşak değil elbette, bir diriliği var.Yabancı bir cisimle yaşıyormuşum gibi hissetmiyorum. Yüzüstü yatabiliyorum . Bu pozisyonda yattığımda artık bir baskı,sızı hissi hissetmiyorum.
Genel olarak durumumdan memnunum. Bakalım 1. Yıl ve sonrasında çok bir fark olacak mı... masajıma , kremime devam ediyorum... 1. Yıl yorumlarımıda buradan paylaşacağım.
Sevgiler
Bilimsel bi calisma gozlemler edasiyla cok ozenli takip ve paylasimlar yapiyorsunuz. Paylasimlar icin tekrardan tesekkurler :)

Bilimsel bi calisma gozlemler edasiyla cok ozenli takip ve paylasimlar yapiyorsunuz. Paylasimlar icin tekrardan tesekkurler :)
Herkesin tecrübesi, iyileşme süreci farklı olabilir tabii ama bende kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim...Yardımcı oluyorsa ne mutlu :)

Tübüler meme vardı zTen kilo verme ile iyice içi boşaldı sarktı. Dikleştirme ile protez takıldı. Bugün kontrole gittim teki cebe yerleşmiş ama teki yerleşmemiş. Üstte ve koltukaltına doğru şişkinliği var. Bandı sıkılaştırıp üstten masaja devam dedi.
Tübüler meme de double meme olayı oldu mu şu an nasıl durumunuz?meme dokunuz varmıydı,kaç cc takıldı acaba

Herkesin tecrübesi, iyileşme süreci farklı olabilir tabii ama bende kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim...Yardımcı oluyorsa ne mutlu

6. Ay güncellemesi -19 Mayıs 2021 (6 ay 8 gün)

Merhaba kıZlar tekrar... 6 ay ne çabuk geçti:)

Uzun zamandır foruma giremedim. 6. Ayımı tamamladım. Dün muayenemi oldum. Doktor bey yumuşaklığını,yara izini ve duruşunu beğendi, şükür bir sıkıntı yok. 1. Yılda meme ultrasonu yaptırmamı kontrol amaçlı önerdi.
Benim tek bir problemim var. Sağ elimle sağ mememi sol elimle sol mememi tutup birleştirmeye çalışınca kaslarım sanki mememi çekiyor, memem sabitleşiyor
:KK43:
... 3. 4. Aylarda bu şikayetim daha üst boyuttaydı ,mememi hiç birleştiremiyordum ama bu sorun her ay azalarak devam etti. Doktor kas altı ameliyat olduğu için bunun fonksiyonel bir sorun olduğunu , zamanla memenin salacağını , kasın rahatlayacağını söyledi. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama sanki kas altı ameliyat ya ,memem de arkaya daha çok yapışmış gibi geliyor.Nasıl anlatsam, mememi tuttuğumda önde ayrı parça gibi löp löp gelmiyorda sanki arkada bağlıymış gibi bi his.Buarada bu durum bu his sadece sağ elimle sağ mememi sol elimde sol mememi birleştirmeye çalışınca oluyor.Çapraz olarak ellerimi tutup birleştirince bir sorun yok. Ben kendimi fazla dinlediğim içinde böyle hissediyor olabilirim, bilmiyorum.
Bunun dışında gerçekten görüntüsü çok doğal oldu,75B desteksiz süttenleri doldurabiliyorum. Bence görüntü olarak silikonlu olduğu anlaşılmaz. Yumuşaklığı 6. Ayda daha iyi. Ama natural meme gibi yumuşak değil elbette, bir diriliği var.Yabancı bir cisimle yaşıyormuşum gibi hissetmiyorum. Yüzüstü yatabiliyorum . Bu pozisyonda yattığımda artık bir baskı,sızı hissi hissetmiyorum.
Genel olarak durumumdan memnunum. Bakalım 1. Yıl ve sonrasında çok bir fark olacak mı... masajıma , kremime devam ediyorum... 1. Yıl yorumlarımıda buradan paylaşacağım.
Sevgiler
Merhaba sizinle irtibata geçebilir miyim lütfen??çok teşekkurler paylaşimlariniz için

Arkadaşlar merhaba;

Uzun zamandır foruma girmedim. İyileşme sürecinde forumda çok zaman geçiriyordum ve çok daha takık bir duruma gelmiştim memişlere:) bu yüzden 6 aydan sonra pek düşünmeden 1 yıllık süreci tamamlamak istedim. Söz verdiğim gibi 1. Yıl güncellememi yapmak istedim 1 ay gecikme ile :) sonrasında yine kayıplara karışacağım:) sorunuz olursa cevaplayamayabilirim. Şu an 1 yılı tamamlamış bulunmaktayım. Günün sonunda iyi ki yaptırmışım diyorum:) mememi birleştirememe sorunum vardı ama o da geçti. İyileşme herkeste farklı ilerleyebilir. Hemen “6 ayı tamamladım “,”7 ayı tamamladım”,”herşey normal olsun “ diye beklememek lazım.Benim kas altı operasyonu olduğu için kaslarımın zamanla iyileştiğini rahatladığını düşünüyorum. Öncesi ve sonrasını gören arkadaşlarım çok beğendi. Ellediklerin de de yapay hissetmediler. Kendi adıma boyutundan, duruşundan çok memnunum. Bence gerçekten doğal oldu. His olarakta kendi doğal memem hissi var, hiç yadırgamıyorum. Dikiş izi ince bir çizgi halinde,iyileşti ve meme altında kaldığı için görünmüyor. Rahatsız edici bir görüntüsü kesinlikle yok.

Kısacası sonuçtan memnunum. Kendi adıma “iyi ki” diyorum. Annem ne gerek vardı diyordu o bile şimdi iyi ki yaptırmışsın diyor:) Bu ameliyatı çok isteyenler dilerim gönlüne göre olacak şekilde ameliyatını olur. İyileşme sürecinde olanlarında sürecinin su gibi geçmesini dilerim.

Herkese sevgiler

Merhaba sevindim iyi olmanıza ben de kısa sürede yaptırmayı düşünüyorum. Size kaç cc ve orta profil mi takıldı ?

Merhaba;
Şimdiden geçmiş olsun🙏🏻
Düğmeli pijama giymenizi öneririm. Dezenfektan spreylerden yanınıza almanızı ,odaya girdiğinizde kendinizde temas edeceğiniz yerleri bir spreyleyin derim.
Yeme içmede ben zorlanmadım ama zorlanabilirsiniz belki diye pipet yanınıza götürebilirsiniz.
Ameliyat sonrası bana doktorum kendi vermişti doktorunuza danışın vermiyor ise nefes egzersizi için triflo almanızı tavsiye ederim.
Merhaba triflo dediğiniz şeye neden ihtiyaç duyuluyor ameliyat sonrası nefes almakta zorlanma mı oluyor ?

X