Panik atak mı oldum?

Laktozsuzsut

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
279
195
Merhabalar,
Son 1 haftadır yaşadığım bir sıkıntıdan bahsetmek istiyorum. Sadece akşamları hafif nefes darlığı (tam derin nefes alamama), kalp çarpıntısı zannettiğim bir problem yaşıyorum. Nabzımı saydığımda gayet normal çıkıyor aslında. Hayatımda beni üzen dert diyebileceğim hiçbir sorunum yok sadece her anne kadar biraz kaygı sahibiyim.
Eş dosttan duyardım kendime konduramazdım panik atak mı oluyorum?

Merhabalar,
Son 1 haftadır yaşadığım bir sıkıntıdan bahsetmek istiyorum. Sadece akşamları hafif nefes darlığı (tam derin nefes alamama), kalp çarpıntısı zannettiğim bir problem yaşıyorum. Nabzımı saydığımda gayet normal çıkıyor aslında. Hayatımda beni üzen dert diyebileceğim hiçbir sorunum yok sadece her anne kadar biraz kaygı sahibiyim.
Ban yersin konuyu buraya açmasaydın geçmiş olsun ayrıca

Galiba öyle çünkü ablam da bu rahatsızlıkla bi süre savaştı. Nefes alamazdı ve kalbinin yerinden çıkacak gibi çarptığını söylerdi. Hatta doktor da dalga geçmiş heralde rahatlatmak için, tabiiki çarpıcak yoksa ölürsün demiş.

Merhabalar,
çok ilerlemeden doktora git, tedavisi basit...

Hersey olabilir ki! Troid den olabilir a b c d e vitamin eksikliginden kansizliktan demir depondan tut hormonlarina kadar hersey yapabilir kendini boyle strese sokma bin sebebi olabilir

Merhabalar,
Kaygili insanlarda oluyor,asiri evham sonucu. Bunun kitaplari var, bilimsel..

Bahsettiğiniz durum panik atak belirtileri gibi durmuyor.He panik ataksa da zaten teşhişi ancak doktor koyabilir.Yediğiniz içtiğiniz bir şeyden,ya da kan değerleri değişiminden vs etkilenmiş olabilirsiniz.Korkmayın ve bir doktora görünün

Merhabalar,
Bi doktora sorsan canım?Daha ıyı olmazmı?

Bi doktora dordan canım?Daha ıyı olmazmı?
Tabiki daha iyi olacak
Hormon değişim dönemim dedim biraz bekleyeyim gözlemleyeyim dedim ama geçmedi😞
Hafta başına dahiliyeye randevu aldım bile kan tahlilleri için
Daha sonrada kardiyolojiye giderim gerekirse
Küçük çocuğum var bana muhtaç
Sağlığımı ihmal etmemem lazım🙏🏼

Merhabalar,

O an böyle değişik korkular endişeler yaşıyor musunuz?
Önce nefes darlığı için doktora gidin, muayene olun. Sonra gerekirse sizi psikiyatri veya psikoloğa yönlendirir belki.
Bana anksiyete de olabilir gibi geldi. Deprem fobim canlandıkça özellikle akşamları çok yaşıyorum çarpıntı, nefes darlığı. Anksiyete sanırım. Geçmiş olsun.

O an böyle değişik korkular endişeler yaşıyor musunuz?
Önce nefes darlığı için doktora gidin, muayene olun. Sonra gerekirse sizi psikiyatri veya psikoloğa yönlendirir belki.
Bana anksiyete de olabilir gibi geldi. Deprem fobim canlandıkça özellikle akşamları çok yaşıyorum çarpıntı, nefes darlığı. Anksiyete sanırım. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim. Şimdilik tek sorunun öellikle hormonal dönemde artan kaygı bozukluğum. Bunun haricinde bir endişem, korkum, kaygım yok. Psikolojik mi diyorum bakayım kan testleri nasıl yönlendirecek

Tabiki daha iyi olacak
Hormon değişim dönemim dedim biraz bekleyeyim gözlemleyeyim dedim ama geçmedi😞
Hafta başına dahiliyeye randevu aldım bile kan tahlilleri için
Daha sonrada kardiyolojiye giderim gerekirse
Küçük çocuğum var bana muhtaç
Sağlığımı ihmal etmemem lazım🙏🏼
Aynen ole .Çok endişe ,sevinç,uzuntu,telaş hepsı yapabılıo carpıntı.Dıkkatlı olun lutfen.

Teşekkür ederim. Şimdilik tek sorunun öellikle hormonal dönemde artan kaygı bozukluğum. Bunun haricinde bir endişem, korkum, kaygım yok. Psikolojik mi diyorum bakayım kan testleri nasıl yönlendirecek

Kan değerleri de çok etkili oluyor, demir eksikliği mesela çarpıntı sebebi olabiliyor.
Vücutta enfeksiyon varsa o bile çarpıntı yapabiliyor.
Benim dişimde enfeksiyon olmuştu geçtiğimiz aylarda, çarpıntı nefes darlığından bayılacaktim.
Antibiyotik kullandıktan sonra geçti.

Tekrar geçmiş olsun :KK16:

Bende donemsel carpinti yasarim hem troidlerden hem demir depomdan vs ilac kullandigimda geciyor ama carpintim tuttugunda nefes egzersizleriyle yavaslatiyorum dr um tebrik etmisti.Kendini dinleme eger bir eksikliktense gecmeyecek zaten dr a git burada cok kafan karisir.Beslenmene dikkat et.

X