Panik atak mıyım?

Incredible incredible

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
7.214
19.930
Herkese merhabalar, 2 tane çocuğum var. Büyük oğlum küçükken bir rahatsızlık geçirdi. Ondan sonra bende çocuklarla ilgili sürekli bir korku hali başladı. Öksürseler acaba boğazlarına birşey mi kaçtı, şurası ağrıyor acaba bir hastalığımı var diye içim içimi yiyor.

Bu tarz sıkıntılar olunca mide bulantısı, baş dönmesi oluyor bende. Sürekli bunu düşünüyorum. Artık kendimi geçtim acaba çocuklarda da içten içe korku oluşturur muyum diye endişelenmeye başladım. Ne kadar korkularımı belli etmemeye çalışsam da illaki farkediyorlardır.

Bu durum sizce panik atak mıdır? Eğer öyleyse Yardım nereden almalıyım?

Herkese merhabalar, 2 tane çocuğum var. Büyük oğlum küçükken bir rahatsızlık geçirdi. Ondan sonra bende çocuklarla ilgili sürekli bir korku hali başladı. Öksürseler acaba boğazlarına birşey mi kaçtı, şurası ağrıyor acaba bir hastalığımı var diye içim içimi yiyor.

Bu tarz sıkıntılar olunca mide bulantısı, baş dönmesi oluyor bende. Sürekli bunu düşünüyorum. Artık kendimi geçtim acaba çocuklarda da içten içe korku oluşturur muyum diye endişelenmeye başladım. Ne kadar korkularımı belli etmemeye çalışsam da illaki farkediyorlardır.

Bu durum sizce panik atak mıdır? Eğer öyleyse Yardım nereden almalıyım?
bu panik atak degil ki, kaygı yasıyorsunuz..
cocuk oncesinde de kaygisi yüksek biri miydiniz, iyice bi dusunun..genelde öyle oluyor ve insanlar hep çocuğa bagliyor da.

Okb yani takıntı hastalığı olabilir, bu düşünceler habire aklınıza gelip takılıyorsa ve yaşamınızı çok etkiliyorsa obsesif kompulsif olabilirsiniz( bende de var )Ama biz doktor değiliz sonuçta. En iyisi bir psikoloğa ya da psikiyatriye gitmeniz.

Teşhisin adını bilemem ama kaygılarınız size ve etrafınıza zarar veriyorsa maddi sıkıntınız yoksa destek almalısınız.
Psikolog yada psikiyatri onlar size dogru şekilde yardımcı olurlar.
Geçmiş olsun
Bir gün sürüyor. Daha sonra kendimi teskin ediyorum, kaygı seviyemi düşünüyorum. Aslında ilaç başlanırsa hemen, emzirdiğim için gidemedim.

bu panik atak degil ki, kaygı yasıyorsunuz..
cocuk oncesinde de kaygisi yüksek biri miydiniz, iyice bi dusunun..genelde öyle oluyor ve insanlar hep çocuğa bagliyor da.
Aslında genelde rahat bir insandım. Annem sen çok rahat, kafaya takmayan biriydin bu haline çok şaşırıyoruz diyor. Diğer konularda da nispeten rahatım hala. Sadece çocuklar konusunda böyleyim

Aslında genelde rahat bir insandım. Annem sen çok rahat, kafaya takmayan biriydin bu haline çok şaşırıyoruz diyor. Diğer konularda da nispeten rahatım hala. Sadece çocuklar konusunda böyleyim
size tavsiyem nete girin, kaygı bozukluğu hakkında kitap yazin. gorsellerde arayın.. inanılmaz faydalı kitaplar var..

X