'Pantolon giyme ve çalışma' diyen KV..

Konuyla alakalı tek söylemek istediğim şey şudur ki; beni de bakıcı büyüttü ta ki ben artık kendi kendime yalnız kalmaya başlayana kadar. Ki ilkokula gittiğim yaşlarda tek kalmaya başlamıştım çocuğunuzu düzgün ve bilinçli yetiştirirseniz evde gönül rahatlığıyla yalnız bırakırsınız. Dediğim gibi bana doğduğum günden beri bakıcı baktı keza ablama da öyle ama kesinlikle annemizi sevmemek ya da bakıcıdan daha az sevmek gibi bir durum oluşmadı öyle bir şey olamazda zaten saçmalasınlar

Merhaba hanımlar. Bana biraz akıl verin, yol yordam öğretin çünkü ben normalde çok özgüvenli, düşündüğünü söyleyen biri olsam da konu böyle akrabadan biri ya da KV olunca dilim tutuluyor sanki karşı çıksam orada çarpılcam...

Annem hep saygılı ol saygılı ol diye diye boyle yaptı muhtemelen beni.

Neyse konuya geleyim. Ben 22 yaşında 1 yıldır evliyim. Okurken evlendim şuan üni son sınıfım. (5 sene bölümüm.) Okulum hep pandemiye denk geldi evden okudum yani evlendikten sonra çok rahat oldu. Hiç pişman değilim, eşim mükemmel bir insan. Herkes bu devirde böyle bir insan mı kaldı diyorlar. Ağzımın içine bakar, benden daha çok aşk insanı resmen, hiçbir dediğimi unutmaz ve gidip alır, sürpriz yapar vs. Yani eşimden yana bir sıkıntım yok. Şimdi hikayenin kötü yerine gelelim..

Ben maaalesef ki aile apartmaninda oturuyorum.Kabul etme nedenim KV'ler yılın 8-9 ayı köyde (40dk evden uzaklığı), 3 ay apartmanda kalırlar.

Benim KV 70, KP 80 yaşında. Ananem ve dedemle aynı yastalar. Benim annem 44 babam 45 yaşında.

Ama KV ve KP benden dinç maşallah. Öyle hasta filan değillerdir, güçleri kuvvetleri yerinde.

KV ve KP pantolona takıntılı. Onların yanında hayatttaa giyemezsiniz. İlla etek giyeceksiniz. Ben etek giymeyi pek sevmem, nadir giyerim.

Evleneli 2 hafta olmuştu ve bayramdı. KV ve KPyi arabayla mezar ziyaretine götürüyorduk, öbür günde herkes köyde toplanacakti. Bende uzun bir tunik giydim altına da bol bir pantolon giydim ama gerçekten bol bir pant. Bana şöyle dedi:

'Seni yarın köyde öyle görmiyim. '

Hiçbir şey demeden dışarı bakmıştım. Sadece bana böyle değiller bu konuda herkese ama üslup nedir ya

Bir gün apartmanda oldukları bir gün okuldan ve işten yorgun argın canımız çıkmış gelmiştik, gelin yemek yiyin dedi. İyi dedik. Tam kapıdan girecektim ki 'Git üstünü değiştir öyle gel' dedi. Resmen kapıdan kovulmuş gibi oldum öyle delirdim ki. AMA HİCBİR SEY SÖYLEMEDİM EVET.

Her onlara gittiğimizde benim çalışmamı istemediğini söylüyor. Ailem beni boşuna okutmadi tabi calisicam dedim en son.

Her okuldan konu açılsa 'iste bu sene son ne güzel oku tabi kızım, sonra oturursun evde kocanin parasi yeter zaten size' diyor.

6-7 ay önce onlardaydik yine salonda oturuyorduk sonra eşim ve KP içeri gitti bir şeyi tamir etmek için. Hemen yanıma geldi oturdu çalışma konusunu açtı işte, sonra yok bakiciyla büyüyen çocuklar onu annesi belliyormus annelerini sevmiyorlarmis filan dedi, onunla ayni düşünmediğimi anlayınca şöyle dedi:

'Bana guvenipte kayınvalidem çocuğuma bakar da ben çalışırım diye düşünüyorsan hiç bana güvenerek çocuk yapma' dedi..

Ben de 'yapmam' dedim sadece. Uzaklaştım oradan.

Sonra eşimin tarafından herkesin orada olduğu bir zamanda 'sözde' (!) 'Bu gelinde çok sinsi' dedi. Herkes güldü şaka yaptigini düşünüp ama gülmeden söyledi şaka filan değildi biliyorum. Ben sessiz bir insanım kimsenin işine karışmam, dedikodu yapmayınca sinsi oluyorum herhalde...
Bana hep ' ben içimde tutamam kızım, ne düşünürsem söylerim' diye diyee söylüyor da söylüyor. Gerçekten onlara gittigimde çok geriliyorum. Mesela gorumcemlerle çok iyi anlasirim, onlarla köye gitmeyi denk getiririm hep. Tek gitmek istemiyorum sıkılıyorum zaten. Eşimde bilir bunu giderken ablam da gelir mi diye arayalım istersen der hep. Böyle böyle zamanı geçirmeye çalışıyorum ama tabi kış geliyor. Onların apartmana gelme zamanları da geliyor..
Öyle evime 1-2kereden fazla çıkmaz. Dizlerim agiriyor der. Ama sürekli börek yaptım gelin, şunu ettim gelin, yedirmeyi sever sağolsun. Ama 'bu devirde böyle KV mi kaldı kendi yapıp gelinlerini yediriyor' demekten de geri kalmaz tabi...
Patavatsız insan yoktur buna göz yuman ve kendine dert eden insan vardır. O densizse sende öyle öylenolacaksın saygı tek tarflı olmaz canım. Bi kaç kez sende yap onun gibi anlayıp geri çekilecektir. Gerekirse evinden çıkma bi süre onlar da sana uyum sağlamaya çalışacaktır

Mükemmel eşiniz ne yapıyor bu durumda? Mesela pantolon mevzusunda annesini susturuyor mu? Veya tabii ki çalışacak diyor mu? Onunla paylastiniz herhalde sıkıntınızı ne dedi mesela ? Geçin bu mükemmel ayajlsrını eğer tepkisiz kaliyorsa

O içeri girmişti bile. Bunun kavgasını yaptık sonra zaten. Özür diledi bir şey demedigi için.
Ama dediğim gibi yani bu öyle bir konu ki, öyle alışmışlar maalesef.
Mesela gorumcemin oğlu açık bir kadınla evli ki kendisini çok severim. Ama KVlere gelirken başına sal atar ve etek giyer öyle gelir. 3 yıldır böyleymiş ki kendisi çalışan bir kadın.
Geçen aylarda köye gitmiştik, kendi torunu lise sona gidiyor, çok bol bir pant. giymis ama ben ilk bakışta etek sanmıştım gerçekten.
Kapıdan girer.girmez ona 'Cabuk sunu değiştir' dedi. Kız gitti etek giydi. Yani herkese böyle ama bana batıyor.
Dışarıda gitmeme bir şey diyemez zaten dediğim gibi sadece onlara gittiğimizde ve akraba ortaminda.filan. Günah diye bakıyorlar.....
Eşinizin ailesini anladım ben. Diger uyelere katılmıyorum açıkçası. Burda kalkip ben pantolon giyecegim kavgasi yapmak eşinizi arada birakmaktan ve huzurunuzu bozmaktan başka bir işe yaramaz. Zaten dışarda ne giydiginize karışmıyorlarmış, ben olsam onlara giderken etek giyerim. 80 yaşındaki insanin fikirlerini değiştiremezsiniz. Gereksiz bir mücadele vermeyin bence.

Eş ne zaman muhteşem olur biliyor musun? Eşine laf söyletmediğinde. Sen de bu benim kıyafetlerim gayet uygun tesettür için deyip geçin. Bana kalsa duymayın da. Çalışma konusuna gelince inatlaşmayon zamanı gelince eşimle kararını biz veririz deyin. Genel itibariyle duymamazlıktan gelin. insanın kendi vereceği karara ne hakla karışabilirler.
Hele kapıdan geri çevirenleri falan çok ayıp. Benim üzerim iyi derdim, yada gider aynı formatta başka kıyafet giyer inerdim aşağı.

Ama 'bu devirde böyle KV mi kaldı kendi yapıp gelinlerini yediriyor' demekten de geri kalmaz tabi...
E o kadar yap yap sonra 1 cumle ile boz
Bence hic karsilik vermeyin bir sure hatta duymayin anlamadim gibisinden yada tepkisiz kalin bir cesit manipule etme diyeyim sonrasinda da tamamen degisip cevaplarinizi net ve kisa olarak cevaplayin
Kıyafete karışılması benim için büyük bir sorun. Annem babam karışmadıysa afedersiniz başkasına ... yemek düşer. Eşinde o kadar mükemmel değil seninde ağzının içine bakmıyor aksi olsa benim karım istediğini giyer ben böyle gördüm evlendim der konuyu kapatırdı
Kocasi konu sahibinin sozune inaniyor ama aileside uzatmiyordur bu kadar abartmiyordur diye dusunuyordur bence
Evliligimizde ilk senelerde esim hep arada kalip ailem oyle sey demez diyordu Allahima yalvardim esimin yaninda olaylar olsun gun yuzune ciksin artik diye
Cunku asla yalan olmayacak dedim
Allaha sukur butun aile yuzunu gosterdi
Bekarkende göstermişler ama pek onemsememis simdi kurt gibi 😄
Ben olsam çocuk mevzusunda öyle derse benden alacagı cevapta sizde elden ayaktan düşünce gelinim var bakar demeyin bakamam hersey karşılıklı derim.
👆👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

X