Para mı zaman mı? Hangisi önemli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Baklavadeseni

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
1.092
1.193
Hanımlar forumu sürekli takip ediyorum. Benimde bir derdim var görüşlerinizi yorumlarınızı merak ediyorum. Evliyim. 1 çocugum var. Küçük bir ilde yaşıyoruz. Ailelerimizden uzaktayız. Kamuda öğretmenim. Bir köy okulundayım. Merkeze gelmem için 4 5 yıl daha köyde çalısmam gerekiyor. Eşim özel sektörde çalısıyor. 4 5 ay önce iş değişikliği yapıp baska özel bir firmaya yönetici olarak geçti. Maaşı gayet iyi benim 2,5 katımı kazanıyor. Firma çokta güzel bir araç tahsis etti. Ama yoğun çalısıyor haftanın 6 günü. Sadece pazar günleri evde. Evlendiğimzden bu yana hep yoğundu. İş değişkliği yapmadan önce kpss ye girmişti ve atanacak. Dolayısıyla atanırsa zamanımız daha çok olacak ama aldığı maaş yarı yarıya düşecek. Ve tabi ki arabamızda olmayacak. Çok kararsızız. Hem köyde çalısmak benim için çocukla çok yorucu hemde Eşimin yoğunlugundan çok yıprandığımı hissediyorum ama maddi olanaklarıda düşününce acaba yanlıs bir tercih mi olacak kamuya geçmek. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
Ben olsam kamuda olmasını istemezdim 2.5 kat çok çok iyi bir para . Ekonomik sıkıntı olmaz , daha iyi bir yaşam ve birikim yapmak acısından bu şekilde devam etmek daha mantıklı. :KK53: kârı koca hayatınızı yaşarken birikimde yaparsiniz yani maaş bitti derdi olmaz bana göre:halay: eşinizin işi nedir çok merak ettim 2.5 katı çok iyi bir para çünkü . Birikim yaparak araba bile alırsınız .

ben böyle bir değişiklik yapmazdım. devir gün geçtikçe zorlaşıyor, aktif genç yaşımızda kazanıp yapabildiğimiz kadar kendimizi güvence altına almazsak ilerde ya da başımıza bir aksi durum geldiğinde iyice zorlanırız. sabit memur maaşıyla da uzamazsınız da kısalmazsınız da ha kısalabilirsiniz bile gerçi. özel sektörde bu kadar iyi pozisyondaysa devam derim.

ben böyle bir değişiklik yapmazdım. devir gün geçtikçe zorlaşıyor, aktif genç yaşımızda kazanıp yapabildiğimiz kadar kendimizi güvence altına almazsak ilerde ya da başımıza bir aksi durum geldiğinde iyice zorlanırız. sabit memur maaşıyla da uzamazsınız da kısalmazsınız da ha kısalabilirsiniz bile gerçi. özel sektörde bu kadar iyi pozisyondaysa devam derim.
Evet bunuda düşünüyoruz. Ama özel sektördede iş garantisi yok. İşten çıkarmak o kadar kolay ki. Su an çalıştığı firma işten çıkarma konusunda güven vermiyor bize 4 5 aydr çalısıyor. Önümüzüde göremiyoruz 😬

Ben olsam kamuda olmasını istemezdim 2.5 kat çok çok iyi bir para . Ekonomik sıkıntı olmaz , daha iyi bir yaşam ve birikim yapmak acısından bu şekilde devam etmek daha mantıklı. :KK53: kârı koca hayatınızı yaşarken birikimde yaparsiniz yani maaş bitti derdi olmaz bana göre:halay: eşinizin işi nedir çok merak ettim 2.5 katı çok iyi bir para çünkü . Birikim yaparak araba bile alırsınız .
Kamu nun tek çekici yanı izinleri tatillerinin çok olması. Eşimde kararı bana bırakıyor çünki yoğunluğundan sürekli şikayet ediyorum. Mesleği mühendis.

Hanımlar forumu sürekli takip ediyorum. Benimde bir derdim var görüşlerinizi yorumlarınızı merak ediyorum. Evliyim. 1 çocugum var. Küçük bir ilde yaşıyoruz. Ailelerimizden uzaktayız. Kamuda öğretmenim. Bir köy okulundayım. Merkeze gelmem için 4 5 yıl daha köyde çalısmam gerekiyor. Eşim özel sektörde çalısıyor. 4 5 ay önce iş değişikliği yapıp baska özel bir firmaya yönetici olarak geçti. Maaşı gayet iyi benim 2,5 katımı kazanıyor. Firma çokta güzel bir araç tahsis etti. Ama yoğun çalısıyor haftanın 6 günü. Sadece pazar günleri evde. Evlendiğimzden bu yana hep yoğundu. İş değişkliği yapmadan önce kpss ye girmişti ve atanacak. Dolayısıyla atanırsa zamanımız daha çok olacak ama aldığı maaş yarı yarıya düşecek. Ve tabi ki arabamızda olmayacak. Çok kararsızm. Hem köyde çalısmak benim için çocukla çok yorucu hemde Eşimin yoğunlugundan çok yıprandığımı hissediyorum ama maddi olanaklarıda düşününce acaba yanlıs bir tercih mi olacak kamuya geçmek. Fikirlerinizi merak ediyorum.
Doğru tercih.
Benim için para değil zaman♥️

Mesleği mühendis ama meslek lisesinde öğretmen olarak atanacak. Keske kamuda mühendis olsaydı. Öğretmenlik içinde fikriniz aynı olur muydu
Yani özelde mühendis şuan ve kamuda öğretmen olacak öyle mi.
O zaman işler değişir
Mühendis bence öğretmenden daha üst bir etiket .

Ben etiketi için özelde mühendis olarak kalırım yani 😂😂😂

Eşinz boşversin bence kamuyu, kamuda pek kariyer olanağı yok. Şimdiki pozisyon ise iyi maaş teklif ediyor, araba da var eminim önü açık bir pozisyondur. Cevap veriyorum başlığa: Zamanı doğru yatırırsanız para ardından geliyor. Eşiniz zamanını doğru yatırmalı yani, bu pozisyonda yükselip daha iyi kariyer olanakları ve para elde edebilir. KPSSyi falan toptan boşversin, kamu kaçmıyor.

Aile düzenine gelince madem karşı tarafın elinde iyi bir imkan var bence ona destek olmalsıınız sizin yerinizde olsam şehire taşınmanın yollarını arardım.

Yani özelde mühendis şuan ve kamuda öğretmen olacak öyle mi.
O zaman işler değişir
Mühendis bence öğretmenden daha üst bir etiket .

Ben etiketi için özelde mühendis olarak kalırım yani 😂😂😂
🤣🤣🤣 Ah ah toplumuzda her meslek gbi mühendislikte de yığılma olunca etiketinin de bir anlamı kalmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X