Poğaçalar Pastane Poğaçası Fotolu

dr oetker in toz mayasından koy istersen.yaş maya kullanmak istemezsen
ben öyle yapmıştım.maya koymadan olmaz.çok sert olur kabarmaz

sütlü gayfe tarifin için teşşekkürler...bende yaptım harika oluyor özelliklede sıkakken yemeye doyum olmuyor...

ss850209lp4.jpg

Belinaycım ellerine sağlık nefis gözüküyor:1hug: Aman dikkat et yarına kalmasın sonra çok sert oluyorsositososito Diyelim ki kaldı mikrodalga fırında ısıttın mı tamamdır tatlım:kahve:
Hadi afiyet olsuna.s.

sütlü gayfe tarifin için teşşekkürler...bende yaptım harika oluyor özelliklede sıkakken yemeye doyum olmuyor...

ss850209lp4.jpg

belinaycım harika görünüyor poğaçaların.ellerine sağlık şekerim
evet sıcakken çok güzel oluyor.ben fazla yapıp buzluğuma atıyorum.:1hug:
yemek istediğimde teflon tavada kısık ateşte ısıtıyorum:nazar:.migrodalgam olmadığı için:1hug:

sağolun kızlar...yalnız ben şu üstünü çizme işini beceremedim galiba çizdim ama pişince gitti çizdiklerim...

ben de yapıcam bu poğaçadan şimdi ama bana bir arkadaşım pastane poğaçası gibi olması için sirke koyman lazım demişti bir bilgisi olan var mı? 1 kaşık da sirke eklesem mi_ yoksa aynen tarifi mi uygulasam

yok cnm sirkeyi tavsiye etmem.annem genelde ev yapımı böreğe katar sirke.bana çok ağır gelir ama.kıyır kıyır oluyor bide sirkeli.nebiliimm benim damak zevkime hitap etmedi.dermişim yemekteyizde çok moda yaa bu....
ama bi dene istersen.içerisine mahlep katabilirsin ama...

ellerine kollarına sağlık çok güzel görünüyo...mutlaka yapacam...:)bişey soracam 15 dakika dinlendir diyosun..sonrada 1 saat dinlendir diyosun nasıl yani...
sen içine bişey koydunmu canım cevaplarsan sevinirim bugünlerde misafirim gelecek mutlaka bundanda yapmak istiyorum...

ellerine kollarına sağlık çok güzel görünüyo...mutlaka yapacam...:)bişey soracam 15 dakika dinlendir diyosun..sonrada 1 saat dinlendir diyosun nasıl yani...
sen içine bişey koydunmu canım cevaplarsan sevinirim bugünlerde misafirim gelecek mutlaka bundanda yapmak istiyorum...

canım hamuru yoğurduktan sonra yarım saat dinlendir....kalorifer üstü olur,soba arkası olur...sıcak bir yerde hamuru dinlendir....sonra hamurdan küçük parçalar koparrıp boğaça şekli ver..ben içine kaşar koydum bir kaçınada peyaz peynir....bunları tepsiye diz ve 1 saaatte tepside dinlensin yani mayalansın..fırına atacağın zaman yumurta sarılarını sür....
asıl tarifte 15 dak dinlendirin diyor ama ben yarım saat beklettim.....daha sonrada 1 saat tepside dinlendi....

merhaba ben de yaptım bu poğaçadan tadı fena olmadı ama benimkiler kabarmadı beklettim de ama ilk koyduğum gibi kaldı nedense görüntüsü iyi değildi yani anlayacağınız yine beceremedim şu poğaça işini

canım hamuru yoğurduktan sonra yarım saat dinlendir....kalorifer üstü olur,soba arkası olur...sıcak bir yerde hamuru dinlendir....sonra hamurdan küçük parçalar koparrıp boğaça şekli ver..ben içine kaşar koydum bir kaçınada peyaz peynir....bunları tepsiye diz ve 1 saaatte tepside dinlensin yani mayalansın..fırına atacağın zaman yumurta sarılarını sür....
asıl tarifte 15 dak dinlendirin diyor ama ben yarım saat beklettim.....daha sonrada 1 saat tepside dinlendi....

teşekkür ederim arkadaşım cevapladığın için...:1hug:

mrb arkadaşlar bu poğaçayı denedim soğuyuncu kaskatı bişey oldu üstelik te kabarmadı tarife aynen uydum nie böle oldu anlamadım yafff:1no2: saten acemiyim ilk denediğim şeylerden biriydi eşimde yazık beğenmiş gibi yaptı:1rolleyes:ama önce benim beğenmem lazımdı dimi ama süprizzzzzuffff yaptığın şeyler güzel olursa çok mutlu oluyosun olmazsada kötüüü mutvak ığğğğğ-tatlicadiarzu-

üzüldüm canım yaaa.bazen benimde ilk denediğim şeyler tutmaz.sadece senin değil..öyle olunca bende çok üzülürüm..bir dahakine herhangi bir poğaca yapacak olursan.hamuru çok iyi yoğurmalısın ve dinlenme süresini daha da uzatmalısın.ozaman çok iyi olur...birde bazı bayanın elinden hamur kabarmazmış..benimde bir ara öyle olurdu..hamuru yoğururdum ama kabarmazdı..bir gün annemle poğaca yapacaktık..anneme dedim ki sen ayrı yoğur ben ayrı yoğurayım.. bakalım benimki kabaracakmı.bana annem demişti hamur senin elinden kabarmıyor diye..hakkatten de öyle oldu. annemin hamuru yarım saat sonra taşacak kadar kabardı benimki 1 saat olmasına rağmen aynen yoğurduğum gibi kaldı...haklıymışsın annecim dedim..annem bana sık sık hamur yoğur ki elin alışsın dedi..bende 10 gün de bir mayalı poğaçalar yapmaya başladım..şimdi ise çok güzel kabarıyor..birde kullandığın maya önemli tarihi geçmemeli,kaliteli olmalı..buzlıktan çıkarttığın maya ile pek kabarmıyor...gerçi ben toz maya kullanırım genelde.dr oetker.......tabiki ununda elenmiş ve kaliteli olmalı...umarım bir daha yaşamazsın aksilik...

Son düzenleme:
bende yaptım
ama son fincan unu koymasaydım belkide daha güzel olacaktı
sanki biraz hamurum sert oldu:KK43:(
bakalım daha tepsiye dizmedim
ama sanmıyorum kabaracagını yinede
pişirince yazarım sonucu..

ellerine sağlık sütlü gayfe.bende bu poğaçayı iki yılı aşkın bir süredir yapıyorum ve çok güzel olduğunu düşünüyorum.benim kurabiyem adında bir bloğum var.bu tarifi iki yıl önce yayınlamıştım ve en çok taktir toplayan tariflerimden birisidir.

acaba sende benim bloğumu ziyaret etmiş ve burada yayınlamış olabilir misin.çünkü birebir aynı benim anlatımım gibi geldi bana.yanılıyorsam lütfen uyar:)

bu arada tarif oktay usta nın programından alıntıdır.

linki aşağıda..

Son düzenleyen: Moderatör:
evet canım senin bloğundan almışım tarifikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile5
teşekkürler canım.tebrikler çok güzel bir blog olmuş:içelim:a.s.

X