Salata Tarifi Patatesten Şirin Civcivler ve Havuçlar

Mxixsra

Paşa nın annesi
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
12.041
11
Özellikle çocukların doğumgünlerinde masanıza neşe katacak tariflerdir:))))

Patatesten Civcivler İçin
4-5 Patates haşlanmış ve rendelenmiş
1 adet limonun suyu
1-2 çorba kaşığı mayonez veya yoğurt
1 çorba kaşığı tuz
1 çorba kaşığı zeytinyağ
2-3 diş sarımsak
Civ civlerin gözleri çörek otu,burunları havuç,ayakları dere otu.

Patatesten Havuç İçin;
MALZEMELER:1kg patates
2-3 kaşık zeytinyağ
2-3 kaşık salça
1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber
1 tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı kimyon
1/2 tatlı kaşığı köri
1 çorba kaşığı tuz
3-4 diş ezilmiş sarımsak
Havucumuzun saplarını oluşturmak için maydanoz

Civcivler
YAPILIŞI: Patateslerimizi haşlayıp eziyoruz.Püre haline getirdiğimiz patatesimize diğer malzemelerimizi ilave edip bir büyük birde küçük top yapıp üstüste koyarak şekkilendirip servis tabağına alıyoruz.Gözlerini çörekötuyla,burnunu havuçla ayaklarınıda dereotuyla süslüyoruz.

Havuçlar
YAPILIŞI:patatesleri haşlayıp rendeliyoruz.Tüm malzemeyi ekleyip iyice karıştırıp havuç şekli verip doğal görünüm kazanmaları için üzerine bıçakla enine doğru çizikler atıyoruz.Ben çok alalecele yaptığım için çok düzgün şekillendiremedim sizler eminim daha güzel yaparsınız.

hpim1219y.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:
ellerine saglik canim
civcivler cok sirin
hauclarda istah acici görünüyo
bide patatesli olmalari
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

Gerçekten çok leziz incicim yeğenimin doğumgünü hazırladığım onca mamadan bunlar çok rağbet görmüştü.

hhmmm ne seker ne sirin seyler bunlarcokacimcoook
deyisik hos görünüyor canim ellerine emegine saglikopuyorumnanaktana.s.

Güllerdiyarıcım çok alelacele yaptığım için pek düzgün olmadılar ,ziyaretin için teşekkürler

mısracığm bunlar cidden harika görünüyor..ellerine sağlık cnm bnm..patates püresini hepimiz yapabiliriz ama böyle şekil vermek sadece marifetli hatunlara mahsus tabiyki....maşallah sana cnm bnm..ellerin dert görmesin..

cok guzel gozukuyor ellerine saglik :lepi: bende kizimin dogum gunune kesin yapacagim bunu

ellerine saglık canım..
bende aşkımın dogumgununde yapmıstım 1ay önce.. yapımı biraz zahmetli olsada güzel oluyor.. :)

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyolar, çok şirinler ama insan yemeye kıyamaz bunları

gerçekten çok şirin olmuşlar çocuklar zaten patatesi çok severler ama bu şekliylede bayılırlar heralde emeğinize sağlık.

Kesinlikle çocuklar böyle değişik şekilli şeylere bayılıyorlar keçikız.Bende yeğenimin doğumgünü için hazırlamıştım çok beğenildi.

X