Patlıcancılara, bibercilere, patatescilere sesleniyorum, bir merminin fiyatını biliyor musunuz?

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.779
58.321
1037561313.jpg

Erdoğan: Patlıcancılara, bibercilere, patatescilere sesleniyorum, bir merminin fiyatını biliyor musunuz?
Murat Kula
HABERLER
17:06 09.02.2019(Güncellendi 22:41 09.02.2019)URL'yi kısaltın
Konu
0 1370
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın'daki seçim mitinginde "Patlıcancılara, bibercilere, patatescilere sesleniyorum, bir merminin fiyatını biliyor musunuz?" dedi.1037574048.jpg

© AA / ARİF HÜDAVERDİ YAMAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlenen AK Parti Aydın Mitingi'nde vatandaşlara hitap etti.


Konuşmasına, "Burası Aydın'dır efeler yurdu, eğmedi başını dağ gibi durdu, söz benimdir dedi mührünü vurdu, yürü Menderes'im devran senindir, okunan ezanlar senin sesindir." ifadeleriyle tüm Aydınlıları selamlayarak başlayan Erdoğan, "Aydın'ın kor yürekli efeleri, İstiklal Harbi'nde ülkelerine, milletine, namusuna sahip çıkmıştı, Aydın'ın koca yürekli efeleri 1950 yılında demokrasiye, milli iradeye, geleceklerine sahip çıkmıştı. Aydın'ın engin yürekli efeleri bugün burada bir kez daha şehrine, onunla birlikte istiklaline ve istikbaline maşallah sahip çıktığını gösteriyor." diye konuştu.

'MENDERES'İN YANINDA DURUP SAFINI BELLİ EDEN AYDIN, BUGÜN DE BİZİM YANIMIZDA YERİNİ ALACAKTIR'

Vatandaşların "Aydın seninle gurur duyuyor" şeklideki ifadelerine, "Ben de sizlerle gurur duyuyorum" diye karşılık veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Aydın dün Menderes'in yanında durup demokrasi mücadelesindeki safını belli etmişti. İnşallah Aydın bügün de ülkemizin beka mücadelesinde bizim yanımızda yerini alacaktır. Geçmişi şanlı, insanı mert, toprağı bereketli Aydın'a böylesi yakışır. Aydın'ın gözüken kısmının kökleri Adriyatik'ten Asya'ya kadar geniş bir coğrafyaya yayılır. Buradan çıkan kökler, buradan yayılan dallar sayesinde biz bin yıldır Anadolu'yu vatanımız yapabildik. Bizim bırakınız cihan devletlerimizi, Aydın'daki beyliklerimizin tarihi dahi bugün güya bize medeniyet dersi verenlerin tarihinden eskidir. Maziden atiye uzanan köprümüzün kilit taşı Aydın, inşallah geleceğimizde de aynı görevi üstlenmeyi sürdürecektir. Ben size inanıyorum."

'KİM O YIKIM EKİBİ?'
Vatandaşlarla, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." ifadelerini tekrarlayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye için dertlenmek, Türkiye için çalışmak, Türkiye'ye hizmet etmek öyle her babayiğidin karı değil, harcı da değil. Bu ülke için tuğla üstüne tuğla koymamış, tek bir hayırlı hizmete imza atmamış olan yıkım ekibi var ya tanıyorsunuz onları değil mi? Kim o yıkım ekibi? İşte o yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Bunların Türkiye'nin geleceği için tek bir projeleri, tek bir planları, tek bir hayalleri yoktur ama her seçimde 'armut piş, ağzıma düş' misali ülkenin yönetiminin kendi ellerine verilmesini beklerler. Şimdi yine aynı hevesle kıvranıyorlar. Bunun için CHP'ye, PKK'nın güdümündeki partiye, onlarla güya milliyetçilik iddiasındaki bir başka partiye kadar hepsi bir araya gelebiliyor."


'CHP KİMİNLE YÜRÜYOR?'
"Beden ölür çürür cana bakın siz, kim kiminle yürür ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar, haktan hakikatten yana bakın siz" dizelerini okuyan Recep Tayyip Erdoğan, "Söyle bana arkadaşını, söyleyim sana kim olduğunu. Değil mi? Şimdi CHP kiminle yürüyor? Terör örgütüyle yürüyor, terör örgütünün siyasi temsilcileriyle yürüyor. Öyle mi? Öyleyse 'Bizim onlarla ilgimiz yok', geç o işi geç, kiminle yürüdüğün önemli. Onun yanında bakıyorsun İYİ Parti. Kiminle yürüyor? Onlarla yürüyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyim sana kim olduğunu. Öbür tarafta bakıyorsun bir de Saadet Partisi, o da onlarla yürüyor, kol kola. HDP, 4'lü, bunlar 4'lü çete beraber yürüyorlar. Ama ne diyorlar; 'Bize hakaret ediyorsunuz'. Yok biz gerçeği söylüyoruz, olanı söylüyoruz. Söyleyeceğiz ki milletimiz 31 Mart'ta isabetli bir karar versin. Diyorlar ki, 'Bak siz de ittifaksınız'. Dur orada dur, bizimki Cumhur İttifakı, Cumhur" şeklinde konuştu.


'ÜLKENİN BATMASI İÇİN KRİZ DUASINA ÇIKIYORLAR'

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, modern bir Türkiye'yi inşa ettiklerini belirterek, "Türkiye ekonomisinin sıkıntılarının çözümüne katkı vermek yerine adeta ülkenin batması için kriz duasına çıkıyorlar." dedi. Kurdukları Cumhur İttifakı ile yürüdüklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar sanıyorlar ki 31 Mart'tan sonra meydan kendilerine kalacak. Ne yaptılar bunlar? Geçen seçimde soğana, patatese ümit bağlamışlardı, şimdi domatese, bibere sarılmış durumdalar. Şimdi bunları konuşarak oy toplayacaklarını zannediyorlar." diye konuştu.

'BİZ GEREKİRSE AÇ KALIRIZ, AÇLIĞIMIZI BİLDİRMEYİZ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye şöyle seslendi: "Cerablus'ta, El Bab'da, Afrin'de, İdlib'de, bütün buralarda benim Mehmedim, Mehmetçik'im tanklarıyla, toplarıyla, silahlarıyla bu teröristleri yok etti mi? DEAŞ'ı, PKK'yı yok etti mi? Ben buradan şimdi o patatesçilere, domatesçilere, patlıcancılara, bibercilere sesleniyorum, o bir tane merminin bedelinin ne olduğunu biliyor musun sen? Bunlar nereden geldi, bunu düşünüyor musun sen? Gabar'a, Cudi'ye, Tendürek Dağları'na helikopterlerimiz, F-16'larımız uçarken yapılan yatırımların ne olduğunu hesapladın mı sen? Bay Kemal, bunları konuşmaktan vazgeç. Sen 18 Mart 1915 Çanakkale ruhunu bilir misin? O Çanakkale ruhunda, oradaki bizim Mehmetlerimizin bir tas çorbayı nasıl bölüştüklerini bilir misin? Ama bu anlamaz. İşte biz inşallah sizlerle beraber 31 Mart'ta bunlara bir de bunun dersini vereceğiz. Biz gerekirse aç kalırız, açlığımızı bildirmeyiz."


'ESKİ TÜRKİYE'Yİ YENİDEN HORTLATACAKLAR'

Doğal gazda, elektrikte fiyatları indirdiklerini ama bunların konuşulmadığını, gündeme gelmediğini kaydeden Erdoğan, Türkiye'nin 81 vilayetine, ilçelerin yarısına doğal gaz götürdüklerini, tamamına da götüreceklerini bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, modern bir Türkiye'yi inşa ettiklerine değinerek, "Türkiye ekonomisinin sıkıntılarının çözümüne katkı vermek yerine adeta ülkenin batması için kriz duasına çıkıyorlar." dedi.

Fırsatçılarla mücadele için gerekli önlemleri aldıklarına işaret eden Erdoğan, şunları söyledi: "Ama bunların 'işler düzelsin, memleket yeniden yükselişe geçsin' diye bir dertleri kesinlikle yok. Eğer fırsat bulup da ipleri ellerine geçirirlerse, züccaciye dükkanına girmiş fil misali her şeyi kırıp dökecekler, yıkacaklar, eski Türkiye'yi yeniden hortlacaklar. Bunu biz söylemiyoruz, kendileri söylüyorlar. Açıkça 'Eski Türkiye'yi geri getireceğiz' diyorlar. Ama milletimizin bunlara bekledikleri fırsatı, geçmiş 14 seçimde olduğu gibi yine vermeyeceğine inanıyorum."

'BU PARTİ ARTIK GAZİ MUSTAFA KEMAL'İN PARTİSİ DEĞİLDİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey CHP'ye gönül vermiş kardeşim. Biz Kandil'i başına yıkmaya çalışırken Kandil'deki terör ağalarından icazetli seçim ittifakı kuranlara 31 Mart'ta dersini vermeyecek misin?" diye konuştu.
Erdoğan, şunları kaydetti: "Terör örgütleriyle kol kola giren bu parti, artık Gazi Mustafa Kemal'in partisi değildir. Bu parti, Menderes'in il başkanı olduğu, milletvekili olduğu parti hiç değildir. CHP'nin adındaki 'halk' ifadesi, milletin isminin gasbedilmiş halinden başka bir şey değildir. Bu parti artık sadece Kılıçdaroğlu'nun ve avanesinin partisidir. Ey bu ittifakta yer alan diğer partilere gönül vermiş kardeşlerim, size de sesleniyorum. Sizi kendi dünyanıza taban tabana zıt adaylara oy vermek zorunda bırakanlara 31 Mart'ta derslerini vermeyecek misiniz? İzmir'de, İstanbul'un ilçelerinde, daha pek çok yerde oy vermeniz için size dayatılan adayların içinize sinmediğini biliyorum. Öyleyse gelin bu içi çıfıt çarşısı ittifakına dersini sandıkta hep birlikte verelim."


Kendilerine "Sizin de ittifakınız var" denildiğini aktaran Erdoğan, "Evet, bizim ittifakımız var. Ama bu Cumhur'un İttifakı. Biz Cumhur İttifakı'nı, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ülkemizin ve milletimizin beka mücadelesi verirken omuz omuza verdiğimiz kardeşlerimizle kurduk. Peki siz bu zillet ittifakını, bu illet ittifakını kiminle, nasıl, ne şekilde kurdunuz?" değerlendirmesini yaptı.

'DEMEK Kİ MESELE BELEDİYE BAŞKANLIĞI DEĞİL'
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin her bir ferdinden, kapısını çalıp destek isteyenlere nasıl olup da CHP'nin, PKK'nın, FETÖ'nün, şu partinin bu partinin bir araya gelip böyle bir ittifak kurabildiğini sormasını istedi.


Cumhur İttifakı'nın zemininde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olduğunu belirten Erdoğan, "Peki bunların ittifakının zemininde ne var? Türkiye'nin içeride ve dışarıda her alanda tarihinin en kritik mücadelesini verdiği bir dönemde nasıl olup da bunca benzemezler bir araya gelebildi acaba, bunu soruyorum. Demek ki mesele belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyeliği değil. Buradaki asıl mesele, Türkiye'nin verdiği bu kutlu mücadeleyi sekteye uğratma gayesidir. Çünkü belediyecilikte bunların AK Parti ile yarışması zaten mümkün değildir." diye konuştu.

'KENTSEL DÖNÜŞÜM OLSAYDI BUNLAR BAŞIMIZA GELİR MİYDİ?'

İstanbul Kartal'da çöken binaya ilişkin de Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu görüşlerini paylaştı:

— İstanbul Kartal'da maalesef bina çöktü, fakat bu bina ruhsatsız, iskanı yok ve 3 kat diye başladılar 8 kat. Yan taraf 10 kat, hepsinin şu anda yıkılma tehlikesi var ve 17 vatandaşım burada şehit oldu. 14 tanesi yaralı olarak çıktı. Şu anda birkaç kişi daha enkazın altında var. Eğer, kentsel dönüşüm değişim olsaydı, bunlar planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi? Milletime sesleniyorum, artık sabrımız taştı. Artık bunlara sabredecek halimiz yok. AK Parti'li belediyeler başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte yoğun bir çalışmaya gireceğiz. Enkaz tamamen kaldırıldıktan sonra İçişleri, Adalet, Sağlık Bakanlıklarımız, hep beraber bir araya gelecek ve nasıl bir eylem yapacağız, başsavcının verdiği raporu alacak, buna göre de adımlarımızı atacağız. Ama bunlar kararlı adım olacak. 'Acaba şu ne der, bu ne der' yok.
- Bize geliyor, ne diyor? 'Burada benim 8 evladım var, bana 8 daire lazım' diyor. 'Benim evimim ederi nedir, bu bina ne eder', bunu sormuyor. Arsa senin değil, velev ki senin olsun, acaba buranın bedeli ne, bunu söylemiyor. 'Benim burada şu kadar dairem var, dolayısıyla bana bu kadar daire verilirse' diyor. Böyle bir şey olmaz. Sen kaliteyi ara, kaliteyi. Senin dairenin bedeli, üç, beş, ama sana verilecek dairenin bedeli 50 olacak. Orada kalite var. Buna geleceksin. Adımları buna göre atacağız ve insanca yaşamanın erdemine ulaşacağız. Her gün korkuyla yaşamaktansa şöyle kalkalım bir gün beyler gibi yaşayalım. Bunun adımını atacağız.


Erdoğan ayrıca şu ifadeleri kullandı:

— Bugün MHP'nin kuruluşunun 50. yıldönümü. Buradan tüm MHP'li kardeşlerimi tebrik ediyorum.

— Gençlik yıllarımızdan beri bildiğimiz tanıdığımız o damar her zaman ayakta kalmıştır. O damar bugünde Sayın Bahçeli aracılığıyla temsil edilmektedir.
https://tr.sputniknews.com/haberler/201902091037575207-erdogan-aydin-konusuyor/
 
Son düzenleme:

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
46.680
159.044
49
Chess,
başlığı düzenlememi istemişsin, hayatım bu haliyle sığıyor diğer türlü başlık tam çıkmıyor maalesef.