Gebeliğe Hazırlık Pcos olanlar hangi kürden gerçekten fayda gördünüz?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

curbin

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2010
368
193
Ben yazın pcos olduğumu öğrendim. Düzensiz hormonlara bakıldı. FSH LH ters değerlerdeydi. AmH normal gibi. 1.5 yıllık evliyim.Hepsi en Son iyiydi. Ağustostan beri deniyoruz bebek sahibi olmayı. Ama ovülasyon testiyle tanışmam Kasım ayında oldu. O zamana kadar resmen yumurtlamayı falan kale almadan deniyorduk. Ne saçmaymış🙄ilk piki gördüğümde de o günleri tam değerlendiremedik. Yumurtlamam geçen ay 25.günde, reglim de 41. günde oldu. Hayit tohumu içtim yumurtlayana kadar ama değerlendiremediğimiz için faydası olup olmadığını anlayamadım tabi. Dedim bu sefer de bal/çörek otu, tarçını deneyim de belki yumurtlama bu kadar geç olmaz. Ama 3. günde koyulaşmaya başlayan reglim tam gaz 6.günde bile kırmızı şekilde devam ediyordu. Kürü sadece 4 gün sabah akşam uygulamama rağmen kist oluşanları okuyunca ve reglim bitmeyince korkup bıraktım. Bırakır bırakmaz regl bitti tabi. şimdi yine ovülasyon testlerine başlıcam ama Pcos olup da olumlu faydasını gördüğünüz, yumurtlama ve regl dönemlerinizi düzenleyen kürler ya da başka yöntemler oldu mu? Bir de keyfi çatlatma iğnesi yapılıyor mu garanti olması açısından?

8 tane inciri ortadan ikiye elimle böldüm yarım litre su koydum 15 dakika kaynattım havucu da 4 tane havucu ince olmıcak şekilde 4 parçaya ayırdım üstüne yarım litre su koydum 20 dakika da onu kaynatıyorsun ağzı kapalı şekilde olcak ayrı ayrı tencerelerde ılıyınca ikisini birleştirdim sabah akşam öğlen yemeklerden önce içtim canım şifa olsun

8 tane inciri ortadan ikiye elimle böldüm yarım litre su koydum 15 dakika kaynattım havucu da 4 tane havucu ince olmıcak şekilde 4 parçaya ayırdım üstüne yarım litre su koydum 20 dakika da onu kaynatıyorsun ağzı kapalı şekilde olcak ayrı ayrı tencerelerde ılıyınca ikisini birleştirdim sabah akşam öğlen yemeklerden önce içtim canım şifa olsun
Çok teşekkür ederim. Regl döneminde mi başlanıyor herhangi bir gün olabilir mi?

Reglinin 3. Günü başlanıyo canım bide aklında bulunsun yumurtlama günü ben hep yattım kendimi çok sıcak tuttum
Bugün reglin 10. günü. Ama 5 gün önceye kadar bal, tarçin ve çörek otu kullandım ve bıraktım.. Bence bir denesem kaldığı yerden devam edebilir🤗 En azından diğerlerine göre etkisini görebilirim. Ben bunu bir düşüniyim🤔Teşekkür ederim

Cnm pkossan kürlerle çok zaman harcama derim ben harcadım ama pek bir işe yaramadi hap tedavisi ve hsg çektirip hamile kaldım incir kuru prolaktin bakılmadan yapma yoksa yükseliyor hormonu prolaktin süt hormonu yuksekoluncada bebek olmuyo ve pkolularda genelde yüksek cikiyo doktor tedavi önermedimi sana

Cnm pkossan kürlerle çok zaman harcama derim ben harcadım ama pek bir işe yaramadi hap tedavisi ve hsg çektirip hamile kaldım incir kuru prolaktin bakılmadan yapma yoksa yükseliyor hormonu prolaktin süt hormonu yuksekoluncada bebek olmuyo ve pkolularda genelde yüksek cikiyo doktor tedavi önermedimi sana
Doktorum henüz 6 ay olmadığı için normal yollarla deneyin olmazsa şubat gibi basııcaz dedi. Eşim belki o zaman sperm testi yaptıracak. Ama biz henüz sağlıklı ve doğru zamanda değerlendiremediğimiz için tedavilik değiliz diye düşünüyorum. Aslında garanti olsun diye çatlatma iğnesi vermesi için görüşmek istiyorum.Durduk yere isteğe göre verir mi acaba bilmiyorum. Prolaktini arttıran kürleri gerçekten yapmak istemem. Bu kürden de vazgeçtim öyleyse😊Yine en masumu hayıt tohumu gibi.

X