Pcos ve kimyasal gebelik sonrası 😔

Merhaba bendede çocukluktan beri pko var gençliğimde 6 ay adet olmadığımı bilirim ama evlendiğimde çok şükür düzeldi kontrollere gittiğimde 2 doktorumda pko görüntüsüvar dedi ama 28-30 günde bir kesin adet olurum fakat yumurtalarım kalitesiz büyümüyor 😔 ve insülin direncim 11 ,matofin diye bir ilaç kullanıyorum geçen ay hsg çekinmiştim bu ay hamile olduğumu öğrendim fakat sevincim 2 gün sürdü kimyasal gebelikle sonlandı 😔😔 bu ay hiç korunmadan tekrar devam ediyoruz aranızda matofin ilaç kullanan varmı 😒
Canım merhaba o ilacı kullanmadım. Bu pkolularda kimyasal düsük baya yaygın bi şey sanırım 😔

Ayy ayni seyi dusunuyiruz hamile kalmak icin adet gerekmese hic arkasina dusmem ama suanda adete cok ihtiyacim var soğan suyu sizde ise yaramadimi bende bes gundur iciyorum gelen giden Yok aslinda uc yil once ilk defa soğan suyunu yaptigim da hamile kalmistim dis gebelik oldu bu sefer ise yaramicak sanirim daha adet olmadim aslinda her ay düzenli adet olsam hamile ligi bu kadar takmicam cunku bu ay olmazsa bidahaki ay olur olmazsa ondan sonraki ay olur Allah büyük ama adet kafasina gore takiliyo simdi nezaman keyfi gelirde gelir Kim bilir
Malesef bende soğan suyu işe yaramadı 😔 benim pko ileri seviyede sanırım doğal takviyeler kullanmama zayıf olmama rağmen adet göremiyorum en son 1 eylül gibi görmüşüm 😔 insanların her ay hamile kalma şansı var ama bizim belki senede iki kere ancadır.. ona da denk geleceğiz de olacak.. bizim de sınavımız bu sanırım Rabbim yardımcımız olsun

Herkese selam kızlarr ♥️ Yaklaşık 2 yıllık evliyimm. Küçüklüğümden beri polikistik overla uğraşıyorum. Kendimi bildim bileli 5 ay da bir regli olurdum. Evlenince hiç korunmadım çünkü çocuğumun zor olacağını tahmin ediyordum. Tahmin ettiğim gibi de oldu, bir senelik beklemenin sonunda yazın memlekete gidince tedavi görmeye başladım. 2. Ayın sonunda femara kullanarak hamile olduğumu öğrendim. Ne kadar mutlu olduğumu sizlere anlatamam. Doğuda öğretmenlik yaptığım için eylül gibi evime döndüm. Yaşadığım yere gelince hemen doktor kontrolüne başladım. İlk kontrolümde değerlerimin düşmeye başladığını söyledi doktorum ve kimyasal düşük yaptım. Yaşadığım yıkımı size anlatamam 😔 üstüne üstlük kistimin de olduğunu söylemişti doktorum. Tabi çok üzüldüm ve artık doktor yüzü görmek istemiyordum. Her şeyi bıraktım doktora da gitmiyorum artık. Ancak son üç haftaya kadar farkettim ki neredeyse 3 aydır adet görmüyordum. Tabi içimi yine bir umutsuzluk mutsuzluk kapladı. Burada doktora da gidemiyorum hem çok seçeneğim yok hemde hijyenik koşullardan dolayı. Kendi kendime iyi bakmaya karar verdim. Dikkatli beslenmeye çalışıyorum, sabahları aç karnına suyla seyreltilmiş sirke ardından da aslan pençesi çayı içiyorum. Gün içinde doğurganlığa faydası olduğu için ananas avokado gibi meyveler bir de d vitamini kullanıyorum. Geceleri de yatmadan önce suyumun içine propolis keten tohumu yağı damlatıyorum. Gördüğünüz gibi kafamın karışıklığı yediklerime de yansıdı iyice 😔 ancak ne adet belirtim var ne de gebelik. Bu arada kilom da normal 160 boyum 55 kiloyum. Daha fazla ne yapabilirim bilmiyorum 😔 biraz uzun oldu kusuruma bakmayın 🙏 benim gibi olanlar, sizler neler yapıyorsunuz? Bizim ne zaman Bebişimiz olacak ☹️
Merhaba femarayla hamile kaldiysan yine kullan yine kalirsin InsaAllah. pcolular için en guvenilir ve ideal ilaç o. Doktora git yeniden kontrolle kullan. Ben 6 ay kullandim kalamadim. Hem benimki ireli derece degildi. Yanj sen kaldiysan şanslisin

Merhaba femarayla hamile kaldiysan yine kullan yine kalirsin InsaAllah. pcolular için en guvenilir ve ideal ilaç o. Doktora git yeniden kontrolle kullan. Ben 6 ay kullandim kalamadim. Hem benimki ireli derece degildi. Yanj sen kaldiysan şanslisin
Merhaba 😊 hamile kaldım evet ama ikinci ayımda doktor ilacı üç tane içirtti günde. Bu da bende kist yaptı bebekte düştü zaten. O yüzden ilaca karşı çok ön yargılı oldum ama hamile kalamazsam birkaç ay daha gideceğim tabi

X