PCOS

dlrfn

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
139
68
26
İlaçlarla alakalı hiçbir fikrim bilgim yok sadece isimlerini duydum kadın hastalıklarına kist kontrolüne gittim sol yumurtalıkta 2 cm bir kist olduğunu ancak gebeliğe engel bir durum olmadığını söyledi 😐 ama bana hiç ikna edici bi konuşma tarzı yoktu incelemedi aceleyle baktı gibi geldi 😐

dlrfn

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
139
68
26
Duzensizlik kisiye gore degisiyor tabi ki. Her kiside farkli belirtileri var.benm de yumurtaliklarimda 20den fazla minik minik kist saydi valla doktor ilk duydugumda moralimi bozmustu cok. 🥴
Sende insulin direnci mi var yoksa onlem amacli mi verdi o ilaci?
İnsülin direnci için vermişti diye hatırlıyorum

dlrfn

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
139
68
26
polikistik over bir hastalık değil canım sendrom çoğu doktor bı şekişde yorumlar. yani sendromun etkilerini aza yada çoğa indirgemek biraz sa bizim elimizde. ben de pkoluyım iki senedir evliyim hiiç korunmadım gebe de kalamadım. ama lütfen kendine de böyle yorma.3. gün hormon testlerni yaptırarak başlayabilirisn mesela 😇 gönlüne göre olsun
Ben kist kontrolü için kadın hastalıklarına gittim ama doktor hiç ilgilenmedi iki dk ultrasonla baktı 2 cm sol yumurtalkta var engel değil bebek için dedi ama bana hiç güven vermedi tavırları basından salıyor gibi hissettim 😐

dlrfn

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
139
68
26
Kendi başına hamilede kalabilirsin yada kalamayabilirsin de bu tamamen şuan pcos hangi evrede o önemli. Mesela kan verip hormonlara bakılmalı acaba yumurta gelişimi ne durumda? Sonra yumurta rezervine, adet düzenine vs. Eğer bunlar iyi durumdaysa kendiliğinden hamile kalabilirsin ama değilse kendine kendine geçirdiğin süre boşa zaman kaybı. Bende sendromun hiç bir belirtisi yoktu mesela sadece yumurtalık kistim fazlaydı şimdi bir oğlum var kendiliğimden hamile kaldım ancak ilk düşük oldu ondan bir sene sonra anca hamilelik. Umarım aklına gelen herşeyi yanıtlamışımdır 😊
Çok teşekkür ederim 🙏🙏🙏