Perde koltuk uyumsuzluğu!yardım edin

Cheescake2

GupGuru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
600
884
Kızlar merhaba.ekteki fotoğraflarda da göreceğiniz gibi koltuklarımla fon perdemi uyduramamışım,çok gözüme batıyor bu renk farkı.koltukçunun verdiği minik ama minicik kumaş parçası ile bu gri fonu uyumlu bulmuştum ve diktirdim.açık gri görünüyordu küçük kumaş parçası.ama koltukçu ve perdecideki spotlar nedeni ile kumaş da kadife olduğu için öyle göründüğü gibi olmadı.kumaş koltuk üzerinde bütün halde iken mavimsi gri bi ton.kotluklar ve perdeler evde bir araya gelince durum bu oldu,çok canımı sıktı.
Sizce nasıl görünüyor?yeniden fon perde diktirmeyi düşünüyorum ama koltuk kumaşı zor bir renk en yakın ton olarak bu fon perdeyi yaptırdığımı düşünmüştüm.birebir aynı bulamayınca ton sür ton (perdecinin tabiri ile) bi açığı ile kombinlemiştim,gri fonun içinde açıklı koyulu renk geçişleri var açığı kapatır diye düşünmüştüm ama olmadı
Sizce ne yapayım? Bi el atın benim salona lütfen.yepyeni perdeyi değiştireyim mi? Böyle çok kötü değil mi? Ne dersiniz? 28DF8EB2-9F01-41F1-ACC3-3EFE99B8E734.jpeg

Son düzenleme:
Göze batan, rahatsiz eden hicbirsey yok, hatta fazla uyumlu
Sadece astiginiz resimlerin yüksekligi beni rahatsiz etti
Göz hizasinda olmali, ailecek cok mu uzun boylusunuz bilemiyorum ama cok yukaridaydi gördüklerim
Diger türlü tabi sizin icin önemli bir seydir perde koltuk uyumu, ama benim icin degil
Benim koltuklarimla perdelerim arasinda daglar var hatta

2 bin küsur.neden merak ettiniz ben de merak ettim şimdi :KK15:

Ben gecen sene yazliga perde yaptirmistim ve tül ve stor aldim bes odaya, en uygunundan
Üc bin besyüz tuttu belki daha fazla net hatirlamiyorum, fon falan yok
Yurt disindayim piyasayi da bilmiyorum
Cok pahali gelmisti gözüme
Böyle fon falan diktirince fiyat nasil degisiyor merak ettim sadece

Sadece fon fiyatı bu şekilde.bahsettiğiniz miktarda perdelerin o kadar tutması iyi bile bence

Ay gerçekten mi! Sağol 🙏 ama ton uyumsuzluğu gözümü ısırıyor,halbuki perdemi de koltuğumu da ayrı ayrı çok beğenerek aldım ama bir arada uymadı gibi oldu
Tam tersi hepsi aynı ton olsa çok boğardı ki arada ton farkı olmalı..bende kendi evimde öyle yaptım koltklrm koyu laci perdelerim bi ton farklı daha çarpıcı olsun istedim..ne öyle aynı ton nene evi gibi..boşuna takma tam benim tarzm olmuş çok beğendm..

X