PGT yöntemiyle Tüp Bebek tedavisi için doktor ve merkez önerileri

kirmizipatiklikiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2018
636
581
Biz de 1 kez tüp bebek denedik kimyasal gebelik olunca genetik testi yaptırdık öyle anladık çok zor bir durum 6 ve 21.kromozomlarda translokasyon olduğunu öğrendim yıkıldım
Geçmiş olsun. Üzülmeyin bizim gibi translokasyonlu olup çocuk sahibi olan çok fazla insan var. 21. Kromozomda trnsl olanlar da var. Eski konuları araştırabilirsin. Allah herkese maddi manevi dayanma gücü versin. Tüp bebek merkezlerine de biraz insaf 🤲🏻😕

Tembelkurabiye

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
65
22
33
Geçmiş olsun. Üzülmeyin bizim gibi translokasyonlu olup çocuk sahibi olan çok fazla insan var. 21. Kromozomda trnsl olanlar da var. Eski konuları araştırabilirsin. Allah herkese maddi manevi dayanma gücü versin. Tüp bebek merkezlerine de biraz insaf 🤲🏻😕
Çok teşekkür ediyorum böyle şeyler duymak bir nebze rahatlatıyor umarım Allah bizlere de sağlıkla nasip eder🌸

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29
Çok teşekkür ediyorum böyle şeyler duymak bir nebze rahatlatıyor umarım Allah bizlere de sağlıkla nasip eder🌸
Bizde de translokasyon var canim tek denemede tuttu Rabbime sukur ama tek embryo kaldi digerlerini imha ettiler 4 taneden 3u bozuk cikmis malesef ama bizim gibilerinde sansi varmis Rabbimede siginmak lazim 🤲🏻❤️ Yavrularimiza kavusuruz insh hepbirlikte

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tembelkurabiye

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
65
22
33
Bizde de translokasyon var canim tek denemede tuttu Rabbime sukur ama tek embryo kaldi digerlerini imha ettiler 4 taneden 3u bozuk cikmis malesef ama bizim gibilerinde sansi varmis Rabbimede siginmak lazim 🤲🏻❤️ Yavrularimiza kavusuruz insh hepbirlikte
Yaa öyle mi çok sevindim inanın Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ben yeni öğrendim inanın gözüme uyku girmiyor günlerdir çok güzel böyle şeyler duymak 😊

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

sweetyeva

Guru
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
254
130
Merhaba bir şey merak ediyorum bilen varsa aydınlatabilir mi🙏🏼 Bir ciftte herhangi bir sorun yoksa da pgt sonucunda bozuk embriyo gelebilir mi? bizim iki embroyomuz pgt yapildi bir tanesi transfere uygun geldi. Biz oylesine yaptirmistik aslinsa. Ama bu ikimizden birinde bir hastalik tasiyicisi olsugumuz anlamina mi gelir kafama takildi

kirmizipatiklikiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2018
636
581
Merhaba bir şey merak ediyorum bilen varsa aydınlatabilir mi🙏🏼 Bir ciftte herhangi bir sorun yoksa da pgt sonucunda bozuk embriyo gelebilir mi? bizim iki embroyomuz pgt yapildi bir tanesi transfere uygun geldi. Biz oylesine yaptirmistik aslinsa. Ama bu ikimizden birinde bir hastalik tasiyicisi olsugumuz anlamina mi gelir kafama takildi
Hayır hiç bir sebep yokkende genetik bozukluk olabiliyor.

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29
Evet pgt li embiriyom. Şans oldugunu söylediler.. Umudumu yitirdim aslında ben artık
Canim sakin umudunu yitirme Rabbimin mucizelerine inancimiz sonsuz bu platformda oyle guzel seylere sahit oldum ki hamd olsun dedim birkez daha.. yipratma kendini daha fazla sen cok guclu birisin🙏🏻❤️ Tup bebek annesi olmak kolay dgl bidahakine olucaktir Allahin izniyle