Pilates boy uzatıyor mu?

gıtmedım ama evde yptım 5-6 ay...
boy uzuyor . pılatesle vucut dık duruyor..yanı kambur yada salık vucutta durmuyorsun...ıstemsız bırsey ama egzersız sonrası vucut çok dınç ve dık duruyor...halıyle boyda uzun gorunuyor..:dance:

ben yapıyorum canım..ama inanmıyorum..sadece diskleri açtığı için duruş değişiyor.boyun uzun duruyor...dik durduğun içinde uzun görünüyorsun..haa bide şu var:diskler arasında sinir sıkışması oluyor ve bunlar boy kısalmasına sebep oluyor....ileriside fıtık.sıkışması olan birinin yıllar içinde boyu kısalır..ama bunu tedavi ederse;sporla vs o zaman boy uzunluğu eski haline gelir..bunu fark eden kişide boyum uzadı sanar.....hihoyyyt

ben kaslarımın uzadığını ve vücudumun dikleştiğini hissediyorum 2 3 cm uzayabilr zaten kanadalı bir hocada bunun bu şeklde olucağını belirtmişti bi anda kemikler uzamaz..

Son düzenleme:
kaslar uzuyor sadece vucutta bicimlendigi ve daralma oldugu icin boy uzun durabilir belli yastan sonra zaten boy uzamasi olmazkaydirigubbakcemile2

arkadslar 24 yasındayım kamburum war dısarıdan belli oluyor fakat öyle cok cokta eğri değilim..kıyafetlerden belli oluoyor pilates sizce etkili olurmu aranızda böyle problemlerı olan warmı

benim de var kamburum.. salında kambur çok fazla değilde omuzlarım çok önde gbi gelio bende başlıycam acaba duruş düzelirmi?

Duruş bozuklularına hemen hemen her sporun olumlu etkisi vardır fakat pilates ve sırt-omuz için yapılan ağırlık çalışmaları bunların başta gelenleridir..

ben 5-6 aydır yapıyorum 23 yasındayım 2bucuk cm kadar fark etti hem de hemen ilk iki ayda..daha sonra uzama olmadı zaten..

arkadslar 24 yasındayım kamburum war dısarıdan belli oluyor fakat öyle cok cokta eğri değilim..kıyafetlerden belli oluoyor pilates sizce etkili olurmu aranızda böyle problemlerı olan warmı

Özellikle bu tür durumlarda çok etkili. Hem de sadece birkaç ayda belli oluyor.

16 yaşındayım haftada 3 gün ya da 5 gün pilates yapsam boyum uzar mı? 163 boyundayım uzamak istiyorum annem ve babam 170

Arkadaşlar, araştırdığım kadarıyla boy uzatma konusunda platesten mucizeler beklememek gerek. Vücuttaki duruş ve oturuş bozuklukları giderildiği için ve vücut esneklik kazandığı için boyda 2- 3 cm kadar bir düzelme oluyor. Ancak kamburluk tedavisinde etkilimidir bilemiyorum. Bence bu konuda önce bir doktorla görüşülmek gerekir

şöyle ki

kilo almadan önce iki sene pilatese gitmiştim, başlamadan önce boyum 1.60 idi, o iki sene ve bıraktıktan sonraki bir dönem ise sabahları 1.63 akşama geceye doğru 1.62 olmaya devam ettim, fakat sporu bıraktım evlendikten sonra bir sene içinde saldım kendimi falan, 20 kilo kadar aldım, spor salonuna yazıldım daha yeni boyumu ölçtüler 1.60 çıktım, 1.63-1.62 idim dedim şaşırdım, diyetisyen anlattı pilates yoga ve stretching hareketleri ile 2-3 santim uzama oluyormuş ama bırakınca yine eski haline dönüyormuşsun. yani eski bezgin bekir haline.... omuzlar düşük omurga üst üste binmiş... boy kısalmış :)

Son düzenleme:
X