Sebze Yemekleri Pırasa Böreği - Sütaş Tereyağı Sponsorluğunda

Ama graten beşamel soslu olur genelde😁
Bu tarz tarifler börek diye geçiyor.🤔😁
Ben patates graten yapinca krema kullaniyorum un baharat falan cirpip once guzelce karıştırıp kasarla veriyorum firina cokda lezzetli oluyo tek seferde firinlaninca pratik besamelle ugrasmiyorum😁😁

Ben patates graten yapinca krema kullaniyorum un baharat falan cirpip once guzelce karıştırıp kasarla veriyorum firina cokda lezzetli oluyo tek seferde firinlaninca pratik besamelle ugrasmiyorum😁😁
Pratik oluyormuş😁🤗
Bu farklı ama graten gibi değil🤗
Çok beğrndim deneyeceğim🤗
Bende yapıyordum ama pırasayı çiğ koyuyordum.Böyle tavada çevirmek daha iyi oluyordur🤔

Merhaba sizlere basit bir tarifle geldim :)

1 kilo pırasa
3 yumurta
3 kaşık un
200 gr kadar kaşar peyniri
Tuz karabiber tereyağı

Pirasalari ince ince dograyip tereyagi eritip tavada kavuralim. Yumusayip pisince uc yumurtayi bir kapta cirpalim icine 3 kasik un ekleyip cirpalim tuz karabiber ekleyelim. Kasari rendeliyoruz. Yumurta harcini pirasalara ekliyoruz kasarinda yarisini ekliyoruz iyice karistirip firin kabina koyup firinda 200 derece 15 dk pisirelim kalan kasari uzerine ekleyip kizartalim afiyet olsun. Ben ilk defa pirasa yedim bu tarifle sevebilecegimi dusundum gercektende sevdim pirasa sevmeyenler deneyebilir 😃Eki Görüntüle 2965955 Eki Görüntüle 2965956 Eki Görüntüle 2965957 Eki Görüntüle 2965958 Eki Görüntüle 2965959 Eki Görüntüle 2965960 Eki Görüntüle 2965961 Eki Görüntüle 2965962 Eki Görüntüle 2965963 Eki Görüntüle 2965964 Eki Görüntüle 2965966 Eki Görüntüle 2965967
Eline sağlık bebek😍

X