Pire gibi zıplayan böcek

Duvarlarda yüruyor yaa. Parke diplernde.
Oğlum emekliyor ondan tedirginim. Okdr takıntı yaptım ki. Bit gibi bişey bu zıkkım. Yine bite çözum bulunuyor. Çocugumun vucudnda ısırık izleri görunce deliriyorum.
Gerçekten temizim. Sık ev temizlerim
Geçen hafta daha duvar sildik. Ama bi ilaç varmş. Onu suya katıp silicez duvarları. Çocuga zararı yokmş ama biz yine yiksektn sileriz. Eli değmeyecek şekilde.
Ve benim gözum bozuk oldugu halde göruyorum. Eşim göremıyor onun gözleri tam 0 oysa😂
Ya kafayı sıyırdm artk. Naftalin çok tehlikeli ama. Öyle kafaya göre kullanmak doğru değil ben lavabolara bile koymuyorm artık. Bebek oldugundan beri
Bu böcek nemi seviyor. O yuzden duvarlari silmeyin bence. Youtube da böcek profesörü prof.dr. hüseyin çetin'in kitap biti videosunu izlemistim. Ordan öğrendim. Hatta terasta kullandigim ilaclari satan adam da cok mu yikiyorsunuz terasi demişti. Ondan sonra terasi daha az yikamaya başladım. Siz de dikkat edin buna

Bu böcek nemi seviyor. O yuzden duvarlari silmeyin bence. Youtube da böcek profesörü prof.dr. hüseyin çetin'in kitap biti videosunu izlemistim. Ordan öğrendim. Hatta terasta kullandigim ilaclari satan adam da cok mu yikiyorsunuz terasi demişti. Ondan sonra terasi daha az yikamaya başladım. Siz de dikkat edin buna
Binanın işçilik berbat dışarıdan su alıyo yıkamasam ne olcak. Parke altlarından çıkıyo galiba. Önumuz kış ister istemez nem olacak.
Bayaaa zıplıyo yaa. Yani öldürulmuyoda

Arkadaslar lutfen once sakin olmalisiniz.yaklasik olarak bu tarz minik böceklerle tam 2 ay ugrastim kizim 5vyasinda ve bubyasina kadar surekli olarak kasiniyordu.anlattigim yöntem kesindir.ozellikle bahce katlarinda oturanlarda ve yeninyapi binalarda maalsef beton tam kurumadan yapilan yerlerde oldukca fazla ozellikle bahce tarafina yakin olan balkon yada cam onlerinde gordgnz bocek turu springtail bocegidir.siyahtir ve ziplar dokundgnz an ölür. Oncelikle bahcenize diatomit toprak ekeleyin.daha sonra balkonunuza bayerin kothrine ya da solfac urununu sulandiirp sıkın 1 gun kapali sekilde balkonu birakin sonra havalandirin ardindan yikayip belli yerlere boraks dökun.gelelim parkekenarlarinda hali altlarinda gordgnz boceklere o kadar miniklerdirki.tel isigi ile gorulebilir.yine kothrine sıkıoruz.cok yakin temas etmeyin goz yakar.sıktıktan sonda yine belli yerlere ozellikle supurgwlik koseleri dolap arka ve altlarina ufak ufak boraks dökun.yataginiza da bu boceklere yuruyebilir.yataginiz icin ise chrsysamed ev akarlarina karşı beyaz disli bir spreyi var onu sıķın ve 1 gun yatmayin iste bukadar basit.baza altlarına da boraks dokun az bir boraks bile okadar etkili ki.inanin hepsinindenedigim ve memnun kaldgm yöntemler. LUTFEN DENEYIN PISMAN OLMAZSNZ dualariniz icin simdiden tskkurler

Arkadaslar lutfen once sakin olmalisiniz.yaklasik olarak bu tarz minik böceklerle tam 2 ay ugrastim kizim 5vyasinda ve bubyasina kadar surekli olarak kasiniyordu.anlattigim yöntem kesindir.ozellikle bahce katlarinda oturanlarda ve yeninyapi binalarda maalsef beton tam kurumadan yapilan yerlerde oldukca fazla ozellikle bahce tarafina yakin olan balkon yada cam onlerinde gordgnz bocek turu springtail bocegidir.siyahtir ve ziplar dokundgnz an ölür. Oncelikle bahcenize diatomit toprak ekeleyin.daha sonra balkonunuza bayerin kothrine ya da solfac urununu sulandiirp sıkın 1 gun kapali sekilde balkonu birakin sonra havalandirin ardindan yikayip belli yerlere boraks dökun.gelelim parkekenarlarinda hali altlarinda gordgnz boceklere o kadar miniklerdirki.tel isigi ile gorulebilir.yine kothrine sıkıoruz.cok yakin temas etmeyin goz yakar.sıktıktan sonda yine belli yerlere ozellikle supurgwlik koseleri dolap arka ve altlarina ufak ufak boraks dökun.yataginiza da bu boceklere yuruyebilir.yataginiz icin ise chrsysamed ev akarlarina karşı beyaz disli bir spreyi var onu sıķın ve 1 gun yatmayin iste bukadar basit.baza altlarına da boraks dokun az bir boraks bile okadar etkili ki.inanin hepsinindenedigim ve memnun kaldgm yöntemler. LUTFEN DENEYIN PISMAN OLMAZSNZ dualariniz icin simdiden tskkurler

Merhaba, az önce "Kitap Biti - Küçük Beyaz Böcekler" başlığıyla bir konu açtım. Foruma çok sık girmiyorum o yüzden oldukça detaylı bir şekilde bütün bildiklerimi yazdım, umarım herkesin işine yarar.

Arkadaşlar selamlar hepinize. Benim de başım böceklerle dertte. Ben sadece iki banyomda görüyorum. Yerlerde ve lavabonun içinde, lavabo tezgahında, duvarlarda. Evin diğer kısımlarında hiç görmedim. Çoğu kişi eminim bu böcekleri göremez, çünkü çok minikler ve renkleri neredeyse şeffaf. Beyaz üzerinde çok açık gri veya bej gibi bir renkte görünüyorlar. Ben de gördükçe peçete ile tek tek üstlerine bastırıp öldürüyorum. Ama bazen anında yer değiştiriyorlar. Sanırım zıplıyorlar. :bicak: Banyoyu çamaşır suyu ile sildiğimde 2 gün görmüyorum böcekleri, sonra yine çıkıyorlar. Yaz-kış farketmiyor ayrıca ve yaz başından beri ebeveyn banyomun penceresi hep açık. Yani havalandırıyorum da, ama nafile. Lütfen çözüm bulan yardımcı ols
Arkadaşlar selamlar hepinize. Benim de başım böceklerle dertte. Ben sadece iki banyomda görüyorum. Yerlerde ve lavabonun içinde, lavabo tezgahında, duvarlarda. Evin diğer kısımlarında hiç görmedim. Çoğu kişi eminim bu böcekleri göremez, çünkü çok minikler ve renkleri neredeyse şeffaf. Beyaz üzerinde çok açık gri veya bej gibi bir renkte görünüyorlar. Ben de gördükçe peçete ile tek tek üstlerine bastırıp öldürüyorum. Ama bazen anında yer değiştiriyorlar. Sanırım zıplıyorlar. :bicak: Banyoyu çamaşır suyu ile sildiğimde 2 gün görmüyorum böcekleri, sonra yine çıkıyorlar. Yaz-kış farketmiyor ayrıca ve yaz başından beri ebeveyn banyomun penceresi hep açık. Yani havalandırıyorum da, ama nafile. Lütfen çözüm bulan yardımcı olsun.
Merhaba ben kaç senedir bu böceklerle savaş veriyorum diyebilirim çok kötü bir durum olduğu için ben yasadim ve biliyorum ne demek olduğunu ve sizleri çok iyi anlıyorum size yardımcı olmak istiyorum inşallah sizdede işe yarar ben dün ilaçlama yaptım bahcemi ilaçladim benim iç kapı önüne geliyorlardı dışardan ilaç mı ise yaradı bilemem ama ben ekstra bir sirke deterjanı var dünden beri onu kullanıyorum bugün boceksiz bir güne uyandım Allah'ıma şükürler olsun ilk defa mutluyum bu yönden isterseniz size hem ilacın adını hemde bu aldığım sirkeli deterjanın markasını adını verebilirim umarım sizde kurtulursunuz sevgiler ...

X