piskolojim için birşeyler yazın kızlar

berna37

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2016
3
0
28
Merhaba arkadaslar 3lu testimde down 1:139 cikti ve 4lu testimde hersey normal cikti simdi doktorum amniyosentez icin cok gec oldugunu perinatoloji ye gitmem gerektigini soyledi kizlar yani suan piskolojim cok kotu aded gecikmemden dolayi bebek 1 hafta geriden geliyor mus 2 tane rapor verdi 3lu test icin biri aded tarihine (kotu cikan) gore birisi de ultasona gore cikan sonuc (iyi cikan)

şimdi 32inci haftadayım ve bebegin fl değerleri 67 olması gerekirken 57 çıktıgını söyledi doktor birisi bişeyler yazsın çok bunaldım artık fakat diğer vucut gelişiminin çok iyi oldugunu sadece kolarda ve bacaklarda 2 hafta geriden geldiğini söyledi

Bu konuda hicbir bilgim yok tatlim sadece umitsizlige kapilma diye yaziyrm, hersey yolunda gider insaAllah. Allah yardimcin olsun saglikla kucagina almayi nasip etsin:dua:

Bu konuda hicbir bilgim yok tatlim sadece umitsizlige kapilma diye yaziyrm, hersey yolunda gider insaAllah. Allah yardimcin olsun saglikla kucagina almayi nasip etsin:dua:
Canım benimde bu konuda sayısal bilgim yok ama benim kuzenim 9 ay yaşadı bunu . Bundan 9 yıl önce. Şimdi çok başarılı ve tatlı nie yeğenim var. Üstelik doktoru alalım demiş. İnşallah herşey yolundadır.

Merhaba arkadaslar 3lu testimde down 1:139 cikti ve 4lu testimde hersey normal cikti simdi doktorum amniyosentez icin cok gec oldugunu perinatoloji ye gitmem gerektigini soyledi kizlar yani suan piskolojim cok kotu aded gecikmemden dolayi bebek 1 hafta geriden geliyor mus 2 tane rapor verdi 3lu test icin biri aded tarihine (kotu cikan) gore birisi de ultasona gore cikan sonuc (iyi cikan)

şimdi 32inci haftadayım ve bebegin fl değerleri 67 olması gerekirken 57 çıktıgını söyledi doktor birisi bişeyler yazsın çok bunaldım artık fakat diğer vucut gelişiminin çok iyi oldugunu sadece kolarda ve bacaklarda 2 hafta geriden geldiğini söyledi
Kesinlikle ne ikili teste ne üçlü teste inanma canım.ben 2.ogluma hamileyken sadece üçlü test yapmıştı doktorum değer 1:90 çıkmıştı baya yüksek bi değer down sendromu icin.piskolojim çok kötüydü aldırmak fikri kesinlikle aklımda yoktu Allah'a tevekkül ettim.bikac doktora daha gittim bebeğin gelişiminin gayet iyi olduğunu bir sorun olmadığını söylediler.bi de down sendromlu bebeklerde kalp odacıkları ve parmak bogumlari fazla oluyormuş yanlış hatırlamıyorsam.ayrintili ultrasonda doktorla öyle bi durum yok dediler.moralinj hiç bozma amniyosentez vb.seyler asla düşünme derim.O testlerin hepsi olasılık belirtiyor.

Testlerdeki olasılıklara ben de pek inanamıyorum. Adı üzerinde olasılık sadece bu. 1:50 çıkanda olmazken 1:5000 çıkanda olabilir, Allah bilir. O 1 kişinin kim olacağını bilmiyoruz sonuçta.
Fl değeri derken bacaktaki kemikten bahsediyoruz değil mi? Bebeğin boyu o değer 7 ile çarpılarak bulunuyor. Bu durumda bebeğin boyu ortalama 40 cm oluyor. Bu da senin haftanda normal değerlerde. Demek ki fl değeri de normal. Belki diğer ölçüleri fazladır , karın çevresi vs gibi.
Mesela benim bebeğimin de tüm ölçüleri haftasıyla uyumluyken kol ve bacak ölçüleri 2 haftadan fazla ilerde gözüküyor. Doktorum özellikle son 3 ayda 4 haftaya kadar farkı normal kabul edebiliriz demişti bana. İçini ferah tut üzme bebişi :)

Ah canım ya kuzenimin bebegine kesin kes down sendromlu ve bir bacagı digerinden kisa dediler yine bir akrabamada aynen down sendromu dediler inan bana ikiside gayet saglikli dogdu hic bir problem yok

Bu testler neden boyle cikiyor bilmiyorum üzulme saglikla alirsin insallah kucagina

Tatlim bu gelişme geriligine takilma 1 hafta bakarsin geriden gelir diger hafta bakarsin ilerden gidiyordur. Cok degiskenlik gösteriyor. Testlerede kafani takma yuzde yuz dogru sonuc vermiyor sonuçta. Bence hamilelignin keyfini cikar psikolojini sonucta bebisinde etkileniyor bundan

canım benim sıkma canını.
ben kendi doktorumdan çok memnunum.
ve bana bu 2 li 3 lü tarama testleri için şey demişti.
bu testlerin sonucunun yüksek çıkması çocuğun down sendromlu olacağı anlamına gelmez.
sadece risk grubuna girer.
bazen bizim hastamıza da oluyor. risk grubunda diyoruz. hasta bizim söylediğimizi alıp çok aşka yere çekiyor.

bebeği oluyor nur topu gibi.
sonra hasta gelip bize çatıyor.
ya kardeşim biz sizin çocuğunuza down sendromlu demiyoruz ki sadece riskli grubuna giriyor diyoruz.
inan o kadar çok duydum ki doktor down sendromlu diyipte sapasağlam çocuğu olanları.
kendini perişan edersin. yazıktır.

Benim 32. Haftamdaki ölçü ile aynı FL değeri. Sizi yarın arayıp kendi sürecim ile ilgili bilgi vereceğim. 36+0 oldum şu an henüz doğum yapmadım fakat FL değeri ve olasılıklar konusunda konuşabiliriz.

herkese ayri ayri tesekkur ederim Allah razi olsun gelismeleri yazarim doguma kadar

Canim seni cok iyi anliyorum benimde gittigim doktor risk oldugunu soylemisti bende cok daha ayrintili bakan alaninda uzman bir doktordan randevu almistim bana hicbir riskin olmadigi soyledi icim rahatladi cunku hamileligimi o stresle gecirmek istemiyordum sende git baska bir doktora gorun icin rahatlasin

X