pişman olurmuyum

akutapp

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2020
5
2
29
merhaba kızlar öncelikle herkesin fikrine saygı duyuyorum ve yorum yapmanızı rica ediyorum .24 yasındayım eşimle 2 yıl önce çok severek evlendik evliliğimizde hiçbir sorunumuz yok çok şükür eşim esnaf pandemi süreci biraz olumsuz etkiledi ama yinede kira fatura hepsini kendi idare ediyor benden asla bir maddi beklentisi olmuyor yeri gelince ben ondan destek alıyorum 3 yıldır bir kamu kuruluşunda çalısıyorum masa başı gayet rahat bir işim var 4 bin 500 civarı maaş alıyorum asıl sorun su ki şuan tayin hakkım yok ve olup olmayacağı tamamen muamma eşim şehir değisikliği yapamayacağını tanıştığımız ilk günden söyledi ve benimde böyle bir beklentim yok . eşimle benim çalıştığım şehir arasında 12 saatlik bir mesafe var uçakla 1 saat kadar sürüyor eşim bu dönemde bazen ikimize ait evimizde çoğu zaman ailesinde kalıyor düğünden sonra sadece bir kaç ay birlikte yaşayabildik ve suan ayda yada 2 ayda 1 kez görüşebiliyoruz ben kendime ait bir ev açmadım ve ablamlarla birlikte yaşıyorum ki onlarında kendine göre bir düzeni eşi ve çocukları kayınvalideleri :) var ablamların yanında rahatsız hissetmiyorum ama sonuçta kendime ait bir alan değil . ve artık çok yoruldum evliyim ama evim ve eşim yok işim çok iyi ama tayin hakkım yok işi bırakmayı düşünüyorum ama biliyorsunuz ki devlet garantisi öyle kolayca bıraklıp gidilmiyor hep ilerde bırakıpta pişman olma korkusu var . eşim bu konuda baskı yapmıyor asla ama artık oda bir arada olmak istiyor . eğer işi bırakırsam büyük ihtimalle senelerce kpss kasmam gerekiyor ve sadece bir ili tercih edeceğim için durum çok iç açıcı değil .ama iş içinde evlilğim zarar görsün istemiyorum. sizce ne yapmam gerekir benim yerimde olsanız siz ne yapardınız ? yorumlarınız için şimdiden tşklr

merhaba kızlar öncelikle herkesin fikrine saygı duyuyorum ve yorum yapmanızı rica ediyorum .24 yasındayım eşimle 2 yıl önce çok severek evlendik evliliğimizde hiçbir sorunumuz yok çok şükür eşim esnaf pandemi süreci biraz olumsuz etkiledi ama yinede kira fatura hepsini kendi idare ediyor benden asla bir maddi beklentisi olmuyor yeri gelince ben ondan destek alıyorum 3 yıldır bir kamu kuruluşunda çalısıyorum masa başı gayet rahat bir işim var 4 bin 500 civarı maaş alıyorum asıl sorun su ki şuan tayin hakkım yok ve olup olmayacağı tamamen muamma eşim şehir değisikliği yapamayacağını tanıştığımız ilk günden söyledi ve benimde böyle bir beklentim yok . eşimle benim çalıştığım şehir arasında 12 saatlik bir mesafe var uçakla 1 saat kadar sürüyor eşim bu dönemde bazen ikimize ait evimizde çoğu zaman ailesinde kalıyor düğünden sonra sadece bir kaç ay birlikte yaşayabildik ve suan ayda yada 2 ayda 1 kez görüşebiliyoruz ben kendime ait bir ev açmadım ve ablamlarla birlikte yaşıyorum ki onlarında kendine göre bir düzeni eşi ve çocukları kayınvalideleri :) var ablamların yanında rahatsız hissetmiyorum ama sonuçta kendime ait bir alan değil . ve artık çok yoruldum evliyim ama evim ve eşim yok işim çok iyi ama tayin hakkım yok işi bırakmayı düşünüyorum ama biliyorsunuz ki devlet garantisi öyle kolayca bıraklıp gidilmiyor hep ilerde bırakıpta pişman olma korkusu var . eşim bu konuda baskı yapmıyor asla ama artık oda bir arada olmak istiyor . eğer işi bırakırsam büyük ihtimalle senelerce kpss kasmam gerekiyor ve sadece bir ili tercih edeceğim için durum çok iç açıcı değil .ama iş içinde evlilğim zarar görsün istemiyorum. sizce ne yapmam gerekir benim yerimde olsanız siz ne yapardınız ? yorumlarınız için şimdiden tşklr
Sizin neden tayin hakkınız yok? Olacak mı? Olacaksa ne zaman olacak?
Eşiniz kaç senelik esnaf? Çok mu köklü? Aileden mi devir almış işlettiği yeri? Ayda yaklaşık ne kadar kazanıyor (pandemiyi saymazsak)
Eşiniz kaç yaşında?

Bunlara göre değişir cevabım.

Devlet de tayin şansı hep olur aslında ama siz hangi kurumda çalışıyorsunuz ki tayin şansınız yok.
Tayin olma şansınızın daha yüksek olacağı
bir kuruma yatay geçiş yapma imkanınız var mı? Mesela sağlık, milli eğitim, adalet bakanlığı gibi

Öncelikle ablanızın yanında kalmanız çok yanlış. Ayrı eve çıkmanız gerekir.
Tayin hakkınız nasil yok orayı anlamadım ama bunlari evlenmeden esinizle konuşmanız gerekirdi. Madem memursunuz o zaman eşiniz gelmeli sizin yanınıza. İşinizi asla bırakmayın

Son düzenleme:
Es icin isinizi birakirsaniz ilerde pisman olabilirsiniz. Bir yakinim da zamaninda evlendikten sonra memuriyetten hamile kalinca istifa etmis. Daha sonra geri donmeyi istese de kabul olmamis. Hep bunun pismanligiyla yasadi. Her konuyu buna getirip uzulur.

Evlenmeden bu konular sonuca kavuşturulur evlendikten sonra değil. Tayin isteyemediğim halde 12 saat uzaklıktaki biriyle evlenmezdim , işimi bırakmaz yeni adaylara yelken açardım. Hı ama siz bunu düşünememişsiniz hurra girmişsiniz o yüzden böyle evlilik olmaz ya evliliği bitirirsiniz ya da işi bırakırsınız hangisi ağır basıyorsa artık

bunları başta düşünecektiniz bu saatten sonra kime ne faydası var ki ? düzeltmek istiyorsanız yapacağınzı şey de belli eşinizin yanına dönün ister kpss çalışın ister bir işe girin çalışın ister hiç çalışmayın

Bana da bu konular evlenmeden önce konuşulup karara bağlanan konular gibi gelir

Sizin soruya vereceği yanıtı çok merak ettim

2 yıl olmuş evleneli

bayağı değişik geldi bana da. Ablayla yaşamak da çok garip. Bir yaştan sonra insan annesiyle babasıyla yaşayamıyor abla enişte onun annesi çocukları falan zor olmalı. 🤷🏻‍♀️

Konu bir tek bana mı saçma geldi? Siz tayin olmayacağını biliyorsunuz eşiniz de şehir değiştirmeyecek e evlenirken aklı başında bir allahın kulu bu nasıl evlilik demedi mi ?
4.500 maaşla iki senedir ablada niye kalıyorsunuz insan bari eşyalı stüdyo daire falan tutar hepsini geçiyorum devleti bir kez bırakırsanız isterseniz tavan puan yapın tekrar devlet hadi gel affettim demiyor farkında mısınız?
bu bana hiç evlilik gibi gelmedi çok özür dileyerek söylüyorum ama 2 yıldır toplamda 14-15 kez gördüğünüz adamla bence evli falan değilsiniz yasal yoldan sex yapıyorsunuz sadece bir de öyle ev kurmuşsunuz işte. Fikir soruyorsunuz ama fikir sorma aşaması geçeli çok olmuş

Evlenirken ne planladınız onu merak ettim. Emekli olana kadar plan farklı şehirlerde yaşamak mıydı? Baştan konuşmuştuk diyorsunuz

Sizin neden tayin hakkınız yok? Olacak mı? Olacaksa ne zaman olacak?
Eşiniz kaç senelik esnaf? Çok mu köklü? Aileden mi devir almış işlettiği yeri? Ayda yaklaşık ne kadar kazanıyor (pandemiyi saymazsak)
Eşiniz kaç yaşında?

Bunlara göre değişir cevabım.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bu içinde bulunduğum durumdan zevk falan almıyorum herkes ayrı bir yüklenmişte evlenmeden önce dusunseymissin diyenler içinde zaten nişanlılık döneminin sonuna doğru devlet güvencesine girdim yoksa düğünle birlikte işi bırakıp eşimin yanına yerlesecektim tayin şuan için belirsiz becais icinde yaşadığım şehre gelmeyi talep eden kimse bulamadım ayrıca burda hadi oturup herşeyi elestirelim diye değil benim yerimde olsanız ne yapardınız diye sordum anlamlarla birlikte kalmamin sebebide geçici bir süre için yerleştim sonra çıkmak istedim ama zaten aramıza mesafe girceginden dolayı kabul etmediler birlikte zaman geçirmenin daha uygun olduğunu düşündük

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bu içinde bulunduğum durumdan zevk falan almıyorum herkes ayrı bir yüklenmişte evlenmeden önce dusunseymissin diyenler içinde zaten nişanlılık döneminin sonuna doğru devlet güvencesine girdim yoksa düğünle birlikte işi bırakıp eşimin yanına yerlesecektim tayin şuan için belirsiz becais icinde yaşadığım şehre gelmeyi talep eden kimse bulamadım ayrıca burda hadi oturup herşeyi elestirelim diye değil benim yerimde olsanız ne yapardınız diye sordum anlamlarla birlikte kalmamin sebebide geçici bir süre için yerleştim sonra çıkmak istedim ama zaten aramıza mesafe girceginden dolayı kabul etmediler birlikte zaman geçirmenin daha uygun olduğunu düşündük

sizi eleştirmiyoruz ki soru soruyoruz hepimize değişik geldi içinde bulunduğunuz durum. Neden böyle bir durumdasınız diye merak ettik. Baştan açıklasanız ona göre yorum yapardık yine de. Eşiniz nişanlılık döneminin sonunda oluşan bu atanma olayın ne tepki verdi peki?

sizin yerinizde olsak sanırım evlenmeden bir seçim yapmış olurduk çoğumuz.
Ben kendi evimi tutardım ablama yakın olurdum ama kendi evimde olmayı tercih ederdim. Memuriyeti bırakmak istemiyorsam da eşimi yaptığı işi kendi bulunduğum ilde yapma konusunda iknaya çabalardım. Olay eşte bitiyor.

Alıntı yapıp cevaplamışsınız teşekkürler ama sorduklarımın hiç birinin cevabını alamadım.
Tekrar soruyorum:
Sizin neden tayin hakkınız yok? Olacak mı? Olacaksa ne zaman olacak? Bunu neden sordum? 1-2 sene sonra tayin hakkınız olacaksa işi bırakmayın diyecektim.

Eşiniz kaç yaşında? Bunu neden sordum, zaten orta karar geliri olan bir işyeri işletiyorsa yanınıza gelmesi için ikna edebilirsiniz diyecektim.

Eşinden ayrı yerde çalışmak zorunda olan bir sürü kişi var. Sizi eleştirmek değil niyetimiz.

eşinizin yaşadığı şehirdeki kurumlara geçişin şartlarını araştırın. belediye de olabilir. gidin konuşun, eşiniz de araştırabilir. eşiniz ilçedeyse il de olabilir. çevre ilçeler olabilir.
bu arada gerçekten ablada kalmak da hiç olmamış.

X