Pişmanım herşeye karar alırken iyi düşünün

Hayalperest5

Hayalperestim , bulutlardayım , uçuyorum
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
2.357
1.428
36
ister kızın ister yerin ne derseniz deyin , yazıcam çünkü başedemıyorum artık , her kavgada özelllikle otuz yaşından sonra evlenmedgume pişmanım , okul bitikten sonra ikinci okulumu İstanbul'da güzel İstanbul'da okumadığıma pişmanım , okuyup atanmadıguma pişmanım , İngilizce okuyup hemen atanıp mis gibi bir hayatım olabılırdı, cok daha iyi biriyle tanışabılıdrdım okadar pişmanım ki bunlara okadar İstanbul da okuyp orda yaşayabılırdım olmadı yapamadım . Hemen iş hayatına atılmak istedim Çünkü babam harçlık vermediği için abim verıyordu muhtaç olmak istemıyordum artık o yüzden cesaret edemedım ikinci okulu okumaya halbuki İstanbul'da okumak ve İngilizce okumak hayalimde olmadı kızlar :KK43: su an ağlıyorum yapamadıklarım İÇİN :KK43: elimde degıl bana kızacaksınız biliyorum ama elimde degıl

Gecmise bu kadar takilmak insani hasta eder. Biraz agla icini dok. Sonra elindeki sartlari nasil degerlendirebilecegini hesapla.
Yok degerlendıremıyorum bekarlıgımı isityorum o zaman İstanbul'da olurdum ailemin yanına gider gelırdim İngilizce okurdum iş imkanım daha da iyi olurdu hersey daha iyi okurdu olurdu:KK43: bıktım kendımden herseyden kendı yaptıgım secımler yüzünden halbuki nolcak git git sınava kazanmak cok kolay artık İngilizce oku mis gibi

Olabilirdi pekte birşey değiştirmiyo o yüzden kader de bunu yaşamak varmış deyip önünüze bakın derim boş yere yıpratmayın kendinizi

Yok degerlendıremıyorum bekarlıgımı isityorum o zaman İstanbul'da olurdum ailemin yanına gider gelırdim İngilizce okurdum iş imkanım daha da iyi olurdu hersey daha iyi okurdu olurdu:KK43: bıktım kendımden herseyden kendı yaptıgım secımler yüzünden halbuki nolcak git git sınava kazanmak cok kolay artık İngilizce oku mis gibi
Kendi basina degerlendiremiyorsan psikologa git o degerlendirmene yardimci olur.

Neden hayatını kabullenmeye calismiyorsun hep sikayetcisin Allah ın gücüne gider

Sanki herkesin hayatı 4 / 4 lük te eşleri Behlul karısı Bihter

Olan olmuş artık artık oflamanin puflamanin anlamı yok

Git bi tedavi ol hayat ömür bitiyor begenmedigin hayat bi başkasının hayali olabilir

Olabilirdi pekte birşey değiştirmiyo o yüzden kader de bunu yaşamak varmış deyip önünüze bakın derim boş yere yıpratmayın kendinizi
Neden diye sormaktan eski günleri düşünmekten eskiye dönemeemk kahredıyo beni

keşkelerle yaşamak çok ağırdır.
durumu kabullenip, sahip olduğunuz imkanları sorgulayın..

ben sürekli geçmişime dönmek istedim, allahımmm nolur, birgün uyansam ve 18 yaşında annemin babamın evinde olsam..
ne kadar eksik bir dua :KK43: evet şimdi annemin babamın evinde uyanacağım, duam kabul olmuş gibi görünüyor.
birçok farkla.. 18 yaşında değilim, bekar değil artık dulum, 2 çocukla birlikte baba evindeyim, bir çok sorumluluğum var..
aslında hayal ettiğim şey tam olarak bunlar değildi...

keşkelerle yaşamak yerine, anı yaşa çünki yarında, bugünü arıcaksın..

O zamanki şartların öyleymiş, o şekilde karar vermissin. Buna şu anda keşke demenin anlamı var mı? Şimdiki sartlarinla yapsaydim demek kolay, belki de yapamayacaktin her şeye rağmen? Belki hiç de umdugun gibi olmayacaktı?

keşkelerle yaşamak çok ağırdır.
durumu kabullenip, sahip olduğunuz imkanları sorgulayın..

ben sürekli geçmişime dönmek istedim, allahımmm nolur, birgün uyansam ve 18 yaşında annemin babamın evinde olsam..
ne kadar eksik bir dua :KK43: evet şimdi annemin babamın evinde uyanacağım, duam kabul olmuş gibi görünüyor.
birçok farkla.. 18 yaşında değilim, bekar değil artık dulum, 2 çocukla birlikte baba evindeyim, bir çok sorumluluğum var..
aslında hayal ettiğim şey tam olarak bunlar değildi...

keşkelerle yaşamak yerine, anı yaşa çünki yarında, bugünü arıcaksın..
Eşinden mi ayrıldın :KK43: Allah yardımcın olsun benım eşim idare eder işte oyle boyle yaşıyoruz ama cok pişmanlıklarım var

Bende pişmanım. O kadar çok pismanliklarim var ki... saymakla bitmez. Ama hiçbir i fayda etmiyor. Giden zaman geri gelmiyor.

Hâlâ yapamadıklarını yapabilirsin. Ama sen yapmassın sen anca pişmanım diye ağlayıp duruyorsun.

Bir 10 yıl sonra da bugün yapmadıkların için ağlıcaksın. Sen de bir şeyler yapma hevesi yok. Hayatını kabullen , bu hayatı sen seçtin.

Eşinden mi ayrıldın :KK43: Allah yardımcın olsun benım eşim idare eder işte oyle boyle yaşıyoruz ama cok pişmanlıklarım var

ayrılmak üzereyiz, yaptığı pislikleri temizlemeye çalışıyorum şuan..
çok tş ederim.
eşinle sorunların yoksa, elindekilerle mutlu olmayı dene.okumak istiyorsan yine oku
ama asla ve asla geçmişi düşünerek yapma. takılı kalma, 1 adım dahi atamazsın.
bunları yaşaman gerekiyormuş ve yaşadın. bundan sonra ne yapacaksın kısmına odaklan :KK66:

Pişmanlık duyup üzülüp ağlayıp geçmişte yaşamak yerine pişmanlıklarınızdan ders çıkarıp değiştirmeye çalışsanız ya da kabullenseniz daha kolay olur sizin için.

Hepimizin yanlış kararları, pişmanlıkları var. Bunları düşünüp bugünümüzü ve geleceğimizi zehir etmiyoruz.

Bir 10 yıl sonra da bugün yapmadıkların için ağlıcaksın. Sen de bir şeyler yapma hevesi yok. Hayatını kabullen , bu hayatı sen seçtin.

Hayalperest5 Hayalperest5 Bu farkındalık çok önemli. Terapi alıyorum, terapistime şu cümleleri kuruyordum. Şimdiki aklım olsa mezun olduktan sonra 10 yıl boyunca çok başka şeyler yapardım, şuna şuna çok dikkat ederdim falan falan. Sonra bakıştık terapistimle. Tabi bundan 10 yıl sonra da aynı şeyleri diyeceğim sanırım. Tam şu anda da başlayabilirim istediklerimi yapmaya. Geride kalan 10 yıl için bir şey yapamam ama bundan 10 yıl sonra aynı pişmanlıkları yaşamamak için bir şeyler yapmak benim elimde.
Bu farkındalığa sahip olmazsan şu anda dizlerini dövmekten bir adım öteye gidemezsin. Hiç bir şey de elde edemezssin günün sonunda.

Neden bu kadar şükürsüzlük ?
Geçmişe bakıp vahlanmak neden ?
Bir tercih yapmış ve hayatını kurmuşsun, eğitim ve iş anlamında hala istediklerini yapabilecek durumdasın
Sağlıksın ki her şeyden önemlisi bu
Geriye değil, ileriye bakın, pu pişmanlıkların sonu yok, aile kurmuşsunuz ona sahip çıkın, kendinizi geliştirin bu içinde bulunduğunuz durum sadece mutsuzluk yaratır

Hayalperest5 Hayalperest5 Bu farkındalık çok önemli. Terapi alıyorum, terapistime şu cümleleri kuruyordum. Şimdiki aklım olsa mezun olduktan sonra 10 yıl boyunca çok başka şeyler yapardım, şuna şuna çok dikkat ederdim falan falan. Sonra bakıştık terapistimle. Tabi bundan 10 yıl sonra da aynı şeyleri diyeceğim sanırım. Tam şu anda da başlayabilirim istediklerimi yapmaya. Geride kalan 10 yıl için bir şey yapamam ama bundan 10 yıl sonra aynı pişmanlıkları yaşamamak için bir şeyler yapmak benim elimde.
Bu farkındalığa sahip olmazsan şu anda dizlerini dövmekten bir adım öteye gidemezsin. Hiç bir şey de elde edemezssin günün sonunda.
Denerim bilmıyorum

evliliginden pismansan eger bosan, cocuk yoksa. cocuk varsa yapamiyorsun kolay kolay cok baska boyutta oluyorsun. ah bu hayat kadinlara neden hep bu kadar zorki? eger okulsa tek sorun gene okuyabilirsin..sorun kocansa dedigim gibi

X