pko ,femara , ovitrelle ve beklemek ..

Var mı canım bir gelişme sende? Ailemin yanına geldim Çanakkale ye, unutmuşum siteye girmeyi 😄
7 mm civarında kaldı canım. Bıraktım direk tedaviyi. Önümüzdeki ay olacak inşallah, inanıyorum 🥰🥰🥰
Anladım kuzum çok iyi yapmışsın biraz tatil yap her şey daha güzel olacak inşallah 💙

Kızlar merhaba hatırlayanlarınız vardır mutlaka , sağlık personeli olduğumu ve aralık ayında klomen denediğimi ve klomenın bende kesinlikle fayda etmediğinden bahsetmiştim çünkü yumoşlar 6,7 mm de kalakaldı .... Multipolikistik olduğum için doktorcuğum bir sonra ki ay femara deneyelim klomen sende fayda etmedi demişti ... Vee ben aşırı duygusala bağladığım için ara vermek istediğimi söyledim böylelikle korunmasız geçen 5 ay daha mutlu bir haber alamamıştım tam aksine aşırı düzensiz reglilerle uğraştım tarlusallar duphastonlar hormonlar tavaan ben dipp :KK43: mayısın 15 i reglim basladı 5. gün boyunca günde 2 kez femaracığımı içmeye basladım , yine takibe gitmeyecektim ama ilaçlar hayvan gibi pahalandığı için riske atmak istemedim :) 11. doktorcuğuma gittim sağda 1 yumurtam 13,5 mm olmuş 2 gün sonra tekrar gittim 17,5 mm olmuş , ve canım doktorum 2 gün sonra çatlatma iğneni alıp gel vuruyoruz dedi ben hemen eczaneye 2 tane ovitrellemi almaya gittim cumartesi sabahı tekrar gittim ve 23 mm olmuştu yumoşum ben şoook :))) sağlı sollu 2 adet çatlatma iğnemizi besmele çekerek vurduk doktor beyciğimle . ve 36 -48 saat kuralına uymadan yumurtan çok büyük hemen bugün karı koca olun bugün muhtemelen çatlayacak dedi ve çarşambaya yani bu güne kadar her geceyi değerlendirdik , normalde çok severek yapmama rağmen bu iğnenin etkisiyle sanırıyoum konsantrasyon kısmında sorun yaşadım ama olsunduu ... nadir de olsa kasık ağrım oldu bu 5 gün içerisinde ekstradan progestan kullanmaya basladım oiğne günü ovulasyon testinde pik gördüm ki bu zaten çok normaldı simdi 10 güne belli olacak ve eşimle birlikte beklemedeyiz . Çok ümit edip hayal kırıklığına uğramak istemiyorum ama hazır babalar günü de yaklaşıyorken eşime böyle bir müjde verirsem bence harika olur . İnşallah tüm isteyen kız kardeşlerim en kısa zamanda bebişlerine kavuşur . Biz eşimle elimizden geleni yaptık diye düşünüyorum gerisi Rabbimin takdirine kalmış lütfen dualarınıza benide katmayı unutmayın , teşekkürler

İnşallah canım döndüm şimdi iyi geldi gerçekten 🥰 naptın yolunda dimi herşey 🥰🧿
Hoşgeldin kuzuuum neler yaptın? 🥰 bugün yine biraz leke geldi ama kabullendim elden bir şey gelmiyor ptesiyi bekliyorum bakalım randevum o zaman inşallah kalp atışlarını duyarım bu sefer 🤷🏼‍♀️

Merhabalar ilk deneme başarısız oldum
Bugün regl oldum ama yine de sevindim uzun zamandır ilk defa tam bir ay üzerine regl oldum düzensizdi
Acaba tekrar uygun günde femera başlasam sorun olur mu
Araya haftasonu ve bayram tatili giriyor poliklinikler kapalı olur
Bu ayı da pas geçmek istemiyorum
Sizlere danışmak istedim yani muayene olmadan kendim başlasam ilaca..?☺️

Merhabalar ilk deneme başarısız oldum
Bugün regl oldum ama yine de sevindim uzun zamandır ilk defa tam bir ay üzerine regl oldum düzensizdi
Acaba tekrar uygun günde femera başlasam sorun olur mu
Araya haftasonu ve bayram tatili giriyor poliklinikler kapalı olur
Bu ayı da pas geçmek istemiyorum
Sizlere danışmak istedim yani muayene olmadan kendim başlasam ilaca..?☺️
Merhabalar. Ben önermem çünkü ilaca doktor kontrolünde başladıklarında bile ortalama 3-4 günde bir kontrole çağırıyorlar. Mesela ben femera ve fsh iğnesi oldum bu ay. Oluşmadı. Geçtiğimiz ay kiste dondurms olabilir ve bu ay kontrolsüz ilaç kullandığınızda riskleri olabilir . Önümüzdeki ay tekrar doktor kontrolüyle başlayacağım

Merhaba kizlar konuyu baştan sona okudum hamile olan arkadaşlarımi tebrik ederim bizlere de nasıp olur inşallah 🥰 ben pkosluyum 2017 yılında femara+purogen iğneyle kızıma hamile kalmıştım şuan 3 yaşında. İkinci bebisi istiyoruz nasipse. Yine aynı tedavi ve dogumumu yapan doktorumla beraber femarayla başladım ilk günüm. Sizlerle beraber bu süreci paylaşmak isterim :)

Merhaba kizlar konuyu baştan sona okudum hamile olan arkadaşlarımi tebrik ederim bizlere de nasıp olur inşallah 🥰 ben pkosluyum 2017 yılında femara+purogen iğneyle kızıma hamile kalmıştım şuan 3 yaşında. İkinci bebisi istiyoruz nasipse. Yine aynı tedavi ve dogumumu yapan doktorumla beraber femarayla başladım ilk günüm. Sizlerle beraber bu süreci paylaşmak isterim :)
Merhabalar =)
Benimde reglimin birinci günü bugün
Beşinci günü bende femaraya başlıcam
Siz günde bi tane mi kullanıyosunuz
Ben günde bi tane bes gün kullancakmısım
Bittikten bikaç sonrada kontol dedim doktorum
Ama genelde sBah aksam veriyolar galiba bu ilacı

Merhabalar =)
Ben reglimin ikinci günü sabah akşam aldım beş günde bitti canım

Merhabalar =)
Doktorun nasıl dediyse o şekilde kullan çünkü yoğun hormon içeren ilaç bunlar demek ki senin bunyene veya tahlillerine göre bu şekilde ayarlamis olabilir nasıl dediyse öyle kullan canım

Doktorun nasıl dediyse o şekilde kullan çünkü yoğun hormon içeren ilaç bunlar demek ki senin bunyene veya tahlillerine göre bu şekilde ayarlamis olabilir nasıl dediyse öyle kullan canım
Aynen dediği gibi kullancam canım
Zaten zor ikna ettim femara için
Klomenle devam etme taraftarıydı doktorum
Ben bi kez onu deneyip sonuç alamadığım için bu ay bununla ilerlemek istedim bakalım, insallah olumlu sonuçlanır

Aynen dediği gibi kullancam canım
Zaten zor ikna ettim femara için
Klomenle devam etme taraftarıydı doktorum
Ben bi kez onu deneyip sonuç alamadığım için bu ay bununla ilerlemek istedim bakalım, insallah olumlu sonuçlanır
Bende femara kullanmıştım bir tane 20 mm yumurtam olmuştu guzel buyutmuştu ama nasip olmadı inssallah siz hayırlı haberler alırsınız ❤️

Anladım kuzu, benim değişik kullanım şekli
Neye göre ayarladı bilmiyorum
Bakalım fayda eder insallah
Canım belki yumurtaların o dozla gelişecektir bilemeyiz. Görmüştür bişey mutlaka. Yani mesela bu ilaclari kullanıp yumrutasi kiste donen de çok oldu. Dozunu ayarlamak önemli altında bişey arama öyle uygun görmüş demek❤️

X