(Pko)Polikistik over ile mücadele🌸

Selamlar benim gibi polikistik over sendromu olan arkadaşlarla birlikte bu başlık altında toplanalım önerilerde bulunalım istiyorum.🙏 manevi anlamda çok yıprandım, yıpranıyoruz. Bu sebepten ötürü bu başlık altında birbirimize önlerilerde bulunabilelim faydalı olabilecek bilgileri paylaşmaktan çekinmeyelim. Ve özellikle kür yapıp herhangi bir bitki kulllanıp polikistik over ile hamile kalmış annelerimizin bize yol göstermesi en büyük desteğimiz olacaktır şu sıkıntılı dönemde🙏 Burdan işe yarayacağını düşündüğüm, işe yaradığı söylenen tarifleri yazacağım inşallah rabbim bebek isteyen herkese nasip eylesin. Lütfen yazmaktan çekinmeyin belki sizin önemsiz gördüğünüz bir bilgi bir başkasının hayatındaki bir mucizeye sebep olacaktır.😊
Bende polikistik over den cekenlerdenim evliliğimin ilk senesi çocuk için doktora gittiğimde net olmamakla birlikte öğrendim 6 aylık evliydim 4 ayrı doktora gittim biri pko dedi biri herhangi bir sorun yok dedi biri sadece minik kistler var gebeliğe engel değil dedi öyle 11 ay geçti sonra bir doktora daha gitmeye karar verdim ama o döneme kadar çevre baskısı kullandığım kürler kocakarı ilaçları pisikolojim çökmüştü enson gittiğim doktoruma pko varmış ama engel değilmiş gebeliğe dedim bana cevabı "şimdiye kadar olmamışsa engeldir"oldu bana ve eşime ilaç yazdığını hatırlıyorum eşime yazdigi cinsel yolla bulaşan mikrop vs içinmiş banada bı hap ve fitil yazdı ilişki günü belirledi ve ertesi ay hamileymisim ama sürekli adet gecikmesi yaşadığım için ihtimal vermedim öğrendiğimde iki aylık olacakmış neredeyse kızım doğdu 6 aylık oldu birdaha kolay kolay olmaz düşüncesiyle korunmadim demekki öyle olmuyormuş o ay hamile kalmışım dusukle sonuçlandı sonra kızım 2 yaşındayken çocuk istedim yine tekrarlayan pko yine tekrarlayan adet duzensizlikleri hormon bozukluğu şimdi çok şükür 3. Ye hamileyim ama hiç kolay bir dönem değil çok zorlayıcı yıpratıcı ama yine tekrarlayacak biliyorum ve bu beni daha da yıpratıyor biri çıkıp deseki su ilacı kullanacaksin ömür boyu razıyım ama tekrarlamasın biraz fazla uzun oldu ama içim şişmiş kusura bakmayın🤭

canım benim kilomda kalmadı hiç 1,5 sene önce falan 69 kiloydum 1,70 boyum var şimdi 57 kilo falan kaldım sadece tüylemem ama oda eskisi kadar değil lazerede başladım sivilcede arada yani muhtemelen stresten sen kaç kilosun
Sizin lazer isey yariyormu hormon bozukluğu olanlarda iseyyaramiyormus diye duydum doğumdan sonra gitmeyi düşünüyorum ama bu durum tekrarlarmi diye çekiniyorum acikcasi

Sizin lazer isey yariyormu hormon bozukluğu olanlarda iseyyaramiyormus diye duydum doğumdan sonra gitmeyi düşünüyorum ama bu durum tekrarlarmi diye çekiniyorum acikcasi
canım buz lazere başladım 2 seans ama sonuç şuan için muhteşem çıkanları elimle bile çektiğimde geliyor gittiğim yer bana biteceğinin garantisini verdi hatta bitmezse ücretsiz uzatacaklarını söylediler sadece genetal nemli olduğundan ne kadar yaparsak alt kısımlarda mutlaka 5-10 kök kalır dendi

canım buz lazere başladım 2 seans ama sonuç şuan için muhteşem çıkanları elimle bile çektiğimde geliyor gittiğim yer bana biteceğinin garantisini verdi hatta bitmezse ücretsiz uzatacaklarını söylediler sadece genetal nemli olduğundan ne kadar yaparsak alt kısımlarda mutlaka 5-10 kök kalır dendi
Normal lazer neden yaptirmadiniz o dahami az etkili yada buz lazer dahami garantili

Ksr bakmayın artık canıma tak etti tüylenme epilasyon sonrası oluşan yaralar batıklar ve cildim hassas olduğu için öyle herşeyi kullanamıyorum hadeyince😩

Ben soğan kürüyle 60 günlere çıkan adet süremi kısalttım ve ovulasyon testi hiç pozitif çıkmıyordu 4-5 ay bebeğim olmayınca 3 ay soğan kürü yaptım. Son yaptığımda 30.günde ovulasyonda çok net pozitifi gördüm o ay da hamile kaldım malesef 8 haftalık kalbi durdu... 5 aydır tekrar deniyoruz ama adet sürem hala pko dan dolayı 40-45 arası değişip duruyor. Geçen ay ilk defa 34 gün oldu en kısa ama soğan kürü yapmadım. Sadece yediklerime dikkat ediyorum. Tam tahıllı ekmek yiyorum çok uzun süre aç kalmıyorum çiğ badem ceviz yiyorum. Tatlı çok nadir yiyorum. Gynositol kullanıyorum doktorum önermişti. Kilom yok hep çok çok zayıftım hayatım boyunca ona rağmen 45 gün civarı regl olurdum. Evlendikten sonra doğum kontrol hapı kullandım düzelir diye bırakınca çok daha kötü oldu. Bi ara 80 günde adet olmuştum delirecektim. Ovulasyon testi yapıyorum bakalım inşallah bu günlerde pozitif görürüm. 🤲🏻💙 yarışmacı arkadaşlara da başarılar diliyorum gibi oldu ay çok komik uzun yazmışım kızlar kusura bakmayın 😂

Arkadaşlar merhaba, bana daha genç kızken pco tanısı konuldu. Aylarca adet olmadığım oldu evlendim düzenli cinsel ilişkiyle 40-50 günde bir oldum. 4 Kere klomen ve ovitrelle kullandım olumsuz oldu. Doktorumu değiştirdim iyi ki değiştirmişim. Sonra aşılama yaptırdım aşılamada idrar Yolu enfeksiyonu olmuştum parça şeklinde akıntılarım oluyordu. Doktorum femera verdi dedi ki pcolu hastalarda klomenden daha etkili femera. Haziran’da aşılamam yapıldı olumsuz oldu. Temmuzda progesteron ölçüldü yumurtlamam yok diye femera verildi Ağustos ayında ilk femera kullandım olumsuz oldu Eylül ayında kullandım hamile kaldım. Şuan 29 haftalık hamileyim. Kürlerden bahsetmişsiniz inşallah size şifa olsun ama bende hiç etki etmedi ben artık kürleri bırakmıştım her şeyi bırakmıştım sadece femera kullandım ve gün aşırı ilişkiye girdik aksatmadan doktora yumurta takibi için gitmedim bile. İstanbul’da olanlar için doktorum Prof. Dr. İlker İnan Arıkan çok doktor gezdim onun gibi işinde uzman ve iyi niyetli bir adam görmedim

Herkese selam ilk adetim ortaokul 5. Sınıfta gördüm. 2 yıl düzenli olduktan sonra bütün dengesizler alt üstü 5 ay olmadım 3 ay kesilmedi falan bu şekilde ilerledi sonrasın da bir çok doktora göründüm özel hastaneye gittim falan hepsi pco dedi hatta bi tanesi erken menopoz demişti sonrasın da ailemin kendi hamileliklerinde gittiği doktora gitmeye karar verdim. Oda ultrason sonuçlarından sonra pco dedi ama hormonlar güzel dedi sonrasında duphaston verdi sadece. Bende tek bu ilaçmı dedim bir süre bunu deneyeceğiz dedi sana farklı bir yol kullanmak istemiyorum senin durumun hamileliğe engel değil dedi şaşırdım ama yapıcak bişey yoktu. Şuan adet dönemi içerisindeyim ama yine gecikti 6 gün 2 gün önce de ovulasyon testi yaptım onuda öylesine yapmıştım gerçi bi baktım pozitif yumurtlama dönemi ile adet dönemi çakıştı yani bir önceki adetim de 40 gün önce olmuştu. Biliyorum fazla uzattım ama kafaö gerçekten çok karışık beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim. :)

Arkadaşlar merhaba, bana daha genç kızken pco tanısı konuldu. Aylarca adet olmadığım oldu evlendim düzenli cinsel ilişkiyle 40-50 günde bir oldum. 4 Kere klomen ve ovitrelle kullandım olumsuz oldu. Doktorumu değiştirdim iyi ki değiştirmişim. Sonra aşılama yaptırdım aşılamada idrar Yolu enfeksiyonu olmuştum parça şeklinde akıntılarım oluyordu. Doktorum femera verdi dedi ki pcolu hastalarda klomenden daha etkili femera. Haziran’da aşılamam yapıldı olumsuz oldu. Temmuzda progesteron ölçüldü yumurtlamam yok diye femera verildi Ağustos ayında ilk femera kullandım olumsuz oldu Eylül ayında kullandım hamile kaldım. Şuan 29 haftalık hamileyim. Kürlerden bahsetmişsiniz inşallah size şifa olsun ama bende hiç etki etmedi ben artık kürleri bırakmıştım her şeyi bırakmıştım sadece femera kullandım ve gün aşırı ilişkiye girdik aksatmadan doktora yumurta takibi için gitmedim bile. İstanbul’da olanlar için doktorum Prof. Dr. İlker İnan Arıkan çok doktor gezdim onun gibi işinde uzman ve iyi niyetli bir adam görmedim
Merhaba ben Ankara’da yaşıyorum Malesef deneyimli ve iyi niyetli bir doktora ihtiyacım var birçok doktor sırf para için gereksiz tedavi ve tahlillere başvuruyor insan zaten bu süreçte gerek maddi gerek manevi yeterince yıpranıyor sormak istediğim şey şu siz tedaviye ne zaman başladınız ben henüz daha 6 aylık evliyim

Ben soğan kürüyle 60 günlere çıkan adet süremi kısalttım ve ovulasyon testi hiç pozitif çıkmıyordu 4-5 ay bebeğim olmayınca 3 ay soğan kürü yaptım. Son yaptığımda 30.günde ovulasyonda çok net pozitifi gördüm o ay da hamile kaldım malesef 8 haftalık kalbi durdu... 5 aydır tekrar deniyoruz ama adet sürem hala pko dan dolayı 40-45 arası değişip duruyor. Geçen ay ilk defa 34 gün oldu en kısa ama soğan kürü yapmadım. Sadece yediklerime dikkat ediyorum. Tam tahıllı ekmek yiyorum çok uzun süre aç kalmıyorum çiğ badem ceviz yiyorum. Tatlı çok nadir yiyorum. Gynositol kullanıyorum doktorum önermişti. Kilom yok hep çok çok zayıftım hayatım boyunca ona rağmen 45 gün civarı regl olurdum. Evlendikten sonra doğum kontrol hapı kullandım düzelir diye bırakınca çok daha kötü oldu. Bi ara 80 günde adet olmuştum delirecektim. Ovulasyon testi yapıyorum bakalım inşallah bu günlerde pozitif görürüm. 🤲🏻💙 yarışmacı arkadaşlara da başarılar diliyorum gibi oldu ay çok komik uzun yazmışım kızlar kusura bakmayın 😂
Ay önemli değil canım😂 ne kadar pozitif bir yazı yazmışsın öyle ben de bu ay soğan suyu kullandım ama benimkini kısaltmak yerine 4 gün falan geciktirdi 😂🤦🏻‍♀️ Herkeste aynı etki olmuyor demekki

Ay önemli değil canım😂 ne kadar pozitif bir yazı yazmışsın öyle ben de bu ay soğan suyu kullandım ama benimkini kısaltmak yerine 4 gün falan geciktirdi 😂🤦🏻‍♀️ Herkeste aynı etki olmuyor demekki
Evet herkeste aynı olmuyormuş onu belirtmemişim 🙈 risk aldım işe yaradı çok şükür benim yumurtalar soğan kürü istiyormuş anlaşılan 😅 herkesin yumurtası kendine 🤣

X