Plâstik kavanozda turşu yaparsam bişey olur mu?

Malefizzb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2015
94
52
30
Merhaba hanımlar ben bir konuda fikir almak istiyorum. Ben şimdi kornişon turşusu yapacağım elimde 2 lt lik 3 tane pet yani plastik kavanoz var. Onun içinde yapmamı bir mahsuru var mı ? Bozulma vs. Olur mu? Elimde onlar varken değerlendirmek istedim. Yardımlarınızı bekliyorum

Hiç bir şey olmaz. Şişede turşu yapanlar da var. Ben de 1 kez plastik kapta yapmıştım. Erken bitti ama bir şey de olmadı.

Merhaba hanımlar ben bir konuda fikir almak istiyorum. Ben şimdi kornişon turşusu yapacağım elimde 2 lt lik 3 tane pet yani plastik kavanoz var. Onun içinde yapmamı bir mahsuru var mı ? Bozulma vs. Olur mu? Elimde onlar varken değerlendirmek istedim. Yardımlarınızı bekliyorum

Plastik turşunun asidinden çözünerek karışıyor yediklerinize. Hiç bir konserve ve turşuyu asla plastikte yapmayın ayrıca dayanma süresi daha azdır

Bence cam tercih edin gecen sene 2 sise turşum hiç oldu.

X