POLARİS in bir tüketicinin şikayeti üzerine yazılmış cevabı ...

figo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2007
275
2
$polaris.jpg

Bir tüketicinin şikayeti üzerine yazılmış cevap ...

Polaris firmasından ürün alan kişiye gönderilen cevabi yazıya cevaptır.

Yazıdan önce firmanın göndermiş olduğu ekteki mektubu okumanızı rica ederiz.

Saygıdeğer Yetkililer ( Eğer mevcutsa tabii ki )

20.000.000 USD' lik bir pazar payı mevcudu bulunan terlik piyasasına yapmış olduğunuz yatırımlar, vermiş olduğunuz reklamlar ve oluşturmuş olduğunuz güvenilir imaja aldanarak firmanızın ürettiği kalitesiz ve pahalı bir terliği annemize hediye almak gibi bir gaflette bulunduk.

Bu tarz hatalarımızı yüzümüze çarpma konusunda göstermiş olduğunuz özel ve takdire değer çabanızdan dolayı sizleri kutluyorum.

Yazımın başında da belirttiğim gibi bir hata sonucu firmanızın ürettiği bir çift terliğe piyasa koşullarının çok üzerinde ( hak ettiğine inanarak- ki ne kadar yanıldığımı bir kez daha anlıyorum- )bir bedel ödeyerek satın aldım.

Malumunuz üzerine almış olduğum üründe bir deformasyon oluştu. Biz müşteriniz olan ahmak mahlukatlar -neden böyle söylediğimi sabredipte e-posta mı sonuna kadar okursanız anlayacaksınız. Gayet insani
duygularla ürünü aldığımız Cevahir Alışveriş Merkezi' ndeki Polaris Bayiisine gittik.

Ürün teslim formumuzu aldıktan sonra siz değerli kaliteli terlik üreticileri(!)nden cevap bekledik.

Göndermiş olduğunuz cevabi mektubu bir daha müşterilerinize böyle bir saygısızlık yapmayacağınız umuduyla e-postamın ekinde sizlere gönderiyorum.

Tabii ki bu mektup hakkında da bir kaç risalem olacaktır.

1. Öncelikle ciddi bir şikayet ve araştırma merkezi kurmanızda fayda görüyorum. Mektubunuzda hiç bir isim mevcut değil. Sadece mektubunuzun sonunda tam olarak 180' lik bir açıyla kağıda bastırılması
becerilememiş bir kaşe ve üzerinde saçma sapan bir karalama mevcut. Bu imzanın sahibini bulabilmem için imza sirkülerlerinizin tarafıma gönderileceği günü sabırsızlıkla bekliyorum.

2. Mektubu yazan değerli yetkiliye(!) bir hatırlatmam daha olacak. Saygı değer ibaresi kendilerinin yazdığı gibi ayrı değil, "Saygıdeğer" şeklinde yazılır. Bkz. tdk.gov.tr (Bu siteye Türkçe öğrenmek için üye olmanızı tavsiye ediyorum.)

3. Mektubunuzda ayakkabı olarak belirttiğiniz -ki biz terlik aldık- kullanım aracını biz aile ve koloni olarak yeni tanıdık. Bu aracı kullanmamız konusunda bize vermiş olduğunuz derin bilgiler için çok teşekkür ediyoruz.

Şahsen ben bu yaşıma kadar (29 yaşındayım) tüm ayakkabılarımın bağcıklarını çubuk makarna ile yiyen, çelik ayakkabı çekeceğini(gerçek adı keratadır bkz. tdk.gov.tr) arabamızın levye kısmında kavgalarda kullanmak için tutan, 43 numaralı ayağım için genelde 40 numara ayakkabı alan, kösele ayakkabılarını 1500 devirlik otomatik çamaşır makinesinde yıkayan bir ahmaktım. Sakın gülmeyin çünkü mektubunuzda bizleri aynen bu tanımlama içine soktunuz.

4. Farkında iseniz (gerçi zor olacak ama) mektubunuzda yazmış olduğunuz tüm uyarılara acı bir mizah ile atıfta bulunmaya çalıştım. Ancak bir madde var ki akıllara zarar vericidir. Sayın Yetkililer (Bakın bu sefer "!" işareti koymuyorum.) mektubunuzun 8.maddesini oluşturan "...bu nedenle ayakkabıların 1 gün arayla giyilmesi ayakkabının ömürlü olmasını sağlar." ibaresini yazan ilgiliyi derhal kovun. Çünkü milyon dolarlar yatırdığınız reklamlarınızı bu satırlar yokeder. Burada demek istediğiniz cümle biz ahmak müşterileriniz
tarafından "Bizim yaptığımız ayakkabıdan da, terlikten de bir halt olmaz, siz en iyisi iki çift alın, hem bir gün arayla giyersiniz hem de bizim pazar payımız artar. Almazsanız da bilirsiniz. Nasılsa peş peşe her gün giyerseniz ayağınız da parçalanacak. He he he he ..." şeklinde algılanıyor ki eğer böyle düşünüyorsanız batmanıza az kaldı.

Almış olduğum ürünü değiştirip değiştirmemek sizin bileceğiniz bir şey.

Ancak gördüğünüz gibi yazı yazmakta hiç de zorlanmıyorum. Eğer yazıma herhangi bir cevap yazmazsanız -ki uzun bir süre beklemiyorum, çünkü okuma-yazma 6 ayda öğreniliyor- bu saçma mektubunuzla beraber sizleri sikayetimvar.com sitesi de başta olmak üzere mailbox' ımda bulunan yaklaşık 1500 kişiye daha şikayet edeceğim.
Ayrıca bu mektubu yazan arkadaşa sanırım Türkiye' nin ünlü mizah dergisi Leman' dan teklif geldi ki bu kadar mizahı kullanabiliyor.

Saygılarımla, (Şimdilik
Ersen Haliloğlu
Tel: XXXXX ( Sakın gizli numaradan arayıp küfür etmeyin dedem emekli savcıdır. Telefonumu dinletmeye alarak sizi hapse tıktırırım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam çok güzel laf sokuşturmuş yahu:Roflol: :Roflol: Ama Figo, Polaris ne yazmış okuyamadım valla

resmi büyütemedim ya çok uğraştım yapabilen varsa yardımcı oluversin :)

arkadaşım cevap çok güzel ama söylemek istediğim birkaç şey var geçen sene bende polaris firmasından bir bot aldım.yağmurda su geçiridği zaman geri götürdüm ve firmaya yollandı .ama akabinde değişme yapıldı.
ama anlatılan olayın benzeri m.p. marka sspor ayakkabıda başıma geldi.kızıma aldığım ayakkabı bir ay içinde tanınmayacak hale geldi.(ki kızım ayakkabıyı eskitmeden kullanan bir çocuktur.)uzun yazışma ve kavgalardan sonra yerine yenisi verildi.ama sonuç farklı değill.ve hayatta bi daha m.p. kullanmam...

bayıldım..ben de aynısını vestele mi yollasam acaba :)

hzırcevaplılık bu olsa gerek ama banada ilham verdi bu mektuptan bir iki yere yollamalıyım çok güzel süper bayıldım:içelim:

ilk yazıyı ben de okumadım. ancak bu sene ilk kez polaristen bir ayakkabı aldım. alırken satıcı özellikle tembihledi. herhangi bir sorunda tamirciye değil bize getireceksiniz diye. ve yıllardır tırnak batması nedeniyle kışlarım kabus gibi geçerken bu sene ilk kez rahat erdim ben. ilk yazıyı okuyamadığım için tabi ki yorumum yok ama acaba bu yazının polaristen geldiğine eminler mi. çünkü kurumsallaşmış şirketlerde tüketici şikayetleri çok önemlidir.

polorıstende bende 3 sene once belkıde 4 sene once yenı daha ayakkabı cıkarmaya başlamıstı pıyasa degerının cok uzerınde olan 80 mılyona almıştım ayakkabı 4 yada 5 gunundesol tabanında bır çatlak oluştu goturdugumde bannada aynı seyler soyledı
kılolu oldugunuz ıcın çatlama olmuştur yada her gun gıydıgınız ıcın salak seyler kılodan olsa 2 sıde çatlardı dımı bıde dıyokı agırlıgınızı bır tarfa vermıssınız almakla cok hata ettıgımı anladım degısım yapmadılar ayakkabıları musterılerın cok oldugu bır zamanda kapıdan gırdım ve fırlattım alın başınıza çalın dıyee

yazık adam fena hırs yapmış ne polarisin cevabını tam okuyamadım ama zaten adamın mektupta belli oluyordu hemen hemen. merak ettiğim şeyler kaldı aklımda yanlız bir. adam bu mektubu nasıl bi psikolojiyle veya kaç günde yazdı çünkü tek derdi o olmuş gibi yazmış :)) iki. ürünü değiştirmişlermi hatta üzerine beleşten bi kaç ürün daha vermişlermi :)

firmanın gönderdi mektubu okumayı başardım müşteri arkadaşımız gerçekten güzel bir cevap yazmış millete ayakkabıyı nasıl kullanılır nasıl giyip çıkartılır öğretene kadar iyi ayakkabı terlik üretsinler

Tüketici harika yazmis yaaaa,valla bayildim,cok güldüm.Iyi oturtmus lafi.Üreticininde mektubunu okudum.Bisey dikkatimi cekti,"ayakkabiyi hergün pespese giymeyecekmisiz." diyor. Allah'im yaaaa,ayakkkabiyla randevu yapicaz galiba.Takvime cizikler aticaz ,ne zaman giyebilirim,ne zaman giyemem diye.:Roflol: Yahu ben pazardan aldigim ayakkablari bile hergün pespese giyerim,hic de bisey olmaz.Yuhhh yaneee...lülülülülülü

Ersen Haliloğlu
Tel: XXXXX ( Sakın gizli numaradan arayıp küfür etmeyin dedem emekli savcıdır. Telefonumu dinletmeye alarak sizi hapse tıktırırım.)
zuhahahahahahaha ay öldüm bittim yaaaa :Roflol::Roflol::Roflol::Roflol::Roflol:

şahsen ben okudum mantıksız cevaplarını ama adamada bayıldım yane
nasılda taşı gediğine oturtmuş :Roflol::Roflol:

Allah'im yaaaa,ayakkkabiyla randevu yapicaz galiba.Takvime cizikler aticaz ,ne zaman giyebilirim,ne zaman giyemem diye.

:Roflol::Roflol::Roflol:
Ve ayakkabı derki; bugün müsait değilim dün beni çok yordun hem daha ter kokularım çıkmadı:Roflol:

Allah'im yaaaa,ayakkkabiyla randevu yapicaz galiba.Takvime cizikler aticaz ,ne zaman giyebilirim,ne zaman giyemem diye.

:Roflol::Roflol::Roflol:
Ve ayakkabı derki; bugün müsait değilim dün beni çok yordun hem daha ter kokularım çıkmadı:Roflol:

sende o mektubu yazan adamdan betersin haa cok guldum yaa:Roflol:

X