Polikistik over sendromu

damlahanim22

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2021
297
102
26
Merhaba kızlar. Geçen hafta yaptığım teste silik çizgi çıktı hemen sabahı doktora gittim. Polikistik over sendormu teşisi koydu. Kistler o kadar büyümüştü ki annemle sevindik ikiz bebek olacak sandık😁. Yaklaşık 5 ay önce kadın doğuma gittim bana sende nokta kadar kist var gebeliğe engel değil dedi bana folikasit verdi 3 ay kullanımlık. Sanırım folikasit kistleri beslemiş. Polikistik over PCOS TEDAVİ süreci nasıl işliyor. Bilgisi olan tecrübesi olan lütfen haberdar etsin... Çarşamba doktora gideceğim o zaman tedavi süreci başlayacak..

Merhaba kızlar. Geçen hafta yaptığım teste silik çizgi çıktı hemen sabahı doktora gittim. Polikistik over sendormu teşisi koydu. Kistler o kadar büyümüştü ki annemle sevindik ikiz bebek olacak sandık😁. Yaklaşık 5 ay önce kadın doğuma gittim bana sende nokta kadar kist var gebeliğe engel değil dedi bana folikasit verdi 3 ay kullanımlık. Sanırım folikasit kistleri beslemiş. Polikistik over PCOS TEDAVİ süreci nasıl işliyor. Bilgisi olan tecrübesi olan lütfen haberdar etsin... Çarşamba doktora gideceğim o zaman tedavi süreci başlayacak..
Folik sit kistleri beslemez canım bende çok içtim folik asit vitaminlerden bile içtim kistle alakası yok
o olabilirr zatenn adet olunca gidiyolarr sıkıntı yapma
pco bişe değill herkeste varr ilaç vericek canım ama polikistin hep devam ederr
ama bişe dğeil o yanii benim arkadaşımm polikistik ama hiç kisti yok yumurta tembelliği çoktu
hamile kaldıı o allahtan gelen bişe allah ol der ve olur

Folik sit kistleri beslemez canım bende çok içtim folik asit vitaminlerden bile içtim kistle alakası yok
ama bişe dğeil o yanii benim arkadaşımm polikistik ama hiç kisti yok yumurta tembelliği çoktu
Yaaa ciddi misin ben çok endişeleniyorum. Yumurtalıklar tembelleşmiş benimde regl 15 20 gün gecikiyor. Hiç hamile kalamamaktan korkuyorum.

Yaaa ciddi misin ben çok endişeleniyorum. Yumurtalıklar tembelleşmiş benimde regl 15 20 gün gecikiyor. Hiç hamile kalamamaktan korkuyorum.
Bnde de pkos var yaklaşık 2 yildir hic hamile kalamadim. Ama intte bircok bilgilendirme metinleri varmis bn yeni yeni ogreniyorum. Bircok vitamin var. Pkos u yenmek isteyenler diye bi baslik var burda. Yabanci bir dr genelyardimci olabilecek seyleri yazmis oku arastir canim. Her sey allah tan.. birde yumurtlama icin masaj var birgebenin gunlugu var instada o diyor amerika da 4 kadin dogum dr unun yayinladigi bir yardimci tedavi gibi dusun. Soylediklerimi arastir hormonlarina baktir ve hamilelik icin hormonlarin ne olmasi gerekiyo snde ne cikiyor iyice bak herseyi dr a birakma. Tavsiyelerim bunlar. Umarim hayirlisiyla Allah gönlüne göre verir canim🌸🌸

Bende pkoyum bat tarhm en son 17 mayisti o gundur tek damla gelmiyor dktra gttim guatir vr dedi ilac vrdi adetn gelince gel dedi ama gel.iyo naptiysam beklemedeyim yani cok zor pkolu olmk coook. 7 yldr yenemedim

Herkese merhaba ,
Bu ayın başında pko hastası olduğumu öğrendim. Bebek istediğimizi söyleyince doktor primolut hapini verdi ve adet olmazsan gebelik testi yaptır adet olursan kadın doğum uzmanına görün dedi .Tahmini adet günüme 3 gün kaldı (her ay adet olurum duzenlidir aslinda oynarsa
2 3 gun farkeder yani en son 25 30 30 şeklinde ilerlemişti ) ama hiç bi şekilde adet belirtim yok normalde 1 hafta ya da 10 gün kala göğüslerde şişkinlik kasıklarda ağrım olurdu ama şu an hiç bi adet belirtim yok acaba bunda ilacın etkisi var mi ?
Sadece 1 2 kere bi ağrı girdi kasıklarda bi de sarı akıntı sonrasında beyaz akıntı seyretti şimdi akıntı yok .
Ileriki günlerde adet belirtisi olur mu ?
Bu ilaci kullanip bitirdikten sonra hamile kalan oldu mu ?
Hic bi belirtisi olmadan hamile kalan oldu mu ?
Ne zmn idrar gebelik testi yaptirsam doğru sonucu alırım?
Bilgisi olan tecrübelerini paylaşabilir mi ?
Dayanamayıp bu sabah idrar gebelik testi yaptım sonuç negatif
Erken mi davrandım adetime 3 gün var

X